Apple Dołącza do sojuszu FIDO i jest zaangażowany w eliminowanie haseł

Apple Zarejestrował się jako członek zarządu FIDO Alliance, organizacji zajmującej się eliminacją potrzeby posiadania haseł.

Oprócz Apple większość gigantów technologicznych, w tym Amazon, Facebook ZDNet poinformował w środę, że Google jest członkiem Rady Dyrektorów Sojuszu, który chce zastąpić loginy zawierające tylko hasła bezpiecznymi i szybkimi logowaniami w witrynach i aplikacjach za pomocą powstającego standardu WebAuthn.

W 2019 roku WebAuthn stał się oficjalnym standardem dla Web W3C. Obsługa najnowszych zestawów specyfikacji FIDO jest także dostępna w Google Chrome, Microsoft Edge i Mozilla Firefox, Apple Safari i Opera.

Sojusz FIDO (Fast Identity Online) powstał w lipcu 2012 r. W celu rozwiązania problemu braku interoperacyjności między silnymi technologiami uwierzytelniania oraz w celu rozwiązania problemów, na jakie napotykają użytkownicy podczas tworzenia i zapamiętywania wielu nazw użytkowników i haseł.

Ma na celu zmianę charakteru uwierzytelnienia za pomocą prostszych i silniejszych standardów uwierzytelniania, które definiują zestaw otwartych, skalowalnych i interoperacyjnych mechanizmów, które zmniejszają zależność od hasła.

„Wiemy, że realizacja misji FIDO Alliance polegającej na odsunięciu świata od hasła opartego na„ wspólnym tajnym ”modelu uwierzytelniania wymaga uczynienia FIDO wszechobecną funkcją na wszystkich urządzeniach, systemach operacyjnych i przeglądarkach, z których korzystamy na co dzień. W tym roku jesteśmy na najlepszej drodze do tego szerokiego zasięgu.” Andrew Shakiyar, dyrektor generalny i dyrektor marketingu, FIDO Alliance, aby przedstawić raport o postępach organizacji dla 2019 r.

„Dostawcy usług i programiści nigdy wcześniej nie umożliwiali wygodnego i bezpiecznego uwierzytelniania szerokiej bazy użytkowników. Usługodawcy korzystają teraz z tych nowych możliwości w skali globalnej”, powiedział Shekiyar.