Aplikacje na Androida w celu zwiększenia prędkości Internetu

Jedna z najlepszych cech smartphones ma połączenie z Internetem przez cały czas. Niezależnie od tego, czy sprawdzasz wynik w grze, streamujesz swój ulubiony program, czy przeglądasz Snapchata, polegamy na solidnym połączeniu internetowym. Są niezbędne do pracy w drodze, bez względu na to, czy musisz wysłać natychmiastowy e-mail lub pobrać notatki ze spotkania, które przegapiłeś. W przypadku planów danych i obszarów o złym odbiorze, czasami utrzymanie prędkości jest uciążliwe. Poniżej znajdują się niektóre aplikacje na Androida, które mogą zwiększyć prędkość Internetu i przynieść ulgę w tych stresujących chwilach.

Network Master – Test prędkości

Ta aplikacja jest dla osób, które poważnie podchodzą do bezpieczeństwa w Internecie. Możesz obserwować prędkość danych w czasie rzeczywistym, a także swój limit, co jest przydatne, jeśli masz zamiar pobrać większy plik. Pozwala zobaczyć, kto jeszcze jest na tym połączeniu, i wykrywa fałszowanie ARP oraz przechwytywanie zarówno SSL, jak i DNS dla twojego bezpieczeństwa w przypadku niepewnych publicznych połączeń Wi-Fi. Możesz tworzyć własne mobilne hotspoty za pomocą routera lub użyć ich narzędzia, aby znaleźć najlepsze hotspoty w swojej lokalizacji. Możesz przeglądać korzystanie z Internetu w tle przez aplikacje i kończyć tych, którzy zajmują zbyt dużą przepustowość.

Speedtest.net

przyspieszyć prędkość internetu

Ookla Speedtest to tester prędkości połączenia internetowego dla wielu dostawców usług internetowych i firm. Jest polegany ze względu na jego dokładność i szczegółowe wyniki. Możesz znaleźć swój współczynnik ping, a także prędkość pobierania i wysyłania jednym dotknięciem ekranu. Posiadanie współczynników wysyłania i pingowania może być przydatne w rozwiązywaniu problemów z siecią, a aplikacja Speedtest.net może śledzić te wyniki w raportach, co może pomóc w określeniu średnich i wzorców. Skorzystaj z ich wykresów wyników w czasie rzeczywistym, aby ustalić, czy osiągasz najwyższe prędkości i z łatwością podziel się swoimi odkryciami ze swoim dostawcą lub pomocą techniczną.

Fing – Narzędzia sieciowe

Fing to potęga mobilnej aplikacji internetowej. Ma wiele zaawansowanych funkcji, których przeciętny użytkownik Androida nie znałby. Jest skaner portów i podsieci, analizator ISP, narzędzie do wyszukiwania DNS i zwrotnych adresów DNS, a także obszerne skanowanie połączeń Wi-Fi i urządzeń. Obejmują one funkcje bezpieczeństwa sieci, gdy jesteś włączony lub offline, nawet umożliwiając zdalne wybudzanie urządzenia, a także przeglądanie szczegółów Bonjour, UP2P i NetBIOS. Jeśli jesteś dobrze zaznajomiony z administracją sieci, posiadanie tej aplikacji jest niezbędne dla Twojej kolekcji.

Opera Max

zwiększyć prędkość opera internetowa max

Korzystanie z szybko ładujących się przeglądarek i zmniejszających obciążenie danych może być bardzo pomocne nie tylko w oszczędzaniu danych, ale także w czasie. Opera, która już od ponad dekady ma swoją nazwę na szybko ładujących się stronach internetowych, jest standardem branżowym w zakresie kompresji danych. Na przykład możesz zapisać do 40% strumieniowego przesyłania danych audio i 50% danych podczas korzystania ze stron do przesyłania strumieniowego wideo, takich jak Youtube i Netflix. Możesz blokować i eliminować dane używane przez nieznośne aplikacje i łatwo ustawiać ograniczenia dla nowych.

