Apple potwierdza problem z losowym wyłączaniem 13-calowego MacBooka Pro

Nowe wersje komputerów MacBook Pro są podatne na problemy od daty premiery. Teraz zarejestrowano nowy problem w 13-calowej wersji Apple ostatnio, co jest teraz potwierdzane przez markę poprzez utworzenie tematu wsparcia dla danego problemu.

Masz problemy z komputerem MacBook? Może ten temat może pomóc.

Apple potwierdza problem z losowym wyłączaniem 13-calowego MacBooka Pro 1

MacBook Pro wyłącza „niezapowiedziane”

Po drugie informacje, najnowszy model wejścia z Apple Występuje problem, który dotknął wielu użytkowników. Jednak ten warunek występuje tylko w modelach wyposażonych w pasek Touch Bar i porty USB-C, a inne modele nie powinny znajdować się na liście możliwych problemów.

Jak wspomniano, urządzenie wyłącza się bez ostrzeżenia, gdy wynosi między 25% a 50% jego baterii. To zmusza użytkownika do podłączenia urządzenia do ładowarki, aby można je było ponownie podłączyć.

A Apple potwierdził problem, sporządzenie dokumentu który opisuje, jak poradzić sobie z problemem, gdyby się pojawił.

Apple potwierdza problem z losowym wyłączaniem 13-calowego MacBooka Pro 2

Zgodnie z tym następujące kroki to:

    Zezwolenie na rozładowanie MacBooka Pro do momentu, gdy poziom naładowania baterii spadnie poniżej 90%. Podłącz ładowarkę do komputera MacBook Pro i zamknij wszystkie aplikacje. Zamknij pokrywę laptopa i poczekaj, aż przejdzie w tryb hibernacji. Pozwól urządzeniu ładować się przynajmniej 8 godziny Ten krok spowoduje zresetowanie wewnętrznych czujników, które powodują resetowanie problemu. Po 8 godziny później zaktualizuj swojego laptopa do najnowszej wersji systemu macOS, jeśli jeszcze go nie uruchomiono.

Jeśli jednak powyższa procedura nie rozwiąże problemu, w dokumencie opisano, że użytkownik powinien się z nim skontaktować Apple. Firma twierdzi, że następnym krokiem jest proces wymiany lub naprawy sprzętu.

Apple potwierdza problem z losowym wyłączaniem 13-calowego MacBooka Pro 3

Chociaż firma już skomentowała, nie ma potwierdzenia, czy jest to problem występujący w określonej partii modelu. Nie wiadomo również, czy może to wpłynąć na wszystkie dotychczas wydane modele. Jednak z motylkowym efektem klawiatur generujących również silne oburzenie, Apple będzie pod ostrzałem, aby rozwiązać uporczywe problemy związane z nowymi modelami.