Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Apple nie chce nikogo innego na iOS 14 i teraz wymusza aktualizację do iOS 15

Wydanie iOS 15 bardzo się zmieniło, jeśli chodzi o aktualizacje iPhone’a i inne procesy w Apple. Poprzednia wersja była nadal obsługiwana, zwłaszcza w zakresie poprawek bezpieczeństwa.

Wydaje się, że ten moment już minął, a Apple porzucił na dobre iOS 14. Chcesz, aby wszyscy użytkownicy zaktualizowali się wkrótce, a tym samym zapewnili wszystkim dostęp do najnowszej wersji iOS. Powód nie jest znany, ale może mieć związek z przedstawionymi ostatnio liczbami.

iOS 15 iOS 14 Apple Aktualizacja iPhone'a

iOS 14 nadal był opcją

Jak dotąd Apple utrzymywał iOS 14 jako sistema równolegle dla użytkowników iPhone’a. To użytkownik decydował, na której wersji chciałby być, i zawsze miał możliwość nie aktualizowania i dalszego otrzymywania aktualizacji bezpieczeństwa.

Wraz z wydaniem iOS 15.2.1 w tym tygodniu ten scenariusz całkowicie się zmienił. Oczekiwana aktualizacja iOS 14 nie pojawiła się, a dla użytkownika była tylko możliwość zainstalowania najnowszej wersji iOS.

Apple chcę teraz wszystko na iOS 15

Tak i z tą zmianą, a Apple wydaje się popychać użytkowników w kierunku nowej wersji. Istnieje tylko możliwość wykonania aktualizacji, przeskoczenia wersji lub pozostania w miejscu, w którym brakuje oferowanej aktualizacji zabezpieczeń.

iOS 15 iOS 14 Apple Aktualizacja iPhone'a

Co ciekawe, sytuacja ta nie ogranicza się do najnowszych wersji. Również poprzednie aktualizacje iOS 14 znikają, a Apple teraz oferuje tylko iOS 15.2.1 dla tych, którzy korzystają z poprzednich wersji i chcą zaktualizować iPhone’a.

Aktualizacja iPhone’a to jedyna alternatywa

Przyczyny tej zmiany paradygmatu w Apple i dlatego, że na dobre zrezygnuje z iOS 14. Od czasu premiery iOS 15 jego przyjęcie było dalekie od tego, czego można się było spodziewać, a najnowsze dane to potwierdzają.

iOS 15 jest obsługiwany przez te same urządzenia, co iOS 14. Wszystkie najnowsze modele iPhone’a, począwszy od iPhone’a 6s i iPhone’a 6s Plus, mogą dziś zainstalować iOS 15, z Apple spodziewajcie się złomowania tych starszych modeli wraz z wydaniem iOS 16 w tym roku.