RAR

Kompresja jest bardzo ważna również podczas wysyłania i odbierania plików. Im większy plik, tym dłużej trwa pobieranie i przesyłanie. Zajmie również więcej danych. Korzystając z programu takiego jak RAR, możesz zmniejszyć rozmiar pliku lub spakować kolekcję w jeden pakiet. Tworzy zarówno pliki .Rar, jak i .Zip i zabezpiecza je hasłem do bezpiecznego przesyłania. Możesz go również użyć do rozpakowania pobranych plików, co pozwala uzyskać pełne pliki przez mniej internetu.

DU Speed ​​Booster & Cleaner

Wiele razy połączenie internetowe telefonu może być w porządku, ale urządzenie wymaga dobrego czyszczenia. Aplikacje takie jak DU Speed ​​Booster i Cleaner mogą wykonywać wiele zadań, aby pomóc Twojemu telefonowi. Dzięki funkcji czystego pamięci RAM możesz zamknąć aplikacje działające w tle, które używają danych, a także zresetować sieć, aby mieć świeże połączenie. Zawiera narzędzie do czyszczenia niepotrzebnych plików, wzmacniacz telefonu oraz narzędzia antywirusowe i zabezpieczające do dalszego czyszczenia systemu. Ich chłodzenie procesora wykrywa i zamyka aplikacje wymagające przeciążenia telefonu, a ich tryb wzmacniacza gier pozwala zamykać aplikacje działające w tle, które zakłócają działanie sieci.

WiFi Master – narzędzia Pro i Fast

zwiększyć prędkość mistrza wifi wifi

Zbudowany w celu szybkich ulepszeń jednym kliknięciem, Wifi Master oferuje łatwe rozwiązania dla Twoich potrzeb zwiększania internetu. Znajdziesz najlepsze połączenia w pobliżu, zamienisz router w hotspot i zoptymalizujesz prędkość sieci jednym dotknięciem. Możesz łatwo przełączać go z paska powiadomień i uzyskiwać szczegółowe informacje o bieżącym i dostępnym sygnale Wi-Fi i danych, aby mieć najsilniejszy link. Możesz łatwo uruchomić test prędkości w dowolnym momencie, aby sprawdzić, czy musisz odświeżyć połączenie, aby upewnić się, że prędkość Internetu została zwiększona do maksimum.

Internet Booster & Optimizer

Aplikacja Boosting Tool jest stylowa i zwiększa prędkość netto dzięki intuicyjnemu projektowi. Dzięki instynktownym zadaniom w tle może zapewnić płynne działanie urządzenia i zakończyć aplikacje wymagające dużej ilości danych, które mogą naruszać jakość muzyki przesyłanej strumieniowo. Chmiel TTLL, bufor i optymalizacja rozmiaru MTU to tylko niektóre narzędzia, które pomagają zwiększyć szybkość, a czyszczenie pamięci podręcznej i pamięci może również wydłużyć czas ładowania. Ta aplikacja umożliwia dostęp do drobnych poprawek i sztuczek, niezależnie od tego, czy masz zrootowany, czy też nieukroszony telefon, i łatwo je spersonalizować.

Istnieje wiele aplikacji, które mogą zwiększyć prędkość Internetu i zapewnić szybsze połączenia. Od zamykania aplikacji w tle po czyszczenie pamięci systemowej i pamięci podręcznej może nie tylko zwiększyć Internet, ale także telefon. Kontrolowanie szybkości, bezpieczeństwa, dostępnych połączeń i specyfiki sieci może pomóc zapewnić najlepsze i najbezpieczniejsze korzystanie z urządzeń. Jeśli jesteś bardziej technicznie skłonny, możesz pobrać aplikacje, które pozwalają osobiście modyfikować prawie wszystkie ustawienia sieciowe. Korzystne jest również maksymalne skompresowanie danych, zarówno podczas przeglądania, jak i przesyłania plików.