Apple i Samsung Display nie będą już ze sobą współpracować w 2022 r. 10.9-calowy iPad OLED

Apple  i Samsung Display nie współpracują już w 2022 roku.9-calowy iPad OLED

Plotki o iPadzie OLED, który ma zostać wydany w przyszłym roku, krążyły od miesięcy. Ale zanim urządzenie dotarło do etapu produkcji, Apple postanowiła ją całkowicie anulować.

Nie oczekuj iPada OLED najwcześniej do 2023 r.

Elec nauczyłem się tego Apple i Samsung Display zakończyły współpracę, aby stworzyć iPada o przekątnej 10,86 cala, który zostanie wydany w 2022 roku. Chociaż nazwa marketingowa nigdy nie była dołączona do urządzenia, prawdopodobnie trafiłby na półki jako iPad Air piątej generacji. Podobno pierwszy tablet OLED został odłożony na półkę ze względu na konstrukcję ekranu OLED. Obecne panele powszechnie stosują strukturę pojedynczego stosu, co oznacza jedną warstwę koloru czerwonego, zielonego i niebieskiego.

Ale Apple Rozumie się, że zażądał struktury z dwoma stosami z dodatkową warstwą, co według The Elec podwoiłoby jasność i wydłużyłoby żywotność wyświetlacza nawet czterokrotnie.

Mimo to Samsung Display zaproponował wyświetlacz z pojedynczym stosem i obu firmom nie udało się dojść do porozumienia, stąd decyzja o rezygnacji z pierwszego modelu iPada OLED.

Rentowność Samsung Display mogła odegrać rolę w decyzji o nieproponowaniu panelu OLED z dwoma stosami. Chyba że firma może to zapewnić AppleProjekt będzie produkowany przez dłuższy czas, przeprowadzka może się okazać nieopłacalna.

W obecnej sytuacji jedyna inna firma, która jest w stanie wyprodukować konstrukcję z dwoma stosami Apple poszukuje jest LG Display. Firma nie posiada jednak niezbędnych mocy produkcyjnych.

Oczekuje się, że pierwszy iPad OLED pojawi się najwcześniej w 2023 roku. Kiedy tak się stanie, może być w formie na 12.9-calowy model iPada Pro.