Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Apple ogłasza AirPods Max z ANC i dźwiękiem przestrzennym

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Apple ogłasza AirPods Max z ANC i dźwiękiem przestrzennym

Appleogłoszenia sprzętowe firmy na ten rok jeszcze się nie skończyły, ponieważ gigant z Cupertino właśnie zaprezentował swoje słuchawki nauszne, AirPods Max. Plotki mówią, że prace trwają już od kilku miesięcy, ApplePierwsza próba słuchawek firmy obejmuje niestandardową konstrukcję (nauszną) wraz z technologią aktywnej redukcji szumów (ANC) — co wydaje się być ich USP. Przyjrzyjmy się bliżej specyfikacji i szczegółom AirPods Max.

Zacząć z, Apple twierdzi, że słuchawki AirPods Max mają ramę z pałąkiem ze stali nierdzewnej, która zapewnia wytrzymałość, elastyczność i wygodę, dzięki czemu można dopasować je do różnych kształtów i rozmiarów głowy. Oraz że mają „oddychający daszek z dzianiny”, który rozciąga się przez pałąk, aby równomiernie rozłożyć ciężar i zmniejszyć nacisk na głowę. Słuchawki wykorzystują co Apple nazywa „teleskopowymi ramionami pałąka”, aby zachować dopasowanie. Co więcej, firma twierdzi, że muszle słuchawek mocuje się do pałąka za pomocą „rewolucyjnego” mechanizmu, który równoważy i równomiernie rozprowadza nacisk nauszników. Te nauszniki są wykonane z pianki z pamięcią kształtu, która według firmy tworzy uszczelnienie zapewniające wciągający dźwięk. Poza tym jest korona (podobna do Apple Watch), aby pomóc kontrolować poziom głośności, odtwarzać/wstrzymywać utwory itp. Nauszniki są również wyposażone w dedykowany przycisk do przełączania między trybem ANC i przezroczystością.

W swej istocie AirPods Max mają grubość 40 mm Apple-zaprojektowany dynamiczny sterownik do napędzania dźwięku. To używa Applechip H1 (na każdej muszli) pomagający w przetwarzaniu i obliczeniach dźwięku — w tym adaptacyjnym korektorze, aktywnej redukcji szumów, trybie przezroczystości i dźwięku przestrzennym. Aby wdrożyć funkcję ANC, każda nausznik słuchawek jest wyposażona w trzy skierowane na zewnątrz mikrofony do wykrywania hałasu otoczenia i jeden mikrofon (wewnątrz nauszników) do monitorowania dźwięku docierającego do uszu słuchaczy. Wreszcie, za pomocą obliczeniowego dźwięku (i odpowiednich danych dotyczących hałasu w otoczeniu), ANC dostosowuje się i działa odpowiednio w czasie rzeczywistym.

Rekommenderad:  15 najlepszych witryn z płatnymi ankietami dla dzieci (i nastolatków)

Oprócz ANC kolejną cechą wyróżniającą AirPods Max jest dźwięk przestrzenny. Funkcja ta opiera się na dynamicznym śledzeniu głowy, co pozwala rozmieścić dźwięk praktycznie w każdym miejscu w przestrzeni i zapewnić wrażenie dźwięku przestrzennego [works with content recorded in 5.1, 7.1, and Dolby Atmos]. Aby umożliwić tę funkcję, słuchawki wyposażono w żyroskop i akcelerometr, które pomagają śledzić ruch głowy użytkownika (wraz z urządzeniem) i odpowiednio mapować pole dźwiękowe.

Poza tym słuchawki obsługują funkcję wykrywania zużycia, która automatycznie wstrzymuje/odtwarza odtwarzanie po zdjęciu/założeniu słuchawek. Według AppleAirPods Max oferują do 20 godzin odtwarzania z włączoną funkcją ANC i dźwiękiem przestrzennym.

Słuchawki są dostarczane w inteligentnym etui, które przełącza je w stan bardzo niskiego zużycia energii, aby oszczędzać baterię. Jeśli chodzi o opcje kolorów, AirPods Max są dostępne w pięciu odcieniach: gwiezdnej szarości, srebra, błękitu nieba, zieleni i różu.

AirPods Max: ceny i dostępność

Cena AirPods Max wynosi 549 dolarów. Przedsprzedaż będzie dostępna od dzisiaj, a wysyłka rozpocznie się 15 grudnia. Ceny słuchawek w Indiach wynoszą 59 990 rupii indyjskich.

Table of Contents