Aplikacje nie będą pobierane ani aktualizowane: wypróbuj te poprawki

Co się stanie, jeśli aplikacje nie zostaną pobrane ani zaktualizowane? Co robisz? Jest to powszechny problem z urządzeniami i dotyczy zarówno telefonów i tabletów z Androidem, jak i iOS. Problem polega na tym, że nie ma jednego uniwersalnego sposobu, aby to naprawić. Przyczyną tego może być wiele różnych rzeczy, ale nie wiesz, który z nich jest winowajcą. Mogą to być problemy z aplikacją, sklepem z aplikacjami lub systemem operacyjnym na urządzeniu. Wszystko, co możesz zrobić, to przejść przez wszystkie poprawki dla każdego problemu, aż w końcu jeden z nich zadziała.

Jest to czasochłonne i czasem frustrujące, ale w końcu urządzenie znów zacznie działać. Wkrótce będziesz mógł ponownie pobierać i aktualizować aplikacje. Oto kilka poprawek do wypróbowania. Mam nadzieję, że uda się rozwiązać problem.

aplikacje nie będą pobierane

Całkowicie zamknij aplikację: Możesz nie zdawać sobie sprawy, że po zamknięciu aplikacji nie zamykasz jej. Nadal działa w tle. Musisz całkowicie zamknąć aplikację, otwierając uruchomione zadania. Zwykle wystarczy nacisnąć przycisk (jak mały kwadrat na Androidzie u dołu ekranu). Zobaczysz zdjęcie wszystkich działających aplikacji. Musisz przesunąć je w prawo, aby całkowicie je zamknąć. Następnie spróbuj ponownie załadować aplikację, a następnie zaktualizuj ją, jeśli pojawi się okno aktualizacji.

Wyczyść pamięć podręczną: Podobnie jak na komputerze, urządzenie będzie przechowywać pewne informacje o aplikacji, aby ułatwić ładowanie lub odtwarzanie. Musisz usunąć regularnie buforuj. Pomaga to zwolnić miejsce i może pomóc aplikacji działać lepiej. Jeśli masz problemy ze sklepem z aplikacjami, usuń pamięć podręczną tej aplikacji. Jeśli masz problemy z określoną aplikacją, wyczyść pamięć podręczną tej gry. Następnie spróbuj ponownie pobrać aktualizacje.

Aby wyczyścić pamięć podręczną, otwórz swoje aplikacje w ustawieniach. Stuknij aplikację, którą chcesz wyczyścić. Zobaczysz przycisk do wyczyszczenia pamięci podręcznej.

Wymuś zamknięcie aplikacji: Jak wspomniano wcześniej, niektóre aplikacje działają w tle, nawet po ich zamknięciu. Nawet zamknięcie ich przez przesunięcie może nie wystarczyć, aby całkowicie zatrzymać błędną aplikację. Jeśli masz problemy ze sklepem z aplikacjami, możesz spróbować wymusić jego zatrzymanie. W obszarze Aplikacje w ustawieniach dotknij w App Store. Zobaczysz przycisk „Wymuś zatrzymanie”. Dotknij go, a pojawi się błąd informujący, że wymuszenie zatrzymania aplikacji może powodować dziwne zachowanie innych. I tak to uderz. Teraz spróbuj ponownie załadować sklep i pobrać / zaktualizować aplikację.

Usuń i ponownie dodaj konto: Kolejną poprawką do usunięcia jest usunięcie Google lub Apple konto z urządzenia i dodaj je ponownie. Może to naprawić błędy na Twoim koncie, traktując je jak nowe konto. Usuwasz konto z ustawień telefonu. Znajdź swoje konto w ustawieniach i wybierz opcję usunięcia (Android) lub zresetowania (iOS) konta. Następnie musisz ponownie uruchomić telefon, a następnie ponownie dodać dane konta. Wszystko powinno być bezpieczne i nic nie zostanie usunięte.

