Apple Bada $1.3B Schemat oszustwa, który spowodował, że działające iPhone'y z odrzuconych części

Apple Bada $1.3B Schemat oszustwa, który spowodował, że działające iPhone'y z odrzuconych części 1

Apple bada zarzuty o masową kampanię oszustw, w której udział wzięły odrzucone części iPhone'a pozyskane z fabryki Foxconn w Chinach.

Podobno głównym pomysłodawcą programu był nienazwany tajwański biznesmen, o którym mowa w lokalnych mediach jako „Mr. X. ”Wraz z małym zespołem menedżerów Foxconn, pan X rzekomo zarobił ponad $1.3 miliard zysku z oszustwa, zgodnie z Wiadomości z Tajwanu.

Chociaż szczegóły są dość rzadkie, lokalne media informują, że zespół zarządzający w fabryce Zhenghou w Foxconn odpowiedzialny za zniszczenie wadliwych lub odrzuconych części iPhone'a faktycznie zachował te elementy.

Wygląda na to, że kryminalista następnie zmontował te wadliwe części w działające iPhone'y i sprzedał je tak, jakby były legalne Apple pomysłowość. Co najmniej jeden raport wskazuje również, że oszuści odsprzedają również poszczególne elementy na czarnym rynku.

Zakład w Zhenghou jest dużym zakładem i może produkować 500 000 iPhone'ów dziennie. Przy tych liczbach miałoby sens, że odrzucone części przyniosły oszustom spory zysk.

Według innej lokalnej wiadomości, oszustwo zostało odkryte w czerwcu i zgłoszone Apple. Mówi się, że gigant technologiczny Cupertino wszczął formalne dochodzenie kierowane przez zespół Business Assurance & Audit.

Co ciekawe, ten sam raport sugeruje, że demaskator osobiście wysłał e-maila Apple Tim Cook, dyrektor generalny na początku tego roku, aby zgłosić masową kampanię oszustw.

Ze swojej strony Foxconn powiedział w oświadczeniu do CNA że on i jego pracownicy zawsze przestrzegali kodeksów postępowania i etyki w miejscu pracy. Stwierdzono również, że dochodzenie wewnętrzne jest w toku, prawdopodobnie przez wewnętrzny „zespół antykorupcyjny” firmy.

Były prezes Terry Guo, który zrezygnował ze swojego stanowiska na początku tego roku, odmówił komentarza, ale powiedział, że przy zatrudnieniu ponad miliona pracowników nie byłoby zaskoczeniem, że niektórzy z nich angażują się w „nieuzasadnione rzeczy. ”

Chociaż nie było tak dużej kampanii kryminalnej jak ta, AppleDziałalność iPhone'ów nie jest obca oszustwom.

W kwietniu dwóch studentów z Oregonu zostało oskarżonych o defraudację Apple z prawie $1 milion na iPhony zastępcze, korzystając z zasad gwarancji firmy.

W 2018 r. Kolejny kryminał kryminalny w Shenzhen w Chinach przeprowadził prawie identyczną kampanię i podobno został oszukany Apple z „milionów”. Co ciekawe, w tym przypadku wygląda na to, że pierścień przestępczy był rzekomo powiązany Apple Personel sklepu w Shenzhen.

To nie pierwszy raz, gdy Foxconn został ostrzelany. W ostatnich latach firma została oskarżona o łamanie chińskiego prawa pracy. A ostatnio jest zamieszany w wiele kontrowersji związanych z zatrudnieniem i obietnicami fabrycznymi w USA.

Podczas Apple a dochodzenia Foxconn prawdopodobnie koncentrują się na obiekcie Zhenghou, okaże się, czy te sondy wykryją inne przypadki korupcji w innym miejscu.