Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Apple: macOS Monterey i iOS 15.1 dostępne w przyszłym tygodniu

Śledzenie wiadomości na wydarzeniu „Unleashed” poświęconym MacBookom, Apple ujawnił, że w przyszłym tygodniu będą dostępne nowe wersje systemów operacyjnych.

Użytkownicy będą mogli w ciągu kilku dni zaktualizować swoje maszyny do macOS Monterey i iOS 15.1… wśród innych systemów.

TEN Apple ogłosił dzisiaj, że iOS 15.1, iPadOS 15.1, watchOS 8.1, tvOS 15.1 a system macOS Monterey będzie dostępny jako bezpłatne aktualizacje oprogramowania w przyszłym tygodniu.

Firma ujawniła te informacje w komunikacie prasowym dotyczącym AirPods trzeciej generacji.

Te nowe wersje wprowadzają pewne poprawki, ale udostępniają wszystko dzięki narzędziom takim jak SharePlay dla FaceTime, a także nowym skrótom i funkcjom.

iOS 15.1 wprowadza natywne przechwytywanie wideo ProRes do iPhone’a 13 Pro i Pro Max

Wersja ukaże się w przyszłym tygodniu na iOS 15.1 przyniesie natywne wsparcie dla przechwytywania wideo ProRes w natywnej aplikacji Camera.

O Apple ProRes jest dostępny tylko dla iPhone’a 13 Pro i iPhone’a 13 Pro Max. Aby włączyć ProRes, przejdź do definicjes> Izba > Formaty > w tym menu aktywuj opcję Apple ProRes.

Obraz iOS 15.1 beta 3 Apple  ProRes

Włączenie tej opcji spowoduje wyświetlenie zaktualizowanych elementów sterujących aparatu do Apple ProRes w natywnej aplikacji Camera. Należy pamiętać, że przechwytywanie obrazów w tej rozdzielczości ProRes zajmuje dużo miejsca. TEN Apple ostrzega, że ​​jedna minuta 10-bitowego HDR ProRes to około 1,7 GB do HD i 6 GB do 4K.

Przechwytywanie ProRes obsługuje do 30 kl./s w 4K i do 60 kl./s w 1080p dla urządzeń z 256 GB pamięci i więcej. Jeśli masz iPhone’a 13 Pro ze 128 GB pamięci, możesz nagrywać 1080p przy 30 klatkach na sekundę.

Kamera obrazu z aktywnym ProRes

Po aktywowaniu opcji otwórz aplikację Aparat, przejdź do opcji Wideo i w lewym górnym rogu aktywuj przycisk ProRes, jak pokazano na obrazku.

Ze względu na wymagania dotyczące pamięci, użytkownicy zobaczą „Maksymalny czas” pozostający w górnej części ekranu, który zmieni się w zależności od rozdzielczości i liczby klatek na sekundę wybranej do przechwytywania wideo ProRes.

Obecnie nie wydaje się, aby Apple pozwalają użytkownikom rozróżniać różne typy przechwytywania wideo ProRes. Z kolei aplikacja Filmic Pro obsługuje przełączanie między czterema popularnymi smakami z rodziny ProRes, takimi jak ProRes Proxy, ProRes LT, ProRes 422 i ProRes 422 HQ.

iOS 15.1 dodaje nowy przycisk „Auto makro”, aby wyłączyć przełączanie kamer

Gdy ta wersja dotrze do wszystkich, pojawi się również nowy przycisk wyłączający automatyczne zdjęcie Makro w aplikacji Aparat. Dzięki iOS 15 w iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max aparat iPhone’a automatycznie przełącza się w tryb makro, gdy użytkownik zbliży się do obiektu.

Może to powodować dziwną animację w aplikacji Aparat w momencie zmiany obiektywu przez iPhone, a czasami po prostu użytkownik może nie chcieć aktywować trybu makro. W związku z tym Apple obiecał, że wyda opcję oprogramowania, aby wyłączyć tryb automatycznego makro.

Cóż, zgodnie z obietnicą, oto ta opcja na iOS 15.1. Więc jeśli to jest Definicje, następnie wybierz Izba, zobaczysz teraz przycisk Makro automatycznie. Po włączeniu ta funkcja „automatycznie przełączy się na aparat Ultra Wide, aby przechwytywać zdjęcia i filmy makro.

Jeśli wyłączysz ten automatyzm, możesz ręcznie ustawić iPhone’a 13 Pro lub iPhone’a 13 Pro Max w trybie makro, przełączając się na obiektyw 0.5x w aparacie i zbliżając się do obiektu, a następnie stukając, aby ustawić ostrość.

iOS 15.1 naprawia jakość obrazu „Rozejrzyj się” z Apple Mapy

kiedy Apple wydany iOS 15, funkcja Rozejrzyj się z Apple Mapy zaczęły renderować się wolniej, a obrazy były rozmazane. Teraz Apple naprawiono problem w tej wersji iOS 15.

obraz rozejrzyj się po Apple Mapy na iOS 15.1 beta 3

Te i inne nowości będą dostępne wkrótce, zarówno na iPhonie, Apple Watch, na komputerach Mac lub na Apple TELEWIZJA.