Apple Nie poddał się na składanym telefonie iPhone (oto, jak mógłby wyglądać)

Apple Nie poddał się na składanym telefonie iPhone (oto, jak mógłby wyglądać) 1

Plotki o składanym iPhonie latają od co najmniej 2016 roku, ale pomimo niektórych AppleNajważniejsi konkurenci wypuszczają własny składany smartphones, Apple nadal trzyma się swojego wypróbowanego i prawdziwego kształtu iPhone’a.

Oczywiście, Apple rzadko jest pierwszym, który stosuje najnowocześniejsze technologie, i choć czasami wydaje się, że są to innowacyjne produkty, najczęściej są wynikiem Apple przyjmowanie wcześniej ustalonego pomysłu i po prostu robienie tego dobrze. Na przykład, Apple Pay nie był pierwszym systemem płatności mobilnych Apple Watch nie był pierwszym inteligentnym zegarkiem, a AirPods nie były pierwszymi prawdziwymi bezprzewodowymi słuchawkami Bluetooth, ale wszystkie te produkty szturmem zdobyły świat, a nawet wielu entuzjastów technologii może o tym zapomnieć Apple nie był tam pierwszy.

Jednak w przypadku składanego iPhone’a ApplePowolne i stałe podejście opłaca się jeszcze bardziej, ponieważ większość podejmowanych przez innych prób stworzenia składanego smartphones jak dotąd był gorący bałagan. Widzieliśmy kilka świetnych koncepcji składania smartphones, ale nikt jeszcze nie przybił faktycznej egzekucji. Jeśli cokolwiek, AppleRywale po prostu udowodnili, że zrobienie składanego smartfona jest trudne.

Jednakże, chociaż nie słyszeliśmy wiele o AppleOstatnio pracuje nad składanymi wyświetlaczami, co nie oznacza, że ​​firma zrezygnowała z tego, a teraz niedawny wyciek sugeruje, że Apple ma już dość solidny działający prototyp jednego.

Dwa wyświetlacze są lepsze niż jeden

Jak dotąd większość prób złożenia smartphones firmy takie jak Samsung i Motorola poniosły porażkę przynajmniej częściowo z powodu nalegania na skorzystanie z elastycznego charakteru wyświetlaczy OLED, aby spróbować stworzyć jeden ekran rozciągający się na całej linii. Choć teoretycznie jest to świetny pomysł, w praktyce zwykle powoduje to pogniecenie lub uszkodzenie ekranu podczas normalnej pracy. Ekrany OLED mogą być elastyczne, ale nie są wystarczająco elastyczne.

Na Apple sugerował to patent odsłonięty na początku tego roku Apple szukał sposobów rozwiązania tego problemu za pomocą innowacyjnego mechanizmu zawiasowego, ale nadal wydawało się to raczej próbą rozwiązania złego rozwiązania niż rozwiązaniem rzeczywistego problemu.

W końcu kluczową cechą składanego iPhone’a jest wyświetlanie po obu stronach klapki, ale nic nie wskazuje na to, że musi to być jeden pokaz. Jeśli dwa oddzielne wyświetlacze mogą działać płynnie razem, aby wyglądać jak jeden, uniknęłoby to wielu przeszkód, które napotykały inne.

Inne Apple ujawniony w marcu patent ujawnia to Apple może realizować tego rodzaju nieszablonowe myślenie, przyjmując nowatorskie podejście, wykorzystując dwa osobne ekrany, które spotykają się elektronicznie. Mogą to wykorzystać AppleKonstrukcja otaczającego wyświetlacza w taki sposób, że krawędzie skutecznie zlewały się ze sobą.

prototyp

Według płodnego wycieka Jona Prossera jest to właśnie takie podejście Apple wziął swój najnowszy prototyp, który „nie jest tak naprawdę składany”, jak zauważa Prosser, ale po prostu zachowuje się jak jeden.

Prototyp, który widział Prosser, wykorzystuje dwa oddzielne panele wyświetlacza na zawiasie, ale poza tym ma obecny styl projektowania iPhone’a 11 z zaokrąglonymi krawędziami. Prosser dodaje jednak również, że nie ma wycięcia i że pomimo użycia dwóch wyświetlaczy, po otwarciu „wygląda dość nieprzerwanie i bezproblemowo” oraz że „nie wygląda na to, żeby po prostu skleiły dwa telefony”.

W wywiadzie na temat YouTube, Prosser to zasugerował AppleUrządzenie ma więcej wspólnego z urządzeniami Surface Neo i Surface Duo firmy Microsoft, które wykorzystują podobny projekt dwóch wyświetlaczy z zawiasem, chociaż Prosser implikuje, że AppleProjekt będzie o wiele bardziej elegancki.