Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Apple i Xiaomi dominują na liście najlepiej sprzedających się telefonów w 2023 r., ponieważ Samsung nieco zanika

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Apple i Xiaomi dominują na liście najlepiej sprzedających się telefonów w 2020 r., ponieważ Samsung nieco zanika

Firma badawcza Omdia tak wydany swoją listę najlepiej sprzedających się telefonów na świecie w pierwszej połowie roku (I połowa 2020 r.). I choć niektóre urządzenia na liście nie zaskoczą zbyt wielu, obecność/nieobecność niektórych innych wywoła zdziwienie. Bez zbędnych ceregieli przyjrzyjmy się najważniejszym elementom raportu:

Apple zasady

Spośród dziesięciu najlepiej sprzedających się telefonów w 2020 r. Apple ma pięć – iPhone 11 jest na pierwszym miejscu z oszałamiającą liczbą 37.7 milionów sztuk, iPhone SE (2020) w liczbie 5 z 8.7 milionów sztuk, iPhone XR – sześć 8 milionów sztuk, iPhone 11 Pro Max na siedmiu z 7.7 milionów sztuk, a iPhone 11 Pro o dziesiątej 6.7 milion jednostek.

Ale Xiaomi zaskakuje

Apple obecność wielu urządzeń w pierwszej dziesiątce nie jest zbyt wielkim zaskoczeniem. Ale zaskoczeniem jest to, że Xiaomi ma na liście cztery urządzenia. To są Redmi Note 8 na trzech z 11 milionami sztuk, Redmi Note 8 Zawodowiec w czwórce z 10.2 milionów sztuk, Redmi 8A na siedmiu z 7.3 milionów sztuk i Redmi 8 o dziewiątej z 6.8 milion jednostek. W ubiegłym roku o tej porze w pierwszej dziesiątce Redmi znajdowało się tylko dwa urządzenia. Skutecznie podwoiła tę liczbę.

Samsung na drugim miejscu… i nigdzie indziej

Dużym zaskoczeniem jest fakt, że Samsung, który zwykle miał na tej liście kilka urządzeń (w zeszłym roku miał cztery), sprowadza się do jednego przedstawiciela. Pamiętaj, że jest bardzo wysoki. The Galaxy A51 był drugim najlepiej sprzedającym się smartfonem na świecie z 11.4 milion jednostek. Brak innych urządzeń Samsunga na liście jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, jak dobrze marka radziła sobie w Indiach oraz fakt, że wprowadziła na rynek swoją flagową serię S, a także wersje lite Galaxy S10 i Galaxy Note 10.

iPhone 11 to szef

Gdybyście nie zauważyli, iPhone 11 był zdecydowanym numerem jeden pod względem sprzedaży w tym okresie. Sprzedało się 37.7 milionów egzemplarzy, czyli nie tylko więcej niż w przypadku jakiegokolwiek innego telefonu, ale także więcej niż łączna sprzedaż telefonów znajdujących się na drugim, trzecim i czwartym miejscu – Galaxy A51, Redmi Note 8i Redmi Note 8 Zawodowiec.

iPhone SE debiutuje bardzo mocno

Apple zaskoczył niektórych ludzi, wypuszczając iPhone’a SE w kwietniu. Wyceniony na 399 dolarów, był to z pewnością najtańszy, stosunkowo nowy iPhone na rynku. O tym, jak dobrze sobie radził, może świadczyć fakt, że mimo że został wprowadzony na rynek w czwartym miesiącu roku, osiągnął wystarczającą sprzedaż, aby znaleźć się w pierwszej dziesiątce. W rzeczywistości ze wszystkich telefonów na liście iPhone i Galaxy A71 to te, które zostały wydane w 2020 roku. Większość pozostałych została wydana pod koniec 2019 roku.

Redmi Note idzie globalnie

Redmi Note ta seria była bestsellerem na rynku indyjskim, ale obecnie wydaje się mieć wpływ także na arenie międzynarodowej. Zarówno Redmi Note 8 i Redmi Note 8 Pro znalazł się nie tylko na liście dziesięciu najlepszych telefonów, ale faktycznie znalazł się w pierwszej piątce.

Brakujące nazwiska (a jedno z nich jest numerem jeden!)

Jak zawsze, marki, które NIE znalazły się w pierwszej dziesiątce, wzbudziły równie duże zainteresowanie, jak te, które się tam znalazły. Podczas gdy reprezentacja Samsunga drastycznie spadła, w pierwszej dziesiątce nieobecnych było także Oppo (które w zeszłym roku o tej porze miało A5 w pierwszej piątce), Vivo, Motorola, LG, OnePlus, Nokia i Google (czy Pixel 4a coś zmieni?). Nie byliśmy aż tak zaskoczeni nieobecnością Huawei, biorąc pod uwagę jego problemy prawne, ale biorąc pod uwagę, że był to numer jeden na świecie dzięki dużej sprzedaży w Chinach, spodziewaliśmy się, że jedno lub dwa urządzenia znajdą się w pierwszej dziesiątce!

Co sprzedaje się bardziej: cena premium, średnia czy niska?

Lista dziesięciu najlepszych urządzeń stanowi fascynującą mieszankę urządzeń premium oraz urządzeń ze średniego i niskiego segmentu. Wszystkie z AppleiPhone’y są oczywiście premium (najtańszy kosztuje TYLKO 399 dolarów), natomiast Redmi Note serial i Galaxy A51 to raczej modele ze średniej półki (200-300 dolarów), a Redmi 8 i 8A zdecydowanie bardziej zbliżają się do dolnej półki i kosztują około 100 dolarów. Mamy więc pierwszą dziesiątkę, w której znajduje się pięć telefonów premium, trzy telefony ze średniej i wyższej półki średniej oraz dwa telefony z niższej półki.

W przypadku iPhone’a warto zauważyć, że najlepiej sprzedający się iPhone nie jest najtańszy – modele XR i SE mają niższą cenę, a mimo to nawet ich łączna sprzedaż nie dorównuje iPhone’owi 11. Podobnie, znacznie wyższa wyceniony iPhone 11 Po Max wyprzedził tańszy model 11 Pro. Przenieś to do Xiaomi i droższych Note 8 I Note 8 Pro wyprzedało znacznie tańsze produkty 8 i 8A.

Co więc tak naprawdę sprawia, że ​​telefon trafia na listę bestsellerów: premium, średni segment czy niska cena? Nadal nie wiemy. Zobaczymy co nam pokaże druga połowa tego dzikiego, dzikiego roku.