Aplikacje Vital VPN zapewniające prywatność i bezpieczeństwo na iPhone'a

Aplikacje Vital VPN zapewniające prywatność i bezpieczeństwo na iPhone'a 1

Nasze iPhone'y odegrały kluczową rolę w określaniu naszej tożsamości online, dlatego ochrona ich przed przestępstwami online i offline ma kluczowe znaczenie. Dzisiaj, gdy zgubisz telefon, stracisz coś więcej niż tylko telefon. Zsynchronizowane pliki, e-maile, zdjęcia i konta w mediach społecznościowych mogą być zakłócane w przypadku utraty telefonu. Aby uniknąć takich strat, a także zachować tożsamość online, należy skorzystać z usług aplikacji Virtual Private Network. Istnieje kilka powodów, dla których warto rozważyć usługę VPN dla swojego iPhone'a:

 • Korzystanie z publicznej sieci Wi-Fi naraża na ryzyko cyberprzestępców, a tym samym potrzebę ochrony.
 • Można chcieć uzyskać dostęp do katalogów specyficznych dla regionu, nawet jeśli technicznie nie ma ich w tym regionie.
 • Można chcieć uniemożliwić dostawcom usług internetowych ograniczanie połączenia bez ich zgody między innymi przyczynami.

Wybór odpowiedniego dostawcy usług VPN może być bardzo trudnym zadaniem, jeśli nie zostanie zachowana ostrożność. Nie jest to jednak trudne zadanie, pod warunkiem że znamy niektóre czynniki, które należy wziąć pod uwagę przed dokonaniem właściwego wyboru. Poniżej przedstawiono niektóre kwestie, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem dowolnej aplikacji:

 • Protokoły bezpieczeństwa: –W przypadku, gdy powodem nabycia aplikacji jest powstrzymanie hakerów, należy sprawdzić protokoły szyfrowania i tunelowanie struktury oprogramowania. Powyższe protokoły to technologie, które ukrywają dane przed hakerami lub przekształcają je w nieczytelną formę w przypadku szpiegów.
 • Zasady dotyczące dziennika: –Ponieważ powierzysz usługodawcy informacje osobiste i bardzo poufne, ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z ich polityką prywatności w celu ustalenia, jakie informacje będą rejestrować, okres pozostawania danych w ich systemie, sposób, w jaki informacje są używane i czy dostawca usług zabezpieczył swoje przechowywanie danych przed jakąkolwiek formą obcych zagrożeń.
 • Lokalizacje serwerów: –Wielu użytkowników Internetu korzysta z aplikacji VPN, które ograniczają ograniczenia geograficzne, a tym samym uzyskują dostęp do treści, które nie są w kraju pochodzenia lub zostały zakazane przez rząd lub dostawcę usług internetowych. Można to zrobić przez tunelowanie ruchu do serwera w kraju, w którym treść jest dostępna. Na przykład, jeśli chcesz uzyskać dostęp do treści specyficznych dla Wielkiej Brytanii, upewnij się, że jest tam serwer od usługodawcy.
 • Kompatybilność urządzeń i systemów operacyjnych: –Każdy chciałby zabezpieczyć swoje dane i cieszyć się nieograniczonym dostępem do Internetu na więcej niż jednym urządzeniu. Aby tak się stało, należy wybrać oprogramowanie obsługujące wiele jednoczesnych połączeń.
 • Cena £: –Chociaż większość aplikacji VPN jest darmowa, czynniki takie jak funkcje premium mogą wpłynąć na przejście na wersje płatne. To sprawia, że ​​cena jest kluczowym czynnikiem do rozważenia, ponieważ będziesz płacić miesięcznie, kwartalnie, co pół roku lub co roku. Jednak zanim zdecydujesz się na jakąkolwiek aplikację, upewnij się, że jej funkcje uzasadniają jej cenę. Przed dokonaniem wyboru porównaj funkcje aplikacji płatnej z funkcjami bezpłatnej wersji.
 • Prędkość połączenia i ograniczenie przepustowości: –korzystanie z usługi VPN wpływa na szybkość Internetu w zależności od funkcji oprogramowania. Ważną kwestią do rozważenia jest również uzyskana przepustowość. Rozsądnie jest płacić za usługę od dostawcy, który ogranicza ilość danych, które można przesłać w określonym czasie.

Oto niektóre z najlepszych aplikacji, które mogą rozwiązać różne kwestie związane z prywatnością: –

 1. NordVPN– jest to jedna z najbardziej ulubionych aplikacji, ponieważ wykorzystuje protokół bezpieczeństwa IKEv2. Ten protokół jest 30 procent szybciej niż zatrudniony w poprzednim pokoleniu. Oprogramowanie pozwala podłączyć do sześciu urządzeń za pomocą jednego konta i ominąć witryny, które zostały zablokowane bez opóźnień. Obecnie istnieje co najmniej 600 serwerów rozmieszczonych w 50 krajach.
 2. Prywatny dostęp do Internetu VPN: –pozostaje jednym z najpopularniejszych programów zabezpieczających dla systemu iOS. Oferuje jeden szeroki wybór lokalizacji na całym świecie (w sumie 27), w tym niektóre opcje popularnych regionów. Prędkości są stosunkowo szybkie i są zgodne z 256-bitowym szyfrowaniem, a także z otwartą siecią VPN.
 3. ExpressVPN: –jego serwery są rozmieszczone w 78 krajach. Obsługuje szyfrowanie 256-bitowe, a także OpenVPN. Nie oferuje zasad rejestrowania; oznacza to, że masz pewność, że usługodawca nie zarejestruje żadnej Twojej aktywności online. Ma ponad 100 regionów do wyboru z opcją wyboru ulubionych według własnego uznania.
 4. IPVanish VPN:ma ponad 180 serwerów w ponad 60 krajach, dlatego nie powinieneś stawić czoła żadnym wyzwaniom związanym z podłączeniem się do niego. Obiecuje zerowe rejestrowanie, dzięki czemu informacje online nie mogą być wykorzystywane do jakichkolwiek celów. Pozwala także na ruch P2P, który jest zwykle blokowany przez większość dostawców usług, a także można wypróbować przez jeden dzień, po którym trzeba będzie dokonać subskrypcji.
 5. Tunnel Bear VPN: –to oprogramowanie jest nie tylko proste w użyciu, ale także zawiera uroczą grafikę i gry słów. Obsługuje 256-bitowe szyfrowanie, a także pozwala na minimalne rejestrowanie, z wyjątkiem ruchu P2P. Jego serwery znajdują się w 15 głównych krajach. Pozwala ominąć treści ograniczone przez usługodawcę, a także ograniczenia geograficzne.

Istnieją inne aplikacje, za pomocą których można zadbać o prywatność i bezpieczeństwo telefonu iPhone. Jednak szukając oprogramowania, każdy ma szczególne wyzwanie, któremu chciałby się zająć, ponieważ potrzeby różnią się w zależności od użytkownika. Dopasowywanie potrzeb do funkcji nabytej aplikacji ma ogromne znaczenie dla skutecznego sprostania wyzwaniu. Porównanie różnych aplikacji na rynku pozwoli Ci wybrać najlepszą. Polecenia i recenzje przez Internet mogą pomóc w określeniu najlepszej alternatywy. Również uzyskanie porady od znajomych pozwoli ci podjąć świadomą decyzję.