Apple Potwierdza, że ​​niektórzy profesjonaliści MacBooka niespodziewanie się wyłączają

Apple Potwierdza, że ​​niektórzy profesjonaliści MacBooka niespodziewanie się wyłączają 1

Jeśli Twój MacBook Pro 2019 nieoczekiwanie się wyłącza, nie jesteś sam. Istnieje wiele raportów na ten temat rozłożonych na różne Apple fora i strony społecznościowe. W rzeczywistości, Apple wydał dokument pomocy technicznej potwierdzający problem i opisujący kilka kroków, które użytkownicy mogą spróbować rozwiązać.

Konkretny MacBook Pro to 13-calowy model wyposażony w dwa Piorun 3 porty, które Apple wydany w lipcu 2019 r.

O ile możemy powiedzieć, 13-calowy model z cztery Piorun 3 Wydaje się, że porty pozostają nienaruszone.

Według raportów użytkowników 13-calowy MacBook Pro wydaje się niespodziewanie wyłączać, gdy osiągnie około 25 do 50 idealnej żywotności baterii. Stamtąd użytkownicy mogą go włączyć tylko po podłączeniu ładowarki.

Chociaż nie jest jasne, co powoduje problem, prawdopodobnie jest on związany z baterią lub oprogramowaniem do zarządzania energią. W każdym razie wydaje się, że jest to stały problem dla dotkniętych użytkowników.

Nie wiemy też, jak bardzo jest to rozpowszechnione, ale jeden użytkownik zgłosił, że zabrał wadliwe urządzenie Apple tylko w celu otrzymania zamiennika, który ostatecznie wykazał dokładnie ten sam problem.

Apple szczegółowo opisał wieloetapowy proces, który według niego mógłby pomóc złagodzić problem. Zdecydowanie warto spróbować, ale twój własny przebieg może się różnić.

    Upewnij się, że MacBook Pro ma mniej niż 90 procent czasu pracy baterii. Podłącz MacBooka Pro do ładowarki. Natychmiast zamknij wszystkie otwarte aplikacje i zamknij pokrywę MacBooka Pro, co uruchomi tryb uśpienia. Apple mówi, że należy pozostawić urządzenie w ten sposób – nieprzerwanie – przez co najmniej osiem godzin.

Ze względu na ramy czasowe dla większości użytkowników będzie to rozwiązanie z dnia na dzień. Pamiętaj jednak, aby to sprawdzić po wykonaniu tych kroków.

Apple mówi również, że użytkownicy powinni zaktualizować system MacOS do najnowszej dostępnej wersji, co jeszcze nie sugeruje, co sugeruje, że problem może być związany z problemem oprogramowania.

Jeśli poprawka nie działa, Apple mówi, że użytkownicy powinni się skontaktować Apple Wsparcie przy ustalaniu terminu naprawy i diagnostyki. (Ponieważ zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, możesz to zrobić przed lub po wakacyjnej pogodzie).