Apple kupuje firmę z technologią ulepszania zdjęć z iPhone'a

Obserwowanie takich gigantycznych firm jest normalne Apple pozyskaj start-upy, aby pomóc im rozwijać swoje produkty. Tak było w przypadku Spectral Edge, brytyjskiej firmy, która ma technologię, która poprawi zdjęcia iPhone'a.

Zgodnie z wydanymi dokumentami, Apple nabył startup o nieznanej wartości. Będziesz teraz używać technologii, którą rozwijał, aby poprawić wyniki fotograficzne na swoim iPhonie.

Apple  kupuje firmę z technologią ulepszania zdjęć z iPhone'a

Zdjęcie smartphones jest coraz ważniejszym elementem dla użytkowników. W dobie sieci społecznościowych, produkcji i udostępniania treści narzędzia, których używamy w tym zakresie, muszą mieć najlepszą możliwą jakość i funkcjonalność.

Kilka lat temu Huawei był innowacyjny w demokratyzacji użycia sztucznej inteligencji w swoim aparacie smartphones. Obsługa oprogramowania jest niezbędna – spójrz na przykład Google Pixel – a AI to krok naprzód w tym kierunku!

Apple kupuje firmę z technologią ulepszania zdjęć z iPhone'a 1

Obecnie takie są obecne u prawie wszystkich producentów, ale Apple nadal inwestuje w ulepszanie zdjęć iPhone'a. Firma Tima Cooka kupiła Spectral Edge, brytyjską firmę specjalizującą się w technologiach sztucznej inteligencji w fotografii.

W szczególności firma ma narzędzie korzystające z uczenia maszynowego i zapewnia ostrzejszy, dokładniejszy kontrast kolorów.

Dokumenty potwierdzające zakup zostały podane do wiadomości publicznej, a cenę zapłacił Apple w tym twoja inwestycja. Spectral Edge jest teraz kierowany przez Petera Denwooda, który jest prawnikiem Apple. W ten sposób brytyjska firma udostępni technologię, która z pewnością zostanie zastosowana w iPhonie.

Apple kupuje firmę z technologią ulepszania zdjęć z iPhone'a 2

Przesłuchany przez prasa międzynarodowa o więcej konturów na temat tego biznesu, firma Tima Cooka nie odpowiedziała.

Niewątpliwie zmiany dokonane przez Spectral Edge będą miały ogromne znaczenie w przyszłych generacjach iPhone'a. W tej chwili smartphones z Apple już robiąc sztuczną inteligencję podczas robienia zdjęć… Niezależnie od tej rzeczywistości narzędzie Machine Learning brytyjskiego startupu powinno przenieść tę umiejętność na nowy poziom!

Oprócz iPhone'a, który z nich smartphones z najlepszym aparatem 2019?