Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Andy Jassy: Jedenaście faktów na temat Amazonoczekujący dyrektor generalny

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Andy Jassy: Jedenaście faktów na temat Amazonoczekujący dyrektor generalny

Kilka dni temu Jeff Bezos ogłosił, że ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego Amazon później tego roku. Oznacza to, że przekaże obowiązki dyrektora generalnego komuś innemu. I dla wielu nie jest to zaskoczeniem Amazon i rzeczywiście w niektórych częściach społeczności technologicznej ten ktoś jest odpowiedzialny Amazonusługa w chmurze, Andy Jassy. Jassy jest jednym z najwyższych urzędników w Amazon i był bardzo blisko Bezosa. Choć buty Bezosa rzeczywiście są ogromne do wypełnienia, sam mężczyzna w swoim oświadczeniu wspomniał, że ma pełne zaufanie do Jassy’ego.

Ale podczas gdy te śledzą Amazon znam Jassy’ego, dla opinii publicznej nie jest on tak znany jak Bezos. Przynajmniej nie w tej chwili.

Dlatego właśnie wygrzebaliśmy jedenaście stosunkowo mniej znanych faktów (i jeszcze jedna rzecz), aby pomóc Ci lepiej poznać kolejnego dyrektora generalnego firmy AmazonAndy Jassy:

 1. Dołączył Amazon zaraz po studiach…

  Andy Jassy jest jednym z najstarszych i pierwszych pracowników firmy Amazon. On dołaczył Amazon zaraz po ukończeniu Harvard Business School. Według Jassy’ego ostatni egzamin MBA zdał w pierwszy piątek maja 1997 r. i dołączył do Amazon do pierwszego poniedziałku miesiąca.

 2. I nigdy nie odszedłem

  Urodzona i wychowana w Nowym Jorku Jassy nie planowała długiego pobytu w Seattle. Ale ach, los i Amazon miał inne rzeczy w zanadrzu. Dzięki temu zadzwonił do domu w Seattle Amazon. I spójrz, gdzie on teraz jest!

 3. Dołączył Amazon na przedsiębiorczą przygodę

  Kiedy dołączył Jassy Amazon w 1997 roku firma była jeszcze bardzo młoda. Dołączając, nie myślał Amazon stałaby się gigantem technologii i handlu elektronicznego, jakim jest dzisiaj. Dołączył do marki, aby rozpocząć przygodę z przedsiębiorczością. Czyż nie miał w połowie racji!

 4. Dostałem tę pracę, bez nominacji

  Zdjęcie: BusinessInsider

  W momencie dołączenia do zespołu Jassy twierdzi, że nie wiedział, jaka będzie jego praca ani nawet jaki będzie tytuł. Najwyraźniej nie był przywiązany do nominacji. WIEDZIAŁ, że jest to bardzo ważne dla ludzi w firmie Amazon że pojawią się w poniedziałek. I tak zrobił.

 5. Mężczyzna z tyłu Amazon Usługi internetowe

  W 2003 roku Andy Jassy forsował pomysł Amazon Usługi internetowe (AWS), które stały się najbardziej dochodowym segmentem Amazonportfela. Projekt był wspierany przez Jassy’ego i przez lata Amazon przejął kontrolę nad ponad 33 procentami światowego rynku infrastruktury chmurowej. Dla porównania, to znacznie więcej niż Microsoft z 18 procentami i Google 9 procent. AWS zapewnia dziś przechowywanie danych takim firmom jak Netflix, AppleLyft i McDonald’s i generuje ponad 50 miliardów dolarów przychodów rocznie Amazon. Nic dziwnego, że Bezos ma do niego zaufanie – ma je Amazon w siódmym niebie!

 6. Mam udziały w drużynie sportowej

  Wkrótce Amazon Dyrektor generalny to nie tylko praca. Ojciec Jassy’ego jest maniakiem sportu, jak sama mówi Jassy, ​​i w tym przypadku jabłko nie spadło zbyt daleko od jabłoni. Dorastając w Nowym Jorku, ojciec Jassy’ego miał bilety okresowe na mecze Rangersów i Giants i regularnie chodził na te mecze. Nic dziwnego, że jest głęboko zaangażowany w sport. I mamy na myśli dosłownie – zainwestował w drużynę Seattle Kraken należącą do National Hockey League i jest mniejszościowym właścicielem drużyny. Oprócz tego jest także przewodniczącym szkoły społecznej Rainier Prep w Seattle.