Wymuś ponowne uruchomienie urządzenia: Jednym ze sposobów rozwiązania problemów jest ponowne uruchomienie telefonu. Prawdopodobnie próbowałeś tego kilka razy. Możesz następnie spróbować wymusić ponowne uruchomienie telefonu. Jest to trudny restart, który wyłącza wszystkie aplikacje. Proces twardego restartu jest inny dla różnych telefonów. Zawsze polega na naciśnięciu i przytrzymaniu niektórych przycisków, aż telefon się wyłączy. Możesz ponownie włączyć telefon i sprawdzić, czy aplikacja zostanie teraz pobrana lub zaktualizowana. Wyszukaj telefon i słowa „wymuś ponowne uruchomienie”, aby dowiedzieć się, który przycisk nacisnąć i przytrzymać na urządzeniu. Działa to z telefonami i tabletami.

Wyłącz automatyczne aktualizacje i wykonaj ręczne aktualizacje: Jeśli masz problemy tylko z aktualizowaniem aplikacji, a nie ich pobieraniem, ta sztuczka może Ci pomóc. Działa to tylko wtedy, gdy w urządzeniu skonfigurowano automatyczne aktualizacje. Czasami urządzenie po prostu się nie aktualizuje lub zaczyna próbować zaktualizować aplikację, ale zatrzymuje się na początku. Aby wypróbować tę sztuczkę, musisz przejść do ustawień sklepu z aplikacjami. Znajdź sekcję aktualizacji i wyłącz automatyczne aktualizacje. Uruchom ponownie telefon. Przejdź do sklepu z aplikacjami i wyszukaj aplikację, którą chcesz zaktualizować. Stuknij w przycisk „aktualizuj” (gdzie zwykle mówi „pobierz”) i sprawdź, czy aktualizuje się ręcznie.

Ręcznie pobierz nowy App Store: Jeśli nie możesz pobrać ani zaktualizować aplikacji w sklepie z aplikacjami, możesz spróbować usunąć sklep z aplikacjami i ponownie zainstalować nową wersję. Usuwasz sklep z aplikacjami w taki sam sposób, jak usuwasz zwykłą aplikację, ale pobieranie jest inne. Musisz przejść do trybu online i znaleźć plik APK dla sklepu z aplikacjami. Upewnij się, że to bezpieczna strona pobierania aplikacji i że pobierasz najnowszą wersję sklepu z aplikacjami. Zawsze musisz mieć ustawiony telefon, aby zezwolić na aplikacje zewnętrzne. Można to znaleźć w „Zabezpieczeniach” w ustawieniach.

  1. Znajdź plik APK dla App Store online
  2. Pobierz plik na komputer
  3. Połącz urządzenie z komputerem
  4. Przenieś plik APK z komputera na urządzenie
  5. Usuń urządzenie z komputera
  6. Otwórz plik APK na urządzeniu
  7. Zezwól na instalację
  8. Po zainstalowaniu załaduj sklep z aplikacjami i sprawdź, czy możesz teraz pobrać lub zaktualizować aplikacje.

Wykonaj pełne przywracanie: To powinna być ostatnia deska ratunku i tylko wtedy, gdy nie możesz pobierać aplikacji bez względu na to, co robisz. Pełne przywrócenie powoduje przywrócenie ustawień fabrycznych urządzenia. Będzie wyglądał i działał tak samo, jak w momencie pierwszego włączenia. Zawsze twórz kopie zapasowe kontaktów, zdjęć i wszystkiego innego na urządzeniu, które chcesz zapisać, ponieważ zostanie ono usunięte. Przywracanie urządzeń jest inne w Androidzie i iOS, więc poszukaj, jak prawidłowo je wykonać lub przejdź do sklepu, w którym urządzenie zostało zakupione, i poproś o zrobienie tego.

Co się stanie, jeśli aplikacje nie zostaną pobrane ani zaktualizowane? Jeśli masz to pytanie, znasz teraz wiele sposobów rozwiązania tego problemu.

Co się stanie, jeśli aplikacje nie zostaną pobrane ani zaktualizowane? Jest to powszechny problem z wieloma różnymi poprawkami. Poznaj wiele poprawek i dowiedz się, które z nich działają na Twoim urządzeniu.