Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Apple kładzie całkowity kres długo oczekiwanemu AirPower

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Apple kładzie całkowity kres długo oczekiwanemu AirPower

Jeden z najbardziej wyczekiwanych Apple produktów wytwarzanych przez prawie dwa lata, AirPower, jest już oficjalnie martwy. Ogłoszenie zostało ogłoszone oficjalnie za pośrednictwem e-maila od AppleStarszy wiceprezes ds. inżynierii sprzętu, Dan Riccio, stwierdził: „”.

Aby odświeżyć pamięć, AirPower został zaprezentowany przez Apple na wydarzeniu towarzyszącym iPhone’owi X we wrześniu 2017 r. W tym czasie pojawiło się wiele raportów mówiących, że produkt nie był w dobrym stanie w zakresie praktycznym. I choć wiele osób kwestionowało to samo, prawie rok później, po premierze urządzeń iPhone X z nowej serii, nigdzie nie było widać AirPowera. Jeszcze dziwniejsze jest to, że dużo Apple na opakowaniu produktu wymieniona jest obsługa maty do ładowania bezprzewodowego AirPower. Nawet w przypadku AirPodsów 2który został wprowadzony na rynek kilka tygodni temu, na opakowaniu pudełka widniała obsługa AirPower z tyłu.

Jak ogłoszono podczas premiery iPhone’a X, AirPower może ładować iPhone’a, zegarek lub słuchawki AirPods za pomocą podkładki ładującej, pomimo ich umieszczenia na macie. Ponadto „robiłaby to, czego nie potrafiłyby inne maty ładujące”, jak stwierdziła firma. Kolejną rzeczą, o której rozmawiali, było to, że po umieszczeniu wszystkich trzech urządzeń (iPhone’a, zegarka i słuchawek AirPods) na macie ładującej iPhone pokazuje procent naładowania wszystkich znajdujących się na nim urządzeń.

Możliwą przyczyną wstrzymania całego projektu o tak dużej skali wydaje się być brak możliwości odcięcia ciepła. Jak już wcześniej informowaliśmy w kilku publikacjach, największym problemem jest to, że Apple musiałem sobie poradzić, było ograniczenie ciepła generowanego przez wielokrotne umieszczenie cewek pod matą. Ponieważ w przeciwieństwie do większości innych ładowarek bezprzewodowych, w przypadku których w celu bezprzewodowego przesyłania energii urządzenie musi znajdować się dokładnie w określonym punkcie styku, firma AirPower wyszła od zupełnie innego pomysłu i obiecała zaoferować swoim klientom sposób na umieszczenie urządzenia w dowolny sposób na macie i nadal ładuj urządzenie, niezależnie od lokalizacji.

Wykonanie czegoś takiego wymagałoby ogromnej liczby cewek rozmieszczonych na całej macie, o wiele więcej niż w przypadku większości innych mat do ładowania bezprzewodowego, aby zapewnić użytkownikom swobodę umieszczania urządzenia w dowolnej części maty i nadal korzystać z urządzenia do ładowania. I oczywiście, przy tak wielu cewkach pracujących w tle, generowane jest dużo ciepła, które może zamienić matę ładującą w gorące piekło. Najwyraźniej, Apple był zajęty naprawianiem tego problemu w miarę upływu czasu, aby ograniczyć nadmiar ciepła. Ale niestety nie udało się znaleźć sposobu i cały projekt trzeba było anulować, bo lepiej nie dostarczać produktu, który nie jest odpowiedni dla mas, niż go wypuścić i spotkać się z krytyką.

Teraz, gdy AirPower jest oficjalnie martwy, Apple Klienci, którzy czekali na urządzenie i wstrzymywali się od zakupu podkładki ładującej innej firmy, mogą w końcu przestać zawracać sobie głowę produktem i znaleźć kompatybilną matę do ładowania bezprzewodowego dla swojego urządzenia.

Table of Contents