Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Apple Karta – nowa usługa Karty Kredytowej od Apple i Goldman Sachs

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Apple Karta – nowa usługa Karty Kredytowej od Apple i Goldman Sachs

Wraz z ogłoszeniem szeregu nowych usług, Apple wprowadziła dzisiaj także nowy rodzaj karty kredytowej, która ma na celu przyciągnięcie większej liczby klientów na pokład Appleekosystemu płatniczego. Nowa karta kredytowa zapewnia wszystkim swoim klientom bardzo zdrowe doświadczenie użytkownika, bez konieczności martwienia się o jakiekolwiek opłaty transakcyjne, opłaty roczne i możliwie najniższe stopy procentowe, bez żadnych kar.

Nowa karta kredytowa jest wbudowana w aplikację Portfel, aby zapewnić użytkownikom wygodę i łatwy dostęp do swoich kart oraz innych powiązanych informacji. Za tę usługę, Apple od tego czasu nawiązał współpracę z jednym z największych banków, Goldman Sachs i jego dawnym partnerem Apple Pay, Mastercard, aby służyć ogromnej liczbie użytkowników. Aby móc korzystać z Karty Kredytowej, wystarczy, że użytkownik zarejestruje się w usłudze na swoim iPhonie, a następnie otrzyma nową kartę, z której będzie mógł korzystać od razu na całym świecie, na wszystkich urządzeniach. W przypadku jakichkolwiek pytań użytkownicy mogą skorzystać z wbudowanej w aplikacji usługi pomocy tekstowej, aby porozmawiać indywidualnie i rozwiązać swoje problemy.

Co jest nawet interesujące w tej usłudze, to to Apple zapewnia codzienny zwrot gotówki swoim klientom w ramach różnego rodzaju transakcji, takich jak 2% zwrotu gotówki z transakcji za pośrednictwem Apple Pay, 3% poprzez dowolny zakup dokonany bezpośrednio od AppleI 1% od płatności kartą kredytową. Aby przyciągnąć więcej użytkowników do korzystania z usługi, firma zapewnia również dostęp w czasie rzeczywistym do wszystkich transakcji, wraz z kwotami wymagalności i kwotą odsetek, które trzeba będzie zapłacić po pewnym czasie. W związku z tym aplikacja nalicza odsetki w czasie rzeczywistym, aby użytkownicy mogli decydować, kiedy spłacić zaległe należności.

Z Apple Card, użytkownicy nie muszą się już martwić takimi rzeczami, jak numer karty, CVV, data ważności, podpis, ponieważ proces został zaprojektowany tak, aby działał płynnie i przy jak najmniejszej liczbie komplikacji. Apple mówi, że aby zapewnić użytkownikom tyle szczegółów transakcji, ile chcą, usługa wykorzystuje uczenie maszynowe i Apple Mapy zawierające nazwy i lokalizacje transakcji, aby umożliwić zorientowanie się, gdzie miała miejsce transakcja. Oprócz tego organizuje również wydatki, dzieląc je na różne kategorie oznaczone kolorami, które są aktualizowane automatycznie. Według nich tego rodzaju informacje nie były udostępniane przez inne serwisy obsługujące karty kredytowe, co powodowało zamieszanie po stronie użytkownika.

Wracając do prywatności i bezpieczeństwa, Apple mówi to z Apple Card, do usługi dodano dodatkową warstwę zabezpieczeń za pomocą „numeru karty na urządzenie”, unikalnego dla każdego urządzenia i zapisanego na specjalnym chipie zabezpieczającym, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi. Dodatkowo, aby zapewnić użytkownikom prywatność, usługa pilnuje również, aby nie zapisywać żadnych informacji o zwyczajach zakupowych użytkownika, transakcjach itp. Użytkownicy mogą używać FaceID lub TouchID do uwierzytelniania wszelkich transakcji na urządzeniu.

Apple Karta pojawi się w Stanach Zjednoczonych latem tego roku. Firma nie ma żadnych informacji na temat ogólnoświatowego wdrożenia.

Table of Contents