Apple jest oficjalnie właścicielem firmy modemowej smartphones od Intela

Firma Intel ogłosiła dziś, że zakończyła sprzedaż większości swojego rynku modemów smartphones o godz Apple. Tak więc po wypłaceniu miliarda dolarów, Apple nabył szeroką gamę ważnych patentów i technologii dla swoich produktów. Firma Tima Cooka ma teraz argumenty, aby zmierzyć się z Qualcomm.

Po OK regulatora Intel przeszedł do Apple własność intelektualna, sprzęt i inne informacje 2.200 pracowników.

Apple jest oficjalnie właścicielem firmy modemowej smartphones od Intela 1

Apple Intel w środku!

Firma zaczęła być projektowana w lipcu ubiegłego roku. Od starcia między Apple i Qualcomm, który wiedział o zainteresowaniach Apple przy zakupie działu modemów Intela. W ten sposób firma Tima Cooka jest w stanie uwolnić się głównie od zależności od innych firm i osiągnąć swoją autonomię.

Po drugie został doręczony, umowa stanowi, że Apple Kup duże portfolio technologii bezprzewodowej od firmy Microchip. A Apple ma ponad 17 000 patentów związanych z technologiami Wi-Fi, które obejmują zarówno standardy związane z tradycyjnymi sieciami bezprzewodowymi, jak i nowoczesne i działające architektury.

Apple jest oficjalnie właścicielem firmy modemowej smartphones od Intela 2

Intel dostaje resztę…

Intel zachowa możliwość opracowywania modemów do aplikacji innych niż Intel. smartphones. Pomimo utraty segmentu mobilnego nadal ma rynek komputerów osobistych, urządzeń IoT i samodzielnych pojazdów.

W zeszłym tygodniu Intel przyznał, że sprzedał swój biznes modemowy smartphones o godz Apple „Ze stratą kilku milionów dolarów”, zgodnie z dokumentami sądowymi wydanymi przez Reuters. Intel dodał, że konkurencyjne praktyki licencjonowania Qualcomm „zdusiły konkurencję” i skutecznie wyparły ją z rynku.

Zgodnie z echem, firma Cupertino ma w przyszłym roku używać modemów Qualcomm do swoich pierwszych iPhone'ów z obsługą 5G. Firma przestrzega zatem umowy zawartej w sześcioletniej umowie licencyjnej między firmami. Następnie, jak podaje kilka raportów, Apple Do 2022 lub 2023 r. Będzie musiał opracować własne modemy do iPhone'a. Umowa z firmą mikroczipową z pewnością pomoże w tych staraniach.