Apple Obchodzi Światowy Dzień AIDS 15 latami współpracy z PRODUCT(RED)

Apple świętuje 15-lecie współpracy z (RED).

Apple Obchodzi Światowy Dzień AIDS 15 latami współpracy z PRODUCT(RED) 1

Apple obchodzi dziś Światowy Dzień AIDS, ujawniając, że jego klienci pomogli zebrać około 270 milionów dolarów na walkę z HIV i AIDS.

W ciągu ostatnich 15 lat Apple klienci odegrali kluczową rolę w walce (RED) o położenie kresu AIDS dzięki wsparciu Global Fund, który zapewnia krytyczny dostęp do usług opieki zdrowotnej w najbardziej potrzebujących społecznościach w Afryce Subsaharyjskiej. Ponieważ COVID-19 nadal wpływa na społeczności na całym świecie, w tym na osoby żyjące z HIV, walka o zakończenie globalnych pandemii jest pilniejsza niż kiedykolwiek.

Aby uczcić Światowy Dzień AIDS w tym roku, Apple oferuje klientom nowe sposoby uczenia się, angażowania i przekazywania darowizn — zbieranie funduszy i zwiększanie świadomości, aby wspierać ludzi na pierwszej linii frontu zarówno z AIDS, jak i COVID-19.

Apple mówi, że klienci od 2006 roku pomogli zebrać prawie 270 milionów dolarów, zapewniając opiekę i wsparcie ponad 11 milionom ludzi, wykonując ponad 192 miliony testów na HIV i wykonując 13.8 milionowy dostęp do terapii antyretrowirusowych. Apple mówi, że tylko w zeszłym roku AppleWsparcie organizacji (RED) pomogło zapobiec przekazaniu wirusa swoim dzieciom przez 145 000 matek zarażonych wirusem HIV.

Apple podkreślił również, w jaki sposób pomógł walczyć z wpływem COVID-19 na wrażliwe społeczności, przekierowując niektóre darowizny na Global Fund i jego reakcję na COVID-19:

Apple klienci mogli pomóc w finansowaniu programów, które łagodziły wpływ COVID-19 na istniejące programy dotyczące HIV/AIDS. W Zambii lokalne kliniki były w stanie kupić motocykle, które były używane do ratowania życia leczenia HIV lokalnym społecznościom, gdy wizyty osobiste odmówiono z powodu COVID-19. W tym roku wsparcie od Apple a jej klienci pomogli sfinansować programy w Ghanie, które zapewniły dostawcom usług medycznych środki na zakup hurtowych dostaw, aby mogli dokonywać wielomiesięcznych dostaw do osób najbardziej zagrożonych, zmniejszając ich potencjalną ekspozycję na infekcję wirusową.

Mówię do Apple, dyrektor ds. wpływu (RED), Luisa Engel, powiedziała: „Gdyby Globalny Fundusz i partnerzy, tacy jak Apple, tak wiele z tego, co robimy dzisiaj, aby rozwiązać większe problemy zdrowotne, w tym COVID-19, nie byłoby możliwe”.

Aby wesprzeć koniec HIV, AIDS i COVID-19, Apple oferuje w tym sezonie świątecznym szereg nowych urządzeń i akcesoriów (PRODUCT)RED, w tym iPhone 13 (PRODUCT)RED, iPhone 13 mini (PRODUCT)RED oraz Apple Watch Seria 7 (PRODUKT) CZERWONY.

Również od grudnia 1, Apple Watch użytkownicy mogą pobrać sześć nowych (RED) twarzy. Apple Książki, Apple Muzyka, Apple Podcasty i Apple Aplikacja telewizyjna zawiera również szeroką gamę treści na ten temat.

Według Apple, część dochodów z każdego zakupu (PRODUCT)RED trafia bezpośrednio do Globalnego Funduszu na rzecz walki z AIDS. Do końca przyszłego roku połowa kwalifikujących się wpływów z zakupów (PRODUCT)RED zostanie przekierowana do odpowiedzi na temat COVID-19 Global Fund, aby złagodzić wpływ COVID-19 na walkę z AIDS.