Apple Nazwa tego szkockiego Apple Przechowuj na swoim stanowisku dla sprawiedliwości rasowej

Apple Nazwa tego szkockiego Apple Przechowuj na swoim stanowisku dla sprawiedliwości rasowej 1

Zeszły tydzień Apple Tim Cook ogłosił to Apple zainwestowałby 100 milionów dolarów w nową inicjatywę mającą na celu promowanie równości rasowej i sprawiedliwości w całej organizacji oraz utrzymanie się na wyższym poziomie w stawianiu czoła problemom rasizmu systemowego w ramach własnej organizacji.

W swoim oświadczeniu Cook podkreślił to Apple nie zostawiłby kamienia na nogach w rozwiązywaniu problemów, z jakimi borykają się dziś niedostatecznie reprezentowane i upośledzone społeczności, i że „dotknąłby prawie wszystkiego”, co Apple robi.

Kiedy Cook to powiedział, wygląda na to, że nie tylko mówił szczerze o problemach i już widzimy subtelne, ale znaczące zmiany, które odzwierciedlają AppleJest nawet bardziej progresywna postawa z czymś tak pozornie nieszkodliwym, jak zmiana nazwy miejscowego Apple Przechowywać w Szkocji.

„Apple Glasgow

Apple od kilku lat ma lokalizację handlową przy Buchanan Street w Glasgow w Szkocji, podobnie jak w przypadku większości AppleW sklepach detalicznych nazwa lokalizacji była po prostu zgodna z ulicą, na której się znajdowała.

Okazuje się jednak, że Buchanan Street w Glasgow nosi imię szkockiego właściciela plantacji, Andrew Buchanana, który posiadał znaczne majątki ziemskie – i niewolników – w Wirginii. Jak donosi BBC w zeszłym tygodniu, działacze w Szkocji wzywają urzędników rządowych do zmiany nazw ulic powiązanych z właścicielami niewolników – których jest zaskakująco więcej niż kilku – ale oczywiście rząd może poruszać się dość wolno, jeśli chodzi o takie rzeczy. Protestujący dodali własne znaki – Buchanan Street otrzymało nazwę George Floyd Street – jednak zostały one usunięte przez lokalne władze, ponieważ nie odzwierciedlają (jeszcze) oficjalnej nazwy.

Apple, jednak nie ma takich ograniczeń i jak 9to5Mac raporty, firma podjęła proaktywny krok oficjalnej zmiany nazwy Apple sklep detaliczny w Glasgow, aby po prostu „Apple Glasgow ”, usuwając w nazwie odniesienie do Buchanan Street, chociaż – przynajmniej teraz – nadal będzie musiało cierpieć z powodu adresu Buchanan Street.

Podczas Apple od czasu do czasu zmienia nazwy sklepów, może to być pierwszy przypadek, gdy stało się to bez towarzyszących zmian w otoczeniu. Oczywiście Apple zmienia nazwy sklepów, gdy przeprowadzają się do nowej lokalizacji, i oczywiście, jeśli nazwa centrum handlowego, w którym Apple Lokalizacja sklepu zmienia się, nazwa sklepu naturalnie się z nim zmienia.

AppleSklep na Buchanan Street jest jednak samodzielną lokalizacją i nie został przeniesiony. Apple opublikował oficjalny komentarz na temat zmiany nazwy, choć przyczyny są dość oczywiste w świetle przesłania Tima Cooka z zeszłego tygodnia.

Apple może po prostu przewidywać, że władze miejskie w końcu zareagują na naciski opinii publicznej, by i tak zmienić nazwę ulicy, ale będąc proaktywnym, skutecznie użyczają także głosu w sprawie petycji, wyjaśniając, że nie chcą już być związane z osławiona spuścizna imiennika ulicy. Petycja na Change.org dotycząca zmiany nazwy ulicy zgromadziła już ponad 27 000 podpisów i nie ma co do tego wątpliwości AppleDecyzja będzie miała na to dodatkowy wpływ.