Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Apple Prezentuje system Mac OS X 10.9 Mavericks z zakładkową wyszukiwarką, tagowaniem, mapami i innymi funkcjami Więcej

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Apple Prezentuje system Mac OS X 10.9 Mavericks z zakładkową wyszukiwarką, tagowaniem, mapami i innymi funkcjami Więcej

Apple włącza przycisk ON na słynnej konferencji WWDC 2013 i pierwszą rzeczą, która została ogłoszona oficjalnie, było Mac OS X 10.9znany również jako Mavericks. ApplePodstawowa platforma w segmencie komputerów stacjonarnych zawiera niezłą gamę nowych funkcji i kilka ulepszeń wizualnych, ale także funkcjonalnych. Z tego, co słyszeliśmy, około 200.

Pierwszą rzeczą, która uległa zmianie w nowej wersji systemu Mac OS X, jest schemat nazewnictwa. Po AppleRzecznik firmy zażartował, podając nazwę lwa morskiego Politycznie niezależny przejął dziedzictwo Mountain Lion.

Co się zmieniło w systemie Mac OS X 10.9?

Dodano jedną z wielu rzeczy dostosowanych w Mavericks funkcjonalność zakładek do Findera. Zamiast po prostu pracować w wielu miejscach windowsużytkownicy mają teraz możliwość narysowania ich wszystkich windows razem w zakładkach. Co więcej, sama aplikacja została zmodyfikowana tak, aby umożliwiała wyświetlanie na pełnym ekranie, a każdą zakładkę można dostosować. Ponadto pełne pliki można przenosić między kartami.

Kolejną długo oczekiwaną funkcją, która została dzisiaj ujawniona, była Tagowanie, na dokumenty. Niezależne od lokalizacji tagi umożliwiają przyszłym właścicielom Mavericks dodawanie niestandardowych etykiet do wszystkich typów plików, co ostatecznie ułatwi im wyszukiwanie. Strony tagowania aktualizują się w czasie rzeczywistym, a użytkownicy mogą także przeciągać element do okna znacznika, aby go odpowiednio oznaczyć.

Wiele wyświetlaczy obsługa została również uwzględniona w nowej wersji i od tego momentu komputery Mac mogą renderować zarówno stację dokującą, jak i pasek menu na obu wyświetlaczach. Nie jest jeszcze pewne, czy ta funkcja ogranicza się w pewnym stopniu do dwóch wyświetlaczy. Co ciekawe, posiadacze telewizora HDTV podłączonego do technologii AirPlay mogą używać go jako dodatkowego panelu bez ograniczeń funkcjonalnych ze strony samej platformy.

Więcej baterii, więcej sprytu

Krytyczna interwencja dokonana w Applenajnowsza platforma to optymalizacja mocy. W OS X 10.9mówi się, że praca wykonywana przez komputer jest dobrze zgodna z przejściami zasilania, a efektem końcowym jest zmniejszenie aktywności procesora nawet o 72%. Czas reakcji został również skrócony dzięki zastosowaniu skompresowanej wolnej pamięci, do której można uzyskać dostęp znacznie szybciej niż w poprzednich wersjach. Osiąga się to głównie poprzez kompresję nieaktywnych danych i dekompresję segmentów, gdy elementy są ponownie potrzebne.

Przeskakując do obozu przeglądania, Safari również otrzymał aktualizację i teraz jest wyposażony w funkcję szybkiego startu, indywidualne przetwarzanie procesora dla każdej karty, pamięć podręczną zasobów pamięci współdzielonej i moduł oszczędzania energii. Oprócz wewnętrznego paska zakładek na pasku bocznym z listami do przeczytania i Twitter został uwzględniony. Gdybyśmy mieli oceniać Applez testów wynika, że ​​Safari zużywa trzy razy mniej energii procesora niż Firefox i prawie o połowę mniej niż Chrome, co jest osiągnięciem opartym również na funkcji App Nap, która przekierowuje energię do aktualnie używanego okna.

Pęk kluczy iCloud to kolejna rzecz, na którą z pewnością będziemy czekać z niecierpliwością. Podobnie jak funkcje synchronizacji Google Chrome, Apple wdrożyło usługę, która będzie przechowywać wszystkie hasła użytkowników w bazie danych w chmurze i synchronizować informacje na wielu urządzeniach. Był najwyższy czas na Apple wdrożyć taką funkcję i nadrobić zaległości.

Oprócz prostego zapamiętywania, Keychain pomoże także Safari automatycznie zasugerować hasło i, zwróć uwagę, dane karty kredytowej. Chociaż może to rozgrzać entuzjastów bezpieczeństwa, Apple Pragnę dodać, że za każdym razem konieczne będzie wprowadzenie osobistego kodu zabezpieczającego.

Powiadomienia, kalendarz i mapy

Wprowadzono pewne ulepszenia Powiadomienie segment także, gdzie Apple zintegrowali funkcję szybkiej odpowiedzi bezpośrednio w swoim ciele. Działa to w przypadku konwencjonalnych e-maili, FaceTime, ale także Wiadomości. Powiadomienia będą od teraz pojawiać się także na ekranie blokady, a aktualizacje aplikacji będzie można teraz przeprowadzać w tle. A jeśli mowa o aplikacjach, te hostowane po stronie mobilnej skorzystają z iOS i powiadomią użytkownika bezpośrednio na komputerze Mac.

A nowy kalendarz Wdrożono również projekt i poza usunięciem klasycznej skórzanej skóry, ogólny wygląd jest teraz znacznie bardziej miękki i czystszy.

Zdecydowanie jednym z najważniejszych ogłoszeń tego wieczoru było przerobiony system map, teraz dostępne bezpośrednio na pulpicie. Wskazówki można teraz błyskawicznie przesyłać z komputera Mac na urządzenie mobilne za pomocą dedykowanego przycisku. Oprócz funkcjonalności, twoją uwagę z pewnością przyciągnie oszałamiający nowy projekt mapowania, który wykorzystuje wyraźną grafikę wektorową, widoki 3D i interaktywny wiadukt.

Ponadto, Apple wspomniał, że w najbliższej przyszłości funkcjonalność mapowania zostanie wprowadzona do wszystkich rodzajów aplikacji. Będzie to realizowane głównie za pomocą przerobionego pakietu SDK i interfejsu API Map Kit. Obecnie Mapy działają z poziomu Poczty, Kontaktów i Kalendarza.

iBooki trafiła także na komputer Mac, gdzie została przeniesiona pełna biblioteka z urządzeń iOS. Całe książki można teraz przeglądać bezpośrednio w wersji na komputery stacjonarne, korzystając z rozdziałów i innych sposobów chwytania. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami synchronizacja będzie obowiązywać na wszystkich typach urządzeń, a użytkownicy będą mogli teraz dodawać adnotacje lub wyróżniać określone obszary tekstowe, a także wybierać lekturę na urządzeniu mobilnym dokładnie tam, gdzie ją przerwali na komputerze. Zostaliśmy o tym poinformowani 1.8 miliony tytułów znajduje się w iBooks Store, ale niestety ta usługa będzie dostępna tylko w wybranych krajach.

Applew systemie Mac OS X 10.9 Mavericks osiągnie ostatni etap rozwoju jesienią tego roku, kiedy pakiet zostanie szeroko rozwinięty.