Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Aplikacja Google Datally na Androida zapewnia bardziej szczegółową kontrolę nad wykorzystaniem danych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Aplikacja Google Datally na Androida zapewnia bardziej szczegółową kontrolę nad wykorzystaniem danych

Google dodał kolejną aplikację do swojej stale rosnącej linii aplikacji w ramach inicjatywy Next Billion User. Nowa aplikacja na Androida, zwana „Datally” (De Talli – w języku hindi oznacza piątkę lub nawet zestawienie danych), oferuje użytkownikowi bardziej szczegółową kontrolę nad wykorzystaniem mobilnej transmisji danych.

Na początek Datally pokazuje, ile przepustowości zużywa każda aplikacja na Twoim telefonie. Uzupełnieniem tej funkcji jest sprytna bańka w stylu czatu, która pojawia się za każdym razem, gdy aplikacja połączona z Internetem jest aktywna i wyświetla w czasie rzeczywistym ilość danych zużywanych podczas danej sesji. Jednak najbardziej wyróżniającą się cechą Datally jest możliwość całkowitego zablokowania aplikacji korzystania z mobilnej transmisji danych. Jest to coś, co nie było dostępne natywnie, chyba że masz telefon z systemem Android Nougat lub nowszym.

Co więcej, dostępny jest tryb „Oszczędzanie danych” zarówno dla Wi-Fi, jak i mobilnej transmisji danych, który wymaga włączenia VPN, takiego jak aplikacja Max w Operze. Datally oferuje również szczegółowe statystyki i spostrzeżenia dotyczące Twoich poprzednich sesji. Na koniec Datally sprawdza Twoje otoczenie pod kątem otwartych publicznych sieci Wi-Fi i umieszcza je w dedykowanej zakładce w aplikacji. Oprócz tego użytkownicy mogą oceniać te sieci, aby inni mogli zdecydować, która z nich jest bardziej niezawodna.

Datally jest obecnie ukierunkowana na rynki wschodzące, takie jak Indie, Filipiny i Nigeria. Możesz pobrać ją teraz w sklepie Android Play całkowicie bezpłatnie. Można ją zainstalować na dowolnym telefonie z systemem Android 5.0 lub wyżej. Google twierdzi, że testuje aplikację Datally na Filipinach od kilku miesięcy i do tej pory udało jej się dotrzeć do ponad pół miliona użytkowników. Firma dodała, że ​​użytkownikom udało się zaoszczędzić średnio 30 procent danych mobilnych.

Datally, oprócz kilku innych aplikacji, odgrywa główną rolę w staraniach firmy o pozyskanie kolejnego miliarda użytkowników. Gigant wyszukiwarek zaprezentował niedawno aplikację do zarządzania plikami — Files Go — służącą do oszczędzania pamięci lokalnej. Co ważniejsze, firma niedawno weszła na dynamicznie rozwijający się rynek płatności cyfrowych wraz z uruchomieniem aplikacji o nazwie „Tez”. Podczas gdy pozostałe aplikacje skupiają się głównie na rozwiązywaniu jednego problemu, na przykład przesyłania strumieniowego filmów YouTube przy stosunkowo mniejszej ilości danych Datally oferuje bardziej całościowe podejście, aby zapewnić dostęp do Internetu większej liczbie użytkowników zainteresowanych dostępem do danych.

Jednak bardziej niepokoi mnie liczba aplikacji uruchomionych przez Google. Nie jestem do końca pewien, w jaki sposób Google będzie namawiać użytkowników do zainstalowania każdego z nich, biorąc pod uwagę, że posiadają już smartfon klasy podstawowej. Być może te aplikacje zostaną połączone i będą reprezentować system operacyjny Google Android Go, który został zaprojektowany specjalnie dla użytkowników z krajów wschodzących. Choć w tym przypadku nie widać jeszcze żadnego postępu. Podczas tegorocznej konferencji I/O firma wspomniała, że ​​pierwsze telefony z systemem Android Go będą dostępne w 2018 roku.

Table of Contents