Apple Nie udało się zdobyć żadnych nagród i został ukarany przez Ricky Gervais na Złotych Globach

Apple Nie udało się zdobyć żadnych nagród i został ukarany przez Ricky Gervais na Złotych Globach 1

W zeszłym miesiącu Apple„s The Morning Show przeszedł do historii nagród telewizyjnych jako pierwszy w historii program streamingowy nominowany nie do jednej, ale do dwóch nagród Złotego Globu zanim pierwszy sezon dobiegł końca. Z takim zaszczytem prawdopodobnie miał jednak zbyt wiele nadziei na debiutancki program AppleNowa usługa przesyłania strumieniowego, dzięki której wygrywasz.

Konkretnie, Apple faktycznie otrzymane trzy nominacje do dwóch nagród: The Morning Show sama została nominowana do najlepszego serialu telewizyjnego w kategorii dramat, podczas gdy zarówno Jennifer Aniston, jak i Reese Witherspoon zostali nominowani do nagrody za najlepszą rolę aktorską w serialu telewizyjnym.

Inni pretendenci do najlepszego serialu dramatycznego to HBO Wielkie małe kłamstwa, Netflix's Korona, BBC America's Killing Evei HBO Sukcesja. To był ostatni z nich Sukcesja która odebrała nagrodę.

Najlepsza aktorka serialu dramatycznego Aniston i Witherspoon zostali pobici przez Olivię Colman za rolę w filmie Netflix Korona. Pozostali dwaj pretendenci do tego byli Jodie Comer Killing Eve i Nicole Kidman z Wielkie małe kłamstwa.

Niezbyt honorowe wyróżnienie

Jednak, The Morning Show zdobył pochwałę, choć obosieczną pochwałę gospodarza wieczoru, komika Ricky Gervais, który opisał program jako „Wspaniały dramat o znaczeniu godności i robienia właściwych rzeczy” przed odwróceniem się, by ostro skrytykować ApplePraktyki pracy poprzez dodanie, „Wykonane przez firmę, która prowadzi warsztaty Sweatshop w Chinach.”

Tim Cook był obecny na wydarzeniu ostatniej nocy, wspierając The Morning Show, co sprawiło, że komentarze wydawały się jeszcze bardziej sprecyzowane – zwłaszcza, że ​​kamera przycięła go, aby uchwycić jego reakcję na początkowy komplement. Jednak Gervais nie był tak skierowany do wielkich firm technologicznych i medialnych, jak hollywoodzcy producenci, pisarze i aktorzy, którzy pracują z tymi firmami, w zasadzie nazywając ich hipokrytami za to, że kładli się spać z takimi nie tylko Apple, ale również Amazon i Disney.

Apple pojawiła się w telewizyjnej grze z „The Morning Show”, znakomitym dramatem na temat znaczenia godności i robienia właściwych rzeczy, stworzonym przez firmę prowadzącą warsztaty w Chinach. Mówisz, że się obudziłeś, ale firmy, dla których pracujesz, to znaczy niewiarygodne. Apple, Amazon, Disney. Gdyby ISIS uruchomił usługę przesyłania strumieniowego, zadzwoniłbyś do swojego agenta, prawda?

Netflix nie był o wiele lepszy

Byłoby to bardzo duże zdenerwowanie Apple właściwie odszedł ze wszystkimi Złotymi Globami na początku gry, więc być może jeszcze bardziej zaskakujący był ten ulubiony syn Netflix, który otrzymał 34 nominacje i oczekiwano, że posprząta nagrody, w rzeczywistości został praktycznie odcięty.

Gervais podzielił się nawet tymi początkowymi oczekiwaniami dotyczącymi sukcesu Netflix podczas swoich komentarzy na początku programu, kiedy powiedział: „Wszyscy oglądają Netflix. Ten program powinien po prostu wychodzić: „Dobra robota, Netflix. Wygrywasz wszystko dziś wieczorem. ”

Rzeczywistość była jednak zupełnie inna: Netflix odniósł tylko dwa zwycięstwa z 34 nominacji; Laura Dern otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę w filmie Historia małżeństwai oczywiście Olivia Coleman otrzymała wspomnianą nagrodę dla najlepszej aktorki w serialu dramatycznym za Koronapokonując oba AppleNominacje do The Morning Show, Jennifer Aniston i Reese Witherspoon. Jednak inne popularne tytuły Netflix, takie jak Irlandczyk, które powszechnie oczekiwano wygrać przynajmniej w niektórych kategoriach, nie odebrały żadnych nagród.

Ogólnie rzecz biorąc, wygląda na to, że streaming po prostu nie zdominował tego, czego wielu się spodziewało. Hulu, który był jedynym dużym konkurentem do przesyłania strumieniowego, również odebrał tylko dwie nagrody, podczas gdy reszta trafiła do bardziej tradycyjnych studiów, takich jak Universal Pictures, Warner Brothers i HBO. Nawet Disney został całkowicie wykluczony z kategorii animacji, pomimo otrzymania trzech nominacji, które niektórzy czytają jako oskarżenie o wejściu na rynek streamingu dzięki usłudze Disney +.

Jeszcze więcej

Złote Globy to jednak dopiero początek sezonu nagród. Apple„s The Morning Show otrzymał także trzy nominacje do nagrody Gildii Aktorów Filmowych, a Steve Carell i Billy Crudup Znakomity występ męskiego aktora w serialu dramatycznym i Jennifer Aniston nominowana do Znakomity występ aktorki w serialu dramatycznym.

W kategorii męskich aktorów Carell i Crudup będą rywalizować ze Sterlingiem K. Brownem z To my, Peter Dinklage z Gra o tronoraz David Harbour z Stranger Things, podczas gdy Aniston zmierzy się z niektórymi tymi samymi kandydatami ze Złotego Globu; Olivia Colman z Netflix Korona dołącza również Helena Bonham Carter oraz Jodie Comer z Killing Eve (BBC America) i Elisabeth Moss z Hulu's Opowieść służącej.

Nagrody SAG odbędą się w niedzielę, 19 stycznia 2020 r.