Apple Mówi się, że w przyszłym roku wypuszczą cztery (nie trzy) nowe iPhone'y z 5G

Apple Mówi się, że w przyszłym roku wypuszczą cztery (nie trzy) nowe iPhone'y z 5G 1

Apple może w końcu nie wypuścić trzy, ale cztery nowych iPhone'ów jesienią 2020 r., według nowej prognozy analityka JPMorgan Samika Chatterjee. Notatka przewiduje także ogromną zmianę sposobu Apple ogłasza iPhone'y od 2021 r.

Chociaż obie części plotek są nieco nieoczekiwane w porównaniu do większości innych raportów, które mamy, mogą mieć sens na podstawie ApplePlotki o ofercie iPhone'ów na rok 2020 i ogólny plan firmy na przyszłość.

Cztery nowe iPhone'y w 2020 roku?

W nowej notatce z badań opartej na kontroli kanałów dostaw Chatterjee powiedział, że oczekuje Apple wydać a 5.4- calowy iPhone, dwa 6.1-inch iPhone'y i jeden 6.7- calowy iPhone w drugiej połowie przyszłego roku.

Analityk dodał, że wszystkie te urządzenia będą miały wyświetlacze OLED i łączność 5G.

Notatka z badań twierdzi, że iPhone'y wyższej klasy, jeden 6.1-inch i jeden 6.7- cal, spakowałby obsługę mmWave 5G, konfigurację z potrójną kamerą i system „światowego wykrywania 3D”.

Chatterjee dodaje, że iPhony niższej klasy będą obsługiwały niskopasmowe 6 GHz 5G i miałby konfiguracje z dwoma kamerami bez jakichkolwiek systemów wykrywania 3D.

Oto jak to się załamuje.

    Mniejszy 5.4-inch iPhone może być urządzeniem budżetowym w tym samym stylu co iPhone 11 lub iPhone SE. 5.8cale do 6.1-cale.Apple wyda nowy 6.1-inch model, aby wypełnić lukę między 5.4-inch urządzenie i wyższej klasy 6.7-inch urządzenie.

Na podstawie wszystkich tych prognoz wygląda na to, że nastąpi podział między nimi AppleFlagowe okręty premium i jego niższe urządzenia w łączności 5G i obszarze kamery.

Co ma sens, ponieważ Apple najprawdopodobniej obniży koszty, wdrażając jedynie niskopasmowe wsparcie 5G w tańszych telefonach i upraszczając konfigurację aparatu.

To wydaje się kolidować z wcześniejszymi doniesieniami o ApplePlany iPhone'a 5G, które sugerują, że firma usprawni opcje łączności 5G w całym swoim asortymencie.

Zmiana kierunku w 2021 roku?

Co ciekawe, Chatterjee przedstawił również niektóre z oczekiwań swojej firmy AppleMapa drogowa na 2021 r. Jak ujął to analityk: „Na podstawie naszych kontroli łańcucha dostaw oczekujemy strategicznej zmiany kadencji uruchomienia”.

Mówiąc dokładniej, analityk powiedział, że wierzy Apple wyda dwa nowe modele iPhone'a w pierwszej połowie roku i dwa nowe modele iPhone'a w drugiej połowie roku.

    Wykorzystując przewidywany skład 2020 jako podstawę, wydaje się, że Apple może wypuścić swoje iPhony niższej klasy podczas jakiegoś wiosennego wydarzenia. Para flagowych urządzeń ujrzy wtedy premierę podczas normalnej jesieni.

Według Chatterjee taka zmiana terminów uruchomienia może pozwolić Apple aby lepiej konkurować z konkurencją, która wprowadza urządzenia przez cały rok.

Mogłoby to również „ograniczyć błędy cyklu produkcyjnego”, w szczególności poprzez zezwolenie Apple znacznie szybciej zmieniać projekty w odpowiedzi na opinie klientów.

Oczywiście przewidywania Chatterjee się sprawdzą Apple wypuść cztery nowe iPhone'y jesienią 2020 r. i dwa nowe iPhone'y zaledwie kilka miesięcy później wiosną 2021 r. To prawda, że ​​to trochę skomplikowane.

Mimo to zmiana osi czasu miałaby sens Apple. Oprócz prognozy Chatterjee może ona także pozwolić urządzeniom giganta technologicznego Cupertino sterować sferą wiadomości przez większą część roku.