Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Apple iPhone’a SE 2 z 4.7Zapowiedziano calowy wyświetlacz Retina HD i chip A13 Bionic

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Apple iPhone’a SE 2 z 4.7Zapowiedziano calowy wyświetlacz Retina HD i chip A13 Bionic

Po roku oczekiwania, wypełnionego najróżniejszymi plotkami i przeciekami, Apple wreszcie zaprezentowała długo oczekiwaną drugą generację iPhone’a SE. Najnowsza propozycja giganta z Cupertino jest następcą OG iPhone SE wprowadzonego na rynek w 2016 roku i plasuje się pomiędzy iPhonem X a iPhonem 8 w kolejności i poniżej iPhone’a 11 pod względem ceny, czyli najtańszego iPhone’a sprzedawanego przez Apple obecnie. Przejdźmy do rzeczy i dowiedzmy się więcej o urządzeniu.

Apple iPhone’a SE 2: Projekt

Na początek iPhone SE 2 opiera się na podobnym języku projektowania jak iPhone 8 z całkowicie szklanym przodem i tyłem. Według Appleobudowa telefonu wykonana jest z aluminium lotniczego, a tył z wytrzymałego szkła Apple logo wyśrodkowane pośrodku, co widać na nowszych iPhone’ach. Co więcej, posiada stopień ochrony IP67 zapewniający odporność na kurz i wodę Apple sugeruje, że może wytrzymać opór do 1 metr przez 30 minut. Telefon jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: białej, czarnej i (PRODUCT) czerwonej.

Jak już wspomniano, SE 2 czerpie inspirację projektową z iPhone’a 8i w rezultacie zachowuje przycisk Home. Wygląda na to, że jest to ten sam przycisk Home, który można znaleźć w iPhone’ach starszej generacji, wykonany z szafirowego kryształu ze stalowym pierścieniem, który uwierzytelnia użytkownika na telefonie podczas odblokowywania lub dokonywania transakcji/zakupów.

Apple iPhone’a SE 2: Wyświetlacz

Z przodu iPhone SE drugiej generacji ma: 4.7-calowy wyświetlacz Retina HD z AppleTrue Tone, który, jeśli nie jesteś tego świadomy, automatycznie dostosowuje balans bieli do światła otoczenia, aby zapewnić lepsze wrażenia wizualne. Ponieważ jest to panel Retina HD, oferuje szeroką gamę kolorów, która zapewnia dokładniejsze i bardziej naturalne kolory. Co więcej, panel obsługuje także odtwarzanie Dolby Vision i HDR10, zapewniając wciągające wrażenia z oglądania treści.

Apple iPhone’a SE 2: Wydajność

Serce iPhone’a SE 2 to najnowszy chipset firmy Apple, A13 Bionic. Aby dać ci pewne tło, jest to ten sam procesor, który napędza najnowszą linię iPhone’ów, serię iPhone’a 11. A13 Bionic jest wyposażony w 8-core Neural Engine, dwa akceleratory uczenia maszynowego i nowy kontroler uczenia maszynowego, które pomagają uzyskać lepszą wydajność przy jednoczesnym zachowaniu wydajności. Jeśli chodzi o inne specyfikacje, telefon obsługuje ładowanie bezprzewodowe za pomocą ładowarek z certyfikatem Qi, co ma teraz większy sens, biorąc pod uwagę obecny trend, w którym producenci wydają się wprowadzać ładowanie bezprzewodowe do swoich ofert średniej klasy. Do tego dochodzi także obsługa szybkiego ładowania, które wg Apple można naładować akumulator do 50% w zaledwie 30 minut. Jeśli chodzi o łączność, iPhone jest wyposażony w obsługę dwóch kart SIM i eSIM, dzięki czemu możesz mieć dwa numery telefonów na tym samym urządzeniu.

Apple iPhone’a SE 2: Kamera

A jeśli już mowa o optyce, iPhone SE drugiej generacji ma z tyłu pojedynczy czujnik aparatu, czyli szeroki czujnik o rozdzielczości 12 MP z przysłoną f/1.8 otwór. Apple twierdzi, że to „”, które biorąc pod uwagę najnowszy chipset A13 Bionic, z pewnością wydaje się obiecujące, dzięki swojemu dostawcy usług internetowych i silnikowi neuronowemu, który otwiera możliwości fotografii obliczeniowej na nowy poziom. Poza tym telefon wyposażony jest także w funkcję Smart HDR nowej generacji, która dostosowuje cienie i światła na obrazie, aby nadać mu bardziej naturalny i zrównoważony wygląd. Z przodu telefon ma strzelankę 7 MP do selfie.

Apple iPhone’a SE 2: Ceny i dostępność

Zupełnie nowy iPhone SE jest dostępny w trzech wersjach pamięci: 64 GB, 128 GB i 256 GB. W USA będzie dostępny od 399 dolarów, a przedsprzedaż będzie dostępna od 17 kwietnia. 5 AM PDT i będzie dostępny od 24 kwietnia.

Jeśli chodzi o ceny w Indiach, iPhone SE 2 zaczyna się od 42 500 INR.