Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Apple ogłasza AirPods Pro z aktywną redukcją szumów

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Apple ogłasza AirPods Pro z aktywną redukcją szumów

W ciągu ostatnich kilku miesięcy (a nawet wcześniej dzisiaj) słyszeliśmy pogłoski o nowych AirPods, nazwanych AirPods Pro, których premiera miała nastąpić pod koniec tego roku. Ale jak na razie Apple zaskoczył wszystkich i ogłosił zupełnie nowe słuchawki AirPods Pro, których ceny zaczynają się od 249 dolarów i charakteryzują się zupełnie nowym designem oraz aktywną redukcją szumów.

Dołączają AirPods Pro Appleistniejącą ofertę słuchawek AirPods, która obejmuje słuchawki AirPods pierwszej i drugiej generacji. Oprócz nazwy „Pro” mają one nową konstrukcję (ze stosunkowo krótszym mostkiem i mniejszą obudową), która jest lekka i przypomina słuchawki douszne, zapewniając wygodne i dokładne dopasowanie do ucha. Wkładki douszne są wyposażone w elastyczne silikonowe końcówki douszne w trzech różnych rozmiarach, aby dopasować się do różnych konturów uszu. Oprócz dokładnego i wygodnego dopasowania, silikonowe końcówki zapewniają również lepszą szczelność (izolację), która odgrywa kluczową rolę w oferowaniu wciągających wrażeń dźwiękowych. Kolejna zmiana, która wprowadza nowe AirPods, „Pro”, dotyczy mostka, który teraz zawiera Apple lubi nazywać „czujnikiem siły”. Zasadniczo czujnik umożliwia użytkownikom wykonywanie takich czynności, jak odtwarzanie/wstrzymywanie utworów, pomijanie utworów, odbieranie/rozłączanie połączeń i wiele więcej. Nowe AirPods są teraz także odporne na pot i wodę, co czyni je idealnymi dla osób prowadzących aktywny tryb życia.

U podstaw AirPods Pro znajdują się: Applechip H1, który zawiera dziesięć rdzeni audio odpowiedzialnych za zasilanie każdej funkcji urządzenia. Apple twierdzi, że nowy chip charakteryzuje się wyjątkowo niskimi opóźnieniami w przetwarzaniu dźwięku, co pozwala mu oferować redukcję szumów w czasie rzeczywistym i zapewniać dźwięk wysokiej jakości. Jeśli chodzi o baterię, AirPods Pro zapewniają do pięciu godzin słuchania przy wyłączonej aktywnej redukcji szumów. Z kolei przy włączonej aktywnej redukcji szumów oferują do czterech i pół godziny słuchania i do trzech i pół godziny rozmów. Dodatkowo, Apple twierdzi, że nowe słuchawki AirPods oferują ponad 24 godziny słuchania lub ponad 18 godzin rozmów dzięki bezprzewodowemu etui ładującemu, które można ładować za pomocą kabla Lightning lub maty ładującej z certyfikatem Qi.

A skoro mowa o USP słuchawek AirPods Pro — aktywnej redukcji szumów — słuchawki AirPods wykorzystują dwa mikrofony wraz z zaawansowanym oprogramowaniem, aby dostosować się do każdego ucha oraz dopasować i usunąć dźwięki otoczenia. Z dwóch mikrofonów jeden z nich jest skierowany na zewnątrz i wykrywa dźwięk zewnętrzny, aby przeanalizować hałas otoczenia i wytworzyć równoważny przeciwszum, który eliminuje szum tła. Natomiast drugi mikrofon, skierowany do wewnątrz, słucha w stronę ucha i pozwala słuchawkom AirPods wyciszyć pozostały wykryty hałas. W ten sposób AirPods potrafią zaoferować co Apple nazywa „spersonalizowaną” funkcją redukcji szumów.

Oprócz aktywnej redukcji szumów AirPods Pro oferują także wciągające wrażenia dźwiękowe dzięki adaptacyjnemu korektorowi, który automatycznie dostraja niskie i średnie częstotliwości, aby dostosować się do ucha użytkownika i zapewnić bogate i wciągające wrażenia słuchowe. Dodatkowo AirPods Pro oferują także tryb przezroczystości, który jak sama nazwa wskazuje, pozwala użytkownikom na jednoczesne słuchanie muzyki i słuchanie dźwięków z otoczenia.

AirPods Pro: ceny i dostępność

Całkowicie nowe słuchawki AirPods Pro kosztują w USA 249 dolarów i można je zamawiać w przedsprzedaży już dziś. Wysyłka rozpocznie się w środę, 30 października i będzie dostępna jeszcze w tym tygodniu. Jeśli chodzi o ceny w Indiach, AirPods Pro kosztują 24 900 INR i będą dostępne później.