Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Apple Może nawiązać współpracę z Foxconn, aby od przyszłego roku produkować flagowe iPhone’y w Indiach

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Apple Może nawiązać współpracę z Foxconn, aby od przyszłego roku produkować flagowe iPhone’y w Indiach

Apple z nowym szefem kraju i nową strategią próbuje odbudować swoją spadającą przez ostatni rok pozycję. Jednakże największy krok, jaki można podjąć, aby przyspieszyć sprzedaż, zostanie wykonany w przyszłym roku, jeśli do dnia 20 grudnia zostanie opublikowany nowy raport Reutera trzeba wierzyć. Raport mówi Apple rozpocznie montaż swoich najbardziej luksusowych iPhone’ów, takich jak iPhone z serii X, w Indiach za pośrednictwem lokalnego oddziału Foxconn.

Oczekuje się, że zakład Foxconn, który znajduje się w mieście Sriperumbudur w stanie Tamil Nadu, zostanie zmodernizowany i rozbudowany pod kątem produkcji iPhone’ów w ramach inwestycji o wartości 25 miliardów rupii. Ten sam zakład jest również odpowiedzialny za produkcję telefonów dla wiodącego indyjskiego producenta smartfonów – Xiaomi. Ponadto minister przemysłu stanu Tamil Nadu MC Sampath powiedział, że dzięki inwestycji powstanie aż 25 000 miejsc pracy. Co więcej, spotkanie planuje minister handlu i przemysłu Suresh Prabhu Apple dyrektorzy w przyszłym miesiącu w Davos.

Od dzisiaj, Apple montuje tylko dwa modele iPhone’ów z najniższej półki – iPhone SE i iPhone 6S w Indiach, które stanowią większość jej sprzedaży również w Indiach. Jednak zamiast w Foxconn produkcja ta odbywa się w lokalnej jednostce Wistron Corp w centrum technologicznym Bengaluru.

Partnerstwo z Foxconn może okazać się znaczące w obniżeniu cen iPhone’a w Indiach, które osiągnęły obecnie sześciocyfrowy poziom. Jednak nic nie można powiedzieć na pewno, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak niewiele w tej chwili wiadomo. Nie jest jasne, czy Apple będzie produkować dowolne komponenty lub po prostu montować importowane jednostki, a ponadto okaże się, kiedy ta współpraca oficjalnie wejdzie w życie.

W raporcie Bloomberga pięć miesięcy temu dowiedzieliśmy się również, jak to zrobić Apple planuje ponownie umocnić swoją obecność na rynku offline. Oprócz tworzenia sklepów własnych, firma będzie wdrażać lepszą strategię sprzedaży detalicznej, która będzie obejmować na nowo zdefiniowane cele sprzedażowe, przeszkoloną kadrę i spójne oferty wakacyjne.

Table of Contents