Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Apple iPad OS 16 został wprowadzony z naciskiem na poprawę możliwości wielozadaniowości i produktywności iPada

Firma Apple zaprezentowała najnowszy system operacyjny iPada (Ipados 16) ze znaczącymi ulepszeniami w zakresie wielozadaniowości i możliwości związanych z produktywnością.

Oprócz iOS 16 dla iPhone’a, Apple zaprezentowało system operacyjny iPadOS 16 dla rodziny iPadów WWDC 2022. Bardziej zaawansowana wielozadaniowość z funkcjami takimi jak Stage Manager, pełna obsługa monitorów zewnętrznych oraz centralne aktualizacje Mail i Safari to jedne z najbardziej znaczących zmian w iPadzie 16 w porównaniu z poprzednią wersją systemu operacyjnego iPad.

Craig Federighi, starszy wiceprezes Apple ds. inżynierii oprogramowania, opisuje iPada 16:

iPad to nasze najbardziej wszechstronne urządzenie, dlatego z radością wprowadzamy na niego wersję iPadOS 16. Dzięki Stage Manager wielozadaniowość na iPadzie nabiera nowego wymiaru. Z drugiej strony wspomnieć należy o nowych sposobach współpracy ludzi opartych na Wiadomościach, Safari i nowej aplikacji Freeform. Unikalne, profesjonalne funkcje, takie jak tryb referencyjny i powiększenie wyświetlacza, również zwiększają wykorzystanie iPada.

Nowe sposoby udostępniania i kontaktowania się z innymi osobami w Wiadomościach

Aktualizacja aplikacji Wiadomości ułatwia współpracę z innymi osobami i zarządzanie udostępnioną zawartością w aplikacjach Pliki, Keynote, Numbers, Pages, Notatki, Przypomnienia, Safari i innych. Kiedy użytkownicy wysyłają zaproszenie do współpracy na platformie Wiadomości, wszystkie zaproszone osoby są automatycznie dodawane do żądanego dokumentu lub projektu. Inne osoby w grupie Wiadomości zobaczą aktualizacje za każdym razem, gdy ktoś zmieni udostępniony plik. Każdy użytkownik pracujący nad projektem może łatwo uzyskać dostęp do odpowiedniego czatu lub prowadzić rozmowy wideo z członkami grupy.

CZYTAĆ:  Jak zatrzymać automatyczne wylogowanie systemu Windows 7?

Nowa wersja iPadOS usprawnia także codzienne rozmowy; Użytkownicy mogą teraz edytować lub usuwać najnowsze wiadomości oraz odzyskiwać usunięte wiadomości. Z drugiej strony użytkownicy będą mogli także przeglądać nieprzeczytane wiadomości. iPad 16 umożliwi korzystanie z funkcji SharePlay w celu jednoczesnego wykonywania jednej czynności, np. oglądania filmu, ćwiczeń lub grania w gry w aplikacji Wiadomości.

Współpraca w czasie rzeczywistym na platformie aplikacji Freeform

Nowa aplikacja Freeform umożliwia użytkownikom dzielenie się pomysłami i opiniami ze współpracownikami na udostępnionej stronie bez martwienia się o wymiary i układ strony. Freeform w pełni obsługuje także pióro Apple Pencil, ułatwiając robienie notatek. Użytkownicy mogą natychmiast dodawać swoje notatki do przestrzeni współpracy, przeglądając notatki i treści innych osób. Dzięki Freeform możliwe jest także rozpoczęcie sesji dzielenia się pomysłami podczas wykonywania rozmów wideo w aplikacji Wiadomości. W tym roku do iPadów 16 dołączy aplikacja Freeform.

Więcej innowacyjnych narzędzi w aplikacji Mail

Aplikacja Poczta na iPadOS 16

Udostępnione kontakty i SMS-y to jedne z nowych funkcji Mail. Dzięki najnowszej wersji aplikacji Mail użytkownicy będą mogli zrezygnować z subskrypcji przed wysłaniem wiadomości do skrzynki odbiorczej odbiorcy; Możliwość planowania e-maili, przenoszenia wysłanych listów na górę przychodzących e-maili oraz funkcji Przypomnij później, aby przypomnieć użytkownikowi o zmianie tekstu, załącznika lub kontaktów wysłanych e-maili – wreszcie bardziej zaawansowane wyszukiwanie z możliwością poprawiania literówek w dochodzeniach i zapewnianiu bogatszego wyniki.

Odzyskaj wspomnienia za pomocą udostępnionego folderu zdjęć w iCloud

Funkcja udostępnionej biblioteki zdjęć w systemie iPadOS 16

Nowa funkcja Udostępniona biblioteka zdjęć w iCloud umożliwia szybkie i automatyczne udostępnianie zdjęć sześciu członkom rodziny. Wszyscy członkowie rodziny mogą używać tych zdjęć w sekcjach widżetów aplikacji Wspomnienia, Polecane zdjęcia i Zdjęcia. Inne osoby mogą przesyłać wszystkie lub niektóre ze swoich wcześniejszych zdjęć na podstawie daty zdjęcia lub znajdujących się na nim osób w udostępnionej bibliotece zdjęć. Gdy jeden użytkownik zmieni folder, na przykład doda, usunie lub edytuje zdjęcie, inni użytkownicy również odczują tę zmianę.

