Apple jest pierwszą amerykańską firmą, która 1,5 miliardy dolarów wartości rynkowej

THE Apple od wielu lat jest silnie rozwijającą się firmą, solidną marką wiodącą na rynku technologicznym. Jak informowaliśmy w 2018 roku, jako pierwszy był wart więcej niż 1 bilion dolarów. Teraz, po udanych premierach iPhone’a 11 i AirPods, wartość rynkowa firmy rośnie.

Wczoraj, Apple stała się pierwszą firmą w USA, która osiągnęła wartość rynkową 1,5 miliardy dolarów.

Ilustracji Apple który pobił rekordy

Apple mija barierę 1,5 miliardy dolarów na giełdzie

THE Apple została założona w 1976 roku i od tego czasu stanęła przed wieloma wyzwaniami. Wraz z wprowadzeniem na rynek nowych urządzeń, jak miało to miejsce w przypadku iPoda, firma zaczęła zdobywać nowe szczyty i z każdym rokiem była coraz silniejsza i bardziej niepewna.

Wczoraj, 10 czerwca, firma zamknęła się wysoko. Ta doskonała wydajność sprawiła, że ​​jako pierwsza firma w USA osiągnęła wartość rynkową 1,5 miliardy dolarów ($1.5 bilionów, w krótkiej skali).

Zdjęcie oferty cenowej Apple na zakończenie dnia nagrywania tytułów

Po osiągnięciu najlepszej wartości rynkowej w historii, w styczniu 2020 r., Wartości akcji spółki Apple przez resztę roku nadal spadała z powodu pandemii COVID-19. Pod koniec marca 2020 r. Cena akcji spółki z siedzibą w Cupertino spadła o 35% w porównaniu do jej wartości w styczniu. Ponieważ jednak niedopasowanie uwalnia rynek na całym świecie, a firmy wracają do normy, Apple odnotowuje stały wzrost wartości akcji.

Firma wypadła bardzo dobrze we wtorek, a wartość jej akcji osiągnęła rekordowe maksima. Jednak wczoraj występ Apple było jeszcze lepiej. Wartość jego obligacji wzrosła powyżej 2% i wartość rynkowa firmy przekroczył rekord 1, 53 miliardy dolarów.

Microsoft uważnie śledzi firmę Cupertino

Kapitalizacja rynkowa jest iloczynem ceny akcji spółki i liczby akcji pozostających w obrocie. Obecna cena akcji spółki wynosi 352 USD i wynosi około 4,3 miliard pozostających w obrocie akcji. Całkowity udział Apple spada w ciągu ostatnich kilku lat. Wynika to z faktu, że firma odkupuje swoje akcje, przyczyniając się do wzrostu wartości pozostałych akcji.

Apple jest pierwszą amerykańską firmą, która 1,5 miliardy dolarów wartości rynkowej 1

Inne firmy z Ameryki Północnej o wysokiej kapitalizacji rynkowej to Microsoft (149 miliardów USD) Amazon (1, 32 miliardy USD), Alfabet (1 miliard dolarów) Facebook (676,69 mld USD), Berkshire Hathway (473,17 mld USD) i Visa (427,83 mld USD).

Jak widzieliśmy, Microsoft zaciekle konkuruje z Apple, jeśli chodzi o kapitalizację rynku, a różnica między tymi dwiema firmami jest w tej chwili dość wąska.

Microsoft odniósł pandemię bardzo dobrze, ponieważ sprzedaż produktów w chmurze wzrosła, gdy ludzie zaczęli pracować z domu.

Czytaj też: