Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Apple nie akceptuje podniesienia ceny swoich żetonów w 2023 r.

Wystarczy zwracać uwagę na codzienne wiadomości, aby zdać sobie sprawę, że generalnie wszystko rośnie w cenie. Jest to zjawisko wywołane inflacją, głównie wywołaną wojną na Ukrainie, a eksperci przewidują, że sytuacja pogorszy się w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

W ten sposób również sektor przemysłu zarabia na życie i dostosowuje swoje budżety. Ale wydaje się, że Apple już dał jasno do zrozumienia, że ​​nie zaakceptuje wzrostu cen swoich chipów w 2023 roku. Zobaczymy, czy jego producent TSMC zaakceptuje ten wymóg.

Apple nie chcą wzrostu cen na ich żetony w przyszłym roku

Według najbardziej najnowsze informacje ze źródeł branżowych, Apple kopnął w stopę giganta TSMC, mówiąc, że nie akceptuje wzrostu ceny jego żetonów w następnym roku 2023.

Ten wzrost cen okazuje się powszechny, a w dużych firmach, takich jak tajwański producent, poczyniona inwestycja jest znacząco wysoka. Ale ponieważ nastąpił spadek poziomu zamówień, firmy w końcu podnoszą ceny produktów, próbując zmniejszyć straty i odzyskać jak najwięcej zainwestowanej kwoty. I wszystko wskazuje na to, że była to informacja przekazana Apple.

Innymi słowy, TSMC poinformowało markę Apple o podwyżce cen jej chipsów, która nastąpi w 2023 roku Apple nie akceptuje tej podwyżki, co mogłoby mieć wpływ na sprawozdania biznesowe i finansowe tajwańskiego producenta, ponieważ 50% jego chipów jest sprzedawanych firmie z Cupertino. Przypominamy, że wcześniej TSMC ogłosiło podwyżkę cen od 10% do 20%, a za Apple ta wspinaczka była po prostu 3%.

Jednak tym razem, jeśli producent nie ulegnie żądaniom klienta, możliwe jest, że Apple aby dostosować się do wyższych cen, ponieważ obecnie tylko TSMC jest w stanie dostarczyć ilości przewidziane przez firmę z Cupertino.