Nowe możliwości przeglądarki Safari zwiększające bezpieczeństwo i usprawniające współpracę

Funkcja udostępnianych grup kart umożliwia użytkownikom współpracę na zestawie kart ze znajomymi i natychmiastowe wyświetlanie zmian podczas udostępniania kart i zakładek oraz rozpoczynania rozmowy z poziomu przeglądarki Safari. Grupy kart mają swoją stronę początkową, strony, na których użytkownik może dostosować obraz tła, zakładki i inne sekcje.

CZYTAĆ:  Plusy i minusy pracy z internetem w domu

Funkcja udostępnionej grupy kart w systemie iPadOS 16

Dzięki kluczom surfowanie w Safari będzie bezpieczniejsze niż wcześniej; hasło to prosty i bezpieczny sposób uzyskiwania dostępu do stron internetowych i aplikacji bez haseł. Klucze są przechowywane wewnątrz iPada i są tworzone przez użytkownika i służą wyłącznie do uzyskania dostępu do określonej witryny internetowej. Samo trzymanie kluczy w urządzeniu blokuje hakerom dostęp do sieci. Użytkownicy mogą skanować kody QR za pomocą iPada i uwierzytelniać się za pomocą Face ID lub Touch ID, aby uzyskać dostęp do stron internetowych lub aplikacji na urządzeniach Apple lub urządzeniach innych firm.

Dodano aplikację pogodową na iPada

Do iPadOS 16 dodano aplikację Apple Weather z kompatybilną konstrukcją i dużym ekranem iPada. Łatwy dostęp do informacji o pogodzie, eksploracja mapy pod kątem śniegu i deszczu, pogody i temperatury, animacje specyficzne dla iPada oraz powiadomienia o poważnych zmianach pogody to tylko niektóre z 16 funkcji aplikacji pogodowej na iPada.

Bardziej zaawansowane możliwości tekstu na żywo i wyszukiwania wizualnego.

Funkcja tekstu na żywo Wykorzystując silnik przetwarzania neuronowego Apple Chip, oprócz obrazów, może teraz wyodrębniać tekst z wstrzymanych filmów w środowisku systemu operacyjnego. Z kolei Visual Look Up w nowych iOS i iPadOS pozwala użytkownikowi wyciąć obiekt z obrazu, usunąć tło i przenieść zdalne wydanie do innych aplikacji. Funkcja Visual Look Up rozpoznaje teraz także ptaki, owady i rzeźby.

Funkcja tekstu na żywo w iPadOS 16

Zaawansowane możliwości dla zastosowań profesjonalnych

IPadOS 16 oferuje także zaawansowane funkcje dla użytkowników profesjonalnych. Tryb referencyjny pozwala 12,9-calowemu wyświetlaczowi LED iPada Pro Mini dostosować się do przestrzeni kolorów potrzebnej do zadań korekcji kolorów i edycji.

Funkcja trybu referencyjnego w systemie iPadOS 16

Dzięki mocy obliczeniowej chipa M1 funkcja Display Zoom pozwala zwiększyć gęstość pikseli ekranu, dzięki czemu podczas korzystania z takich funkcji jak Split View użytkownik w dowolnym momencie będzie mógł zobaczyć na ekranie więcej treści.

Funkcja wirtualnej wymiany pamięci umożliwia wykorzystanie przestrzeni iPada jako wirtualnej pamięci RAM do 16 GB, zapewniając w ten sposób lepszą wielozadaniowość podczas korzystania z ciężkich aplikacji.

CZYTAĆ:  Apple Watch 6 Zmierz wartości ciśnienia krwi

Zaawansowana wielozadaniowość dzięki Stage Manager i pełna obsługa monitorów zewnętrznych

Funkcja Stage Manager automatycznie porządkuje aplikacje i okna, ułatwiając do nich dostęp i poruszanie się po nich. Okno aplikacji, z której korzysta użytkownik, będzie znajdować się na środku obrazu; Inne aplikacje i otwarte okna będą wyświetlane odpowiednio po lewej stronie w czasie wykonywania. Po raz pierwszy w świecie iPadów użytkownicy będą mogli wyświetlać w jednej ramce nakładające się okna o różnych wymiarach; Umożliwi to przeciąganie i upuszczanie między oknami. Z drugiej strony możliwe będzie uruchamianie aplikacji w stacji dokującej, aby szybciej uruchamiać partię aplikacji.

Funkcja Stege Manager w iPadOS 16

Dzięki Stage Manager iPad będzie w pełni obsługiwać zewnętrzne monitory 6K; W ten sposób użytkownik może sprawniej organizować okna i finalnie pracować z czterema aplikacjami na samym iPadzie i czterema innymi aplikacjami na zewnętrznym monitorze. Należy pamiętać, że funkcja Stage Manager będzie dostępna tylko na iPadzie Pro i iPadzie Air z chipem M1.

Możliwość korzystania z wyświetlacza zewnętrznego w systemie iPadOS 16

Oprócz mnóstwa nowych funkcji charakterystycznych dla iPadOS 16, wszystkie nowe funkcje iOS 16 będą również dostępne dla użytkowników iPadów. Wersja beta systemu iPadOS 16 jest obecnie dostępna w ramach programu Apple Developer Program. Mimo to oficjalna wersja zostanie wydana jesienią tego roku dla iPada piątej generacji i nowszych, iPada mini piątej generacji i nowszych, iPada Air trzeciej generacji i nowszych oraz wszystkich modeli iPada Pro.

Pobierz motywy WordPressPobierz motywy WordPress za darmoPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumdarmowy kurs on-linepobierz oprogramowanie intexPobieranie premium motywów WordPressdarmowy kurs Udemy do pobrania