Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Apple Odkrywanie możliwości lokalnej produkcji w Indiach

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Apple Odkrywanie możliwości lokalnej produkcji w Indiach

Apple być może w końcu zdecydował się dołączyć do grona producentów telefonów i zbadać możliwości lokalnego wytwarzania produktów. Według dziennik “Wall Street, Apple w listopadzie w piśmie do rządu federalnego przedstawił swoje plany produkcyjne w Indiach i zwrócił się także o zachęty finansowe.

Appleudział firmy w rynku w Indiach utrzymuje się na poziomie marnym 2 procent i tu właśnie pojawiła się lokalna produkcja. Apple produkty objęte są wysokimi cłami importowymi, przez co nie są w stanie bezpośrednio konkurować z markami premium. To powiedziawszy, firma z Cupertino próbuje zwiększyć sprzedaż, wprowadzając łatwe opcje finansowania, a także program wykupu. Próbowali także namówić rząd, aby pozwolił im na sprzedaż odnowionych iPhone’ów, tak aby obniżyła się podstawowa cena oferty.
Po kilku próbach, Apple w końcu otrzymał skinienie głowy od rządu, co pozwoliło im na zakładanie sklepów detalicznych w kraju, tym samym uzyskując zwolnienie z wymogów dotyczących 30% lokalnego zaopatrzenia. Ani urzędnicy państwowi, ani Apple kierownictwo wydało oświadczenia dotyczące planów produkcyjnych. Obecnie, Apple zleciła produkcję iPhone’a firmie Foxconn, która wykorzystuje swoje zakłady produkcyjne w Shenzhen w Korei Południowej i Singapurze do produkcji i montażu iPhone’a. Ponadto Foxconn ma już działający zakład w południowych Indiach, a wcześniej ujawnił plany uruchomienia kolejnego zakładu produkcyjnego w Bombaju w Indiach.
Indie są obecnie drugim co do wielkości rynkiem telefonów komórkowych na świecie i to jest oczywiste Apple chce mieć udział w tym wschodzącym rynku. Najprawdopodobniej nie tylko lokalna produkcja da Apple wolną rękę w zakresie polityki, ale spowoduje to również obniżenie cen produktów, co może w dużym stopniu przyczynić się do wzmocnienia Appleperspektywy Indii. Być może ten ruch również pomoże Apple zwiększyć swoją globalną sprzedaż smartfonów, która obecnie szacuje się na oszałamiające 20 procent.

Table of Contents