Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Antonio Neri (prezes i dyrektor generalny HPE) Wartość netto w 2023 r. & Bio

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Antonio Neri (prezes i dyrektor generalny HPE) Wartość netto w 2023 r. & Bio

Antonio Neri (biznesmen) Wartość netto, dochód, wynagrodzenie

Argentyńsko-włosko-amerykański biznesmen Antonio Neri ma szacunkową wartość netto w 2023 r. na około 60 milionów dolarów. Antonio Neri jest odnoszącym sukcesy biznesmenem oraz dyrektorem generalnym i prezesem Hewlett-Packard Enterprise (HPE).

Szacuje się, że od 2023 r. Miesięczny dochód lub wynagrodzenie Antonio Neri będzie wynosić około 400 tys. dolarów +. Neri pracuje w HPE od 1995 roku i zajmował w firmie różne stanowiska kierownicze.

Pod jego kierownictwem HPE skupiło się na przyspieszaniu transformacji cyfrowej dla swoich klientów i wprowadzaniu innowacji w takich obszarach, jak chmura hybrydowa, przetwarzanie brzegowe i sztuczna inteligencja. Szacunkowy roczny dochód lub wynagrodzenie Antonio Neri na poziomie około $4+ milion w 2023 r. Wartość netto Neriego odzwierciedla jego sukces w świecie biznesu oraz jego wkład w rozwój i sukces HPE.

Wartość netto Antonio Neri 2023

Wartość netto 2021 52 miliony dolarów
Wartość netto 2023 56 milionów dolarów
Wartość netto 2023 60 milionów dolarów
Wynagrodzenie miesięcznie 400 tys. dolarów +
Dochód roczny $4 Milion +
Zawód Inżynier i biznesmen

Życie osobiste

Prawdziwe imię Antonio Neri
Data urodzenia (DOB) 10 maja 1967
Narodowość amerykański
Miejsce urodzenia Argentyna
Wiek 56 lat
kwalifikacje edukacyjne Inżynieria na Universidad Tecnológica Nacional w Argentynie
Matka Imię nieznane
Ojciec Imię nieznane
Rodzeństwo Nie dotyczy
Znak zodiaku Byk
Żona Ożenił się w latach 90-tych
Dzieci 2
Stan cywilny Żonaty
Zainteresowania Malowanie i oglądanie piłki nożnej
Wartość netto 60 milionów dolarów
Ostatnio zaktualizowany 2023

Biografia Antonio Neri (biznesmena).

Argentyńsko-włosko-amerykański biznesmen Antonio Neri urodził się 10 maja 1967 roku w Argentynie. Jego rodzice pochodzili z Sycylii we Włoszech i wyemigrowali do Argentyny. Fascynacja Neriego elektroniką i technologią rozwinęła się w jego młodzieńczych latach.

W wieku 15 lat rozpoczął edukację i szkolenie wojskowe, służąc jako praktykant inżynieryjny w marynarce argentyńskiej. Do jego obowiązków należała naprawa systemów radarowych i sonarowych na okrętach wojennych, jednocześnie odbywał studia inżynierskie zarówno w Escuela Nacional de Educación Técnica, jak i Narodowym Uniwersytecie Technologicznym.

Co więcej, oprócz wysiłków inżynieryjnych, Neri poświęcił znaczną część dziewięciu lat na studia artystyczne w Argentynie. Jego biegłość w tej dziedzinie ostatecznie doprowadziła go do przyjęcia roli instruktora sztuki, ze szczególnym naciskiem na rysunek i malarstwo.

Droga zawodowa Antonio Neri rozpoczęła się od wyjścia poza granice Argentyny, gdzie rozpoczął karierę w małej firmie informatycznej z siedzibą we Włoszech. Następnie ścieżka kariery zaprowadziła go do renomowanej korporacji Hewlett-Packard (HP). Pracę w HP rozpoczął w 1995 roku w dziale obsługi klienta firmy HP w Amsterdamie.

Szczególnie niezwykłe jest to, że w ciągu zaledwie sześciu miesięcy jego niezachwiane zaangażowanie i wiedza doprowadziły do ​​zasłużonego awansu na stanowisko inżyniera wsparcia. Z biegiem czasu Neri kontynuował swoją wspinaczkową ścieżkę, obejmując kluczowe role, w tym menedżera ds. edukacji, menedżera call center i menedżera usług na region europejski.

