Apple oraz Google Sfinalizowany interfejs API powiadamiania o narażeniu COVID-19 dla agencji zdrowia publicznego

Po ich ogłoszeniu na początku kwietnia Apple i Google Dzisiaj ogłosili, że interfejs API dla ich technologii powiadamiania o narażeniu jest teraz dostępny dla agencji zdrowia publicznego na całym świecie. Według przedstawicieli obu firm, 22 kraje na pięciu kontynentach poprosiły o dostęp lub otrzymały dostęp do technologii, a wkrótce więcej osób znajdzie się na liście.

Jeśli nie znasz tej technologii, ma ona pomóc władzom w walce z pandemią COVID-19 poprzez zwiększenie zasięgu śledzenia kontaktów. Współpraca między tymi dwoma gigantami technologicznymi zaowocowała podejściem opartym na Bluetooth, które ma na celu wyeliminowanie problemów z interoperacyjnością między Androidem a iOS.

Apple oraz Google Sfinalizowany interfejs API powiadamiania o narażeniu COVID-19 dla agencji zdrowia publicznego 1

Apple oraz Google Sfinalizowany interfejs API powiadamiania o narażeniu COVID-19 dla agencji zdrowia publicznego 2

W tym samym czasie, Apple a Google wziął również pod uwagę żywotność baterii, aby korzystanie z tej technologii nie powodowało wyczerpania baterii na urządzeniach użytkowników. Ogromny nacisk kładziony jest również na prywatność, dlatego istnieje długa lista polityk, których agencje rządowe muszą przestrzegać, aby przyjąć technologię powiadomień o narażeniu.

Na przykład może go używać tylko aplikacje tworzone przez organ ds. Zdrowia publicznego (PHA). Ponadto tylko jedna aplikacja na kraj może korzystać z technologii powiadomień o narażeniu Apple a Google jest gotowe udzielić wsparcia krajom, które zbliżyły się do COVID-19 na poziomie regionalnym i stanowym.

Apple oraz Google Sfinalizowany interfejs API powiadamiania o narażeniu COVID-19 dla agencji zdrowia publicznego 3

Zgoda użytkowników musi być uzyskana nie tylko w odniesieniu do zastosowania technologii powiadamiania o narażeniu, ale także ich chęci podzielenia się wynikami testu COVID-19 z władzami. Nie można zapominać, że aplikacje korzystające z interfejsu API nie mają dostępu do usług lokalizacyjnych, co może być sprzeczne ze wszystkimi trzema istniejącymi aplikacjami COVID-19 rządu malezyjskiego.

Mówiąc o malezyjskim rządzie, nie wiadomo, czy Malezja należy do 22 krajów, które poprosiły o dostęp do technologii powiadomień o narażeniu, ponieważ lista krajów nie została publicznie opublikowana przez Apple i Google. Powiedziawszy to, minister nauki, technologii i innowacji Khairy Jamaluddin wcześniej odwoływał się do Apple oraz współpraca Google w związku z aplikacją MyTrace.

Apple oraz Google Sfinalizowany interfejs API powiadamiania o narażeniu COVID-19 dla agencji zdrowia publicznego 4MyTrace wymaga dostępu do usługi lokalizacji, zgodnie z tym, co zauważyliśmy nasz szybki przewodnik wideo.

Tymczasem nie wiadomo jeszcze, kiedy aplikacje mają Apple-Wdrożenie Google Exposure Notification zostanie udostępnione publicznie. Biorąc to pod uwagę, spodziewaj się, że pojawią się one w najbliższym czasie, ponieważ API jest teraz łatwo dostępne do wdrożenia w nowych i istniejących aplikacjach do śledzenia kontaktów COVID-19 przez organy zdrowia publicznego.