Apple rozważ zezwolenie na aplikacje muzyczne innych firm, takie jak Spotify i …

Apple    rozważ zezwolenie na aplikacje muzyczne innych firm, takie jak Spotify i Pandora na HomePod 2

Po krytyce, że wewnętrzne produkty oprogramowania Apple Firma zyskuje niesprawiedliwą przewagę nad konkurencyjnymi opcjami i rozważa umożliwienie właścicielom HomePod uruchamiania oprogramowania muzycznego innych firm, takiego jak Spotify lub Pandora, bezpośrednio na głośnikach zasilanych Siri.

Mark Gurman pisze dla Bloomberg:

Kalifornijska firma z Cupertino rozważa złagodzenie ograniczeń dotyczących aplikacji muzycznych innych firm, w tym głównego rywala transmisji strumieniowej, Spotify Technology SA, na HomePods, jak powiedzieli ludzie, prosząc o nie wymienianie nazwiska w celu omówienia wewnętrznych dyskusji na temat firma.

HomePod obecnie obsługuje Apple Muzyka, a także stacje radiowe na żywo i relaksujące dźwięki natury. Jednak ludzie chcą przesyłać strumieniowo Spotify, Pandora i tym podobne bezpośrednio do swoich głośników, bez konieczności korzystania z AirPlay na urządzeniach z iOS.

Chociaż możesz odtwarzać Pandora lub słuchać innego dźwięku z głośnika za pomocą AirPlay, aby przesyłać strumieniowo dowolny prosty dźwięk z urządzenia iOS do HomePod, jest to o wiele bardziej skomplikowane doświadczenie niż przesyłanie strumieniowe bezpośrednio z głośnika.

Bez względu na to, jak na to patrzysz, natywne wsparcie dla aplikacji muzycznych innych firm jest dokładnie tym, czego produkt potrzebuje, aby naprawdę błyszczeć i konkurować Amazon Alexa i Google Home.

W zeszłym roku Spotify ze Sztokholmu złożyło skargę antymonopolową do Unii Europejskiej Apple ściśnij konkurencyjne usługi poprzez nałożenie trzeciego procentu potrącenia za subskrypcje dokonane za pośrednictwem App Store. Apple Odpowiedział, że Spotify pragnie korzyści z App Store, nie płacąc za to. W ramach skargi Spotify wybrał brak możliwości uruchomienia HomePod i stał się domyślnym odtwarzaczem muzyki w Siri, aktywowanym głosem Digital Assistant dla Apple.

Analiza strategii połączony Udział HomePod w rynku inteligentnych głośników maleje 5%

Apple    rozważ zezwolenie na aplikacje muzyczne innych firm, takie jak Spotify i Pandora na HomePod 3

Apple Obecnie wstępnie instaluje 38 domyślnych aplikacji na iPhone’a i iPada.

Apple Zastanawia się również nad udostępnieniem bardziej znanej rywalizującej aplikacji na iPhone’a i iPada, a gigant technologiczny Cupertino zastanawia się, czy zezwolić klientom na ustawienie swoich ulubionych aplikacji e-mail i przeglądarek internetowych jako domyślnych opcji w iOS 14.

Jest to również omówione w Apple ludzie mówią, że pozwala użytkownikom domyślnie ustawiać konkurencyjne usługi muzyczne w Siri na iPhonie i iPadzie. W tym czasie Apple Muzyka to domyślna aplikacja muzyczna. Jeśli firma zmieni ustawienia, użytkownicy będą mogli automatycznie odtwarzać muzykę Spotify lub Pandora, gdy poproszą Siri o piosenkę.

Zdaniem autorów nie podjęto żadnej decyzji.

tak Apple Wdrażając powyższe funkcje, tradycyjna mądrość mówi nam, że firma z pewnością obejrzy je na WWDC 2020 tego lata przed wysłaniem aktualizacji oprogramowania iOS 14 i odpowiedniej aktualizacji HomePod do klientów.

Czy czekasz na tę zmianę w iOS? 14?

Daj nam znać, zamieszczając swoje przemyślenia w komentarzach poniżej.