 7. Ma bar sportowy w piwnicy

  Jeśli inwestowanie w drużynę sportową nie było wystarczającym fanatyzmem, Jassy zbudował sobie w piwnicy pełnoprawny bar sportowy, który nazywa „Hełmem”. Wyposażony jest w siedem telewizorów, aby zapewnić najlepsze wrażenia wizualne i stanowi próbę odtworzenia atmosfery oglądania meczów w lokalnych pubach w Seattle, takich jak Sluggers in the Stadium District.

 8. Uwielbia jego muzykę

  Andy Jassy pasjonuje się nie tylko pracą i sportem. Wiadomo, że równie mocno kocha muzykę. Wspomniał, że od najmłodszych lat brał udział w wielu koncertach. Rolling Stones, Bruce Springsteen, Elvis Costello i Traffic to tylko niektórzy z artystów, których był fanem w czasach licealnych. Lista została rozszerzona i obejmowała Guns N’Roses, Alice in Chains, Pearl Jam, Nirvanę, Willy’ego Portera i innych, gdy dorastał. Zdecydowanie nie jest to technik z sąsiedztwa z jednowymiarową osobowością. I czekaj, jest tego więcej!

 9. Cholera, uderza też w nuty w klawiszach!

  Podobnie jak w sporcie, Jassy nie poprzestał na podążaniu za muzyką. Nosił w sobie tę pasję do muzyki i przeniósł ją częściowo do swojej pracy. Wiadomo, że współpracuje z zespołami grającymi na żywo podczas kluczowych wydarzeń i pomaga w wyborze odtwarzanych piosenek. On także pchnął Amazon dodać sprzedaż muzyki do swojej listy usług detalicznych, co ostatecznie zwiększyło przychody firmy.

 10. Głos w sprawach społecznych

  Choć większość wpływowych urzędników powstrzymuje się od wypowiadania się w kwestiach powodujących podziały społeczne (coś, o co oskarża się Bezosa), Jassy jest w tej kwestii człowiekiem słownym. Znany jest z wygłaszania oświadczeń na temat niesprawiedliwości i problemów społecznych. Na Twitterze napisał o konieczności pociągnięcia policji do odpowiedzialności po tym, jak we wrześniu czarna kobieta Breonna Taylor została śmiertelnie postrzelona przez białego funkcjonariusza w swoim domu. Bardzo głośno wypowiada się także na temat praw osób LGBTQ i reform imigracyjnych.

 11. „Chłód”, „pełne piwo i wing tech bracie”

  Wielu kolegów Andy’ego Jassy’ego określiło go jako osobę „wyluzowaną”, „pełną piwa i wing-tech”. Jassy to samozwańczy doświadczony pożeracz skrzydełek bawoła. Do tego stopnia, że ​​w 2009 roku był gospodarzem „Tatonka Bowl”. Tatonka to indiańskie słowo oznaczające Buffalo, a Bowl to tradycja jedzenia skrzydełek kurczaka w okolicach Seattle. Setki Amazon pracownicy wzięli udział w ekstremalnych zawodach w jedzeniu, które odbyły się w lokalnej restauracji Wing Dome.

I jeszcze jedno… nad nami unosi się „Cień Bezosa”. Amazon!

O tym, jak blisko Jassy’ego jest Bezosa, napisano już wiele. Do tego stopnia, że ​​wielu często nazywa go „cieniem” Bezosa. Obaj mają wiele wspólnych cech osobistych i zawodowych. Obydwa mają potrzebę wymyślania lub wymyślania na nowo i niezależnie od tego, czym jest projekt, oba skupiają się na użytkownikach końcowych. Bezos może opuścić biuro dyrektora generalnego. Ale jego „cień” zajmie jego miejsce. Amazon wydaje się być w dobrych rękach!

Table of Contents