Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Aplikacja STAYAWAY COVID dobiegła końca! Twórcy ostrzegają, że czas go odinstalować

Aplikacja STAYAWAY COVID była jednym ze sposobów, w jaki rząd portugalski znalazł kontrolę nad rozprzestrzenianiem się COVID-19. W prosty i anonimowy sposób użytkownicy mogli wiedzieć, czy są z zainfekowanymi osobami.

usadź nas smartphones Portugalczyków, osiągnął ogólny wynik, który wielu uważa za daleki od oczekiwanego. Ta aplikacja i jej serwery zostaną teraz zamknięte, a świadczona usługa zostanie zakończona. Twórcy aplikacji STAYAWAY COVID zalecają usunięcie jej z telefonów.

Aplikacja StayAway Covid COVID-19

Aplikacja STAYAWAY COVID dobiegła końca!

Stworzona przez INESC TEC aplikacja STAYAWAY COVID została uruchomiona we wrześniu 2020 r., jeszcze przed pojawieniem się szczepionek przeciwko COVID-19. Chociaż wielu przestrzegało jego stosowania, jego sukces był względny, do tego stopnia, że ​​po czterech miesiącach wygenerowano tylko około 12 000 kodów w wszechświecie ponad 500 000 zarejestrowanych w tym czasie.

Z tego, co można teraz przeczytać na stronie internetowej aplikacji STAYAWAY COVID i pomimo faktu, że nie ogłoszono jeszcze końca pandemii COVID-19, pozytywna ewolucja wzorca epidemiologicznego choroby w Portugalii uzasadnia przerwanie działania sistema POBYT NA COVID.

To w ten sposób dyktuje koniec tej aplikacji, co mogło pomóc o wiele bardziej. To twój koniec i cała świadczona usługa jest zakończona. Co ciekawe certyfikat z serwera gdzie informacje o tym nabożeństwie wygasły od ostatniej niedzieli, co wskazuje, że ten element również musi zostać porzucony.

Musisz odinstalować tę aplikację na smartfona

Gdy nadszedł ten ostatni moment, twórcy aplikacji ujawniają na swojej stronie internetowej, że aplikacja i jej serwery wsparcia nie będą już dostępne. W ten sposób sugeruje się użytkownikom, aby: odinstaluj aplikację STAYAWAY COVID.

Przy szacowanym koszcie wynoszącym blisko 400 tysięcy euro, wielu uważało, że jest to zbyt wysoka wartość w stosunku do usługi, którą zamierzał świadczyć. Szacowano, że będzie 6,5 miliony ludzi, którzy mogli zainstalować tę aplikację i korzystać z niej, ale liczba ta znacznie nie osiągnęła tego celu, w 2,5 miliony pobrań.

To kończy jedną z najbardziej kontrowersyjnych aplikacji podczas pandemii COVID-19. Ponieważ wiele grup odmawiało jego instalacji, rząd rozważał wprowadzenie obowiązku i nałożenie grzywny w wysokości do 500 euro na tych, którzy nie mieli tej aplikacji.