W 1997 roku Neri zrobił znaczący krok i przeniósł się do Boise w stanie Idaho, gdzie objął kluczową rolę globalnego dyrektora działu usług obrazowania i drukowania HP. Jego podróż zawodowa trwała nadal i w 2004 roku przeprowadził się strategicznie do Houston w Teksasie, aby wnieść swój wkład w działalność HP związaną z usługami komputerowymi. Jego kariera w organizacji zakończyła się w 2011 roku, kiedy objął stanowisko kierownicze w dziale usług technologicznych.

Przed podziałem HP na Hewlett Packard Enterprise (HPE) i HP Inc. w 2015 roku Antonio Neri zajmował cenione stanowisko starszego wiceprezesa i dyrektora generalnego, nadzorując firmy zajmujące się serwerami i jednostkami sieciowymi.

W tym kluczowym roku, 2015, objął stanowisko wiceprezesa wykonawczego i dyrektora generalnego HPE Enterprise Group. Na tym stanowisku jego obowiązki rozszerzyły się na strategię marketingową, kierowanie rozwojem nowych produktów oraz prowadzenie inicjatyw badawczo-rozwojowych.

Kariera Antonio Neri w HPE nadal ewoluowała, a ważnym kamieniem milowym było objęcie przez niego roli pierwszego prezesa firmy w czerwcu 2017 r. W tym okresie skupiał się na optymalizacji zróżnicowanych operacji biznesowych HPE.

Warto zauważyć, że tymczasowo przejął także obowiązki tymczasowego dyrektora ds. sprzedaży. Szczyt jego niezwykłej kariery w HPE nastąpił w lutym 2018 r., kiedy zastąpił Meg Whitman i został inauguracyjnym dyrektorem generalnym firmy (CEO) pochodzenia latynoskiego. Ten kamień milowy przyniósł także jego nominację do zarządu.

Antonio Neri jest powszechnie uznawany za kluczową rolę we wprowadzaniu innowacji w firmie. Do jego godnych uwagi osiągnięć należy przewodnictwo w rozwoju technologii, takich jak portfolio Apollo HPC i Superdome X, które zostało docenione przez CRN jako „najbardziej skalowalna na świecie platforma obliczeniowa w pamięci”, co podkreśla jego wizjonerskie przywództwo.

Co więcej, strategiczne zdolności Neri stały się kamieniem węgielnym rozwoju HPE, charakteryzującego się udanymi przejęciami znaczących podmiotów, takich jak Aruba Networks, Nimble Storage, Silicon Graphics International i SimpliVity. Jego przywództwo odegrało kluczową rolę w kształtowaniu odrębnej tożsamości HPE podczas jej separacji od HP.

Oprócz technologii talenty twórcze Neri obejmowały także projektowanie wnętrz siedziby HPE w San Jose w Kalifornii. Ponadto jego „Next Initiative” zyskała uznanie jako znaczący wysiłek w zakresie transformacji przedsiębiorstwa, charakteryzujący się znaczną redukcją o 75% liczby jednostek magazynowych, usprawnionymi strukturami zarządzania i zwiększonym zaangażowaniem we wspieranie innowacji.

Równolegle do tych osiągnięć Neri kładł nacisk na kluczowe inicjatywy, takie jak udoskonalanie obliczeń brzegowych, modernizacja infrastruktury technologii informatycznych firmy oraz promowanie różnorodności kulturowej i płciowej w szeregach HPE.

Podczas swojej pracy w HP kariera Antonio Neriego zaprowadziła go do różnych lokalizacji na całym świecie, w Europie i Ameryce Łacińskiej, zanim ostatecznie osiadł w Stanach Zjednoczonych. Warto zauważyć, że to podczas pracy w call center HP spotkał się ze swoją przyszłą żoną, a ich związek miał miejsce pod koniec lat 90-tych. Dziś para jest dumnymi rodzicami dwójki dzieci i osiągnęła znaczący kamień milowy, stając się obywatelstwem USA w 2012 roku.

Antonio Neri nazywa obecnie swoim domem The Woodlands w Teksasie, gdzie aktywnie angażuje się w rekreacyjną piłkę nożną jako członek drużyny VS. Ponadto w 2019 roku poszerzył swoje horyzonty nabywając rezydencję w Delray Beach na Florydzie. Co ciekawe, Neri jest poliglotą, wykazującą się biegłą znajomością czterech języków: holenderskiego, angielskiego, włoskiego i hiszpańskiego. Poza działalnością zawodową spełnia się w realizowaniu osobistych zainteresowań, takich jak malowanie i zagorzałe kibicowanie piłce nożnej.

Profile w mediach społecznościowych

Table of Contents