Apple Może opóźnić ultraszybkiego iPhone'a 5G do 2021 r

Apple Może opóźnić ultraszybkiego iPhone'a 5G do 2021 r 1

Chociaż do tej pory wiadomo, że tak będzie rok iPhone'a 5G, to wygląda jak ApplePlany wejścia na szybką linię 5G mogą być nieco bardziej skomplikowane, niż pierwotnie oczekiwaliśmy.

Chociaż na tegorocznych iPhone'ach 5G zastanawiali się już wiarygodni analitycy, nie było jeszcze wielu rzetelnych informacji na temat tego, czego możemy się spodziewać w zakresie dokładnej specyfikacji technologii 5G, która zostanie zastosowana. Wiemy to Apple planuje użyć najlepszych układów Qualcomm 5G, które oferują maksymalną przepustowość, ale implementacja 5G to coś więcej niż sam układ modemowy.

Istnieją dwie główne technologie 5G obecnie wdrażane przez przewoźników: sub-6GHz i mmWave, a obie z nich mają unikalne wymagania pod względem konfiguracji anteny, ponieważ działają na różnych częstotliwościach. Co więcej, podczas gdy sub-6GHz oferuje najlepszy zasięg i penetrację budynku z tych dwóch, mmWave jest znacznie szybszy, oferując prędkości przekraczające 1 Gb / s oraz teoretyczne maksimum do 10 Gb / s.

Raporty dotyczące łańcucha dostaw zebrane przez analityka Ming-Chi Kuo, który ma dość solidne osiągnięcia w tego typu sprawach, sugerują, że wszystkie cztery iPhone'y OLED, które zostaną wydane w tym roku, będą obsługiwać mmWave 5G na głównych rynkach, takich jak USA, Kanadę, Japonię, Koreę i Wielką Brytanię, jednak Kuo to sugerował Apple może produkować osobne odmiany iPhone'a, niektóre obsługują tylko sub-6GHz 5G, podczas gdy inne obsługują zarówno sub-6GHz, jak i mmWave.

Jednak według StreetInsider analityk Mehdi Hosseini z Susquehanna ujawnił to Apple może faktycznie wypuszczać dwie wersje iPhone'a 5G osobno, przy czym ta ostatnia prawdopodobnie nie pojawi się do początku 2021 roku. Hosseini przewiduje, że normalny wrześniowy iPhone będzie zawierał tylko modele poniżej 6 GHz, podczas gdy wersja mmWave będzie opóźniona z Apple opracowywanie własnych modułów „Antena w pakiecie” (AiP) dla iPhone'ów mmWave, zamiast pozyskiwania ich od zewnętrznych dostawców.

Dlaczego to tak bardzo nie ma znaczenia

Podczas gdy wielu innych producentów smartfonów ściga się, aby mieć technologię 5G w swoich urządzeniach tylko po to, by zaznaczyć pole na arkuszu specyfikacji, w rzeczywistości nie ma sensu tworzyć smartphones dla sieci, które nie są gotowe do ich obsługi. Dlatego Apple nie spieszyło się z wypuszczeniem iPhone'a 5Gi dlaczego wciąż może sobie pozwolić na spędzenie czasu, nawet jeśli chodzi o technologię mmWave.

Spośród dwóch głównych technologii 5G, sub-6GHz ma znacznie lepszy zasięg i zasięg, co oznacza, że ​​jest to ta, którą przewoźnicy faktycznie aktywnie wdrażają. T-Mobile ma uruchomiła ogólnopolską sieć 5G oparty w całości na widmie 600 MHz, jak dotąd nie widać ani jednego nadajnika-odbiornika mmWave, podczas gdy AT&T ma tylko kieszenie mmWave dostępne dla firm w centrum kilku dużych miast.

Innymi słowy, na dzień dzisiejszy zasięg mmWave praktycznie nie istnieje w Stanach Zjednoczonych, a chociaż przewoźnicy wciąż rozszerzają zasięg 5G, jest mało prawdopodobne, że do tego czasu będzie znacznie szerszy Apple wypuszcza swój pierwszy iPhone 5G jeszcze w tym roku. Ze względu na bardzo krótki zasięg mmWave użytkownicy poza głównymi ośrodkami miejskimi prawdopodobnie go nigdy nie zobaczą.

W rzeczywistości niektórzy analitycy już to przewidują powolne wdrażanie 5G operatora może utrudniać sprzedaż iPhone'a, łatwo zrozumieć, dlaczego Apple nie spieszy się z produkcją szybszego iPhone'a, z którego prawie nikt nie będzie mógł skorzystać.

Następnie pojawia się pytanie, jak szybko potrzebujesz iPhone'a. Oferując prędkości transferu przekraczające 1 Gbps wygląda świetnie na papierze, bardzo niewielu użytkowników musi przenosić dane z tego rodzaju prędkościami z urządzenia mobilnego. Aby spojrzeć na to z perspektywy, nawet najwyższej jakości film Blu-ray 4K UHD, przesyłany strumieniowo w czasie rzeczywistym – który byłby nadmierny do oglądania na iPhonie – wymaga jedynie przepustowości 128 Mb / s. AppleJest własny Apple TV + oferuje najwyższe przepływności transmisji strumieniowej, jakie kiedykolwiek widzieliśmy, osiągając prędkość 41 Mb / s, ale znowu dla pełnego strumienia 4K przesyłanego do Apple Telewizja przez domowe połączenie szerokopasmowe.

Podczas gdy iPhone'y mmWave 5G z pewnością nadejdą, ich prawdziwym celem będzie zapewnienie najlepszego możliwego zasięgu i siły sygnału, gdy operatorzy wdrażają różne technologie 5G. Na razie jednak podejrzewamy, że 5G poniżej 6GHz będzie więcej niż wystarczające dla prawie wszystkich użytkowników iPhone'a 5G i zdziwiłby nas fakt, że większość użytkowników zauważy praktyczną różnicę między sub-6Hz a mmWave.