Apple śledzi i wyłącza zrabowane urządzenia w USA

To są obrazy, które wciąż rządzą światem. Korzystając ze sprawy medialnej George’a Floyda, demonstracje były przykrywką dla przestępców, którzy rabowali sklepy i eksmitowali wszystko, co tam znaleźli. Nic nie uciekło i sklepy Apple, a także inne, które sprzedawały urządzenia Apple, zostały również zrabowane. Jednak zgodnie z obrazami pojawiającymi się w sieciach społecznościowych, Apple śledzi i wyłącza urządzenia iPhone, które zostały skradzione ze sklepów w Stanach Zjednoczonych podczas ostatnich zakłóceń.

Wiadomości pojawiające się na zrabowanych urządzeniach informują złodziei, że telefon został wyśledzony, wyłączony i że władze lokalne zostały poinformowane.

Sklepy z obrazami Apple podczas demonstracji George'a Floyda

Czy George Floyd był bezpiecznikiem wandalizmu?

Śmierć George’a Floyda doprowadziła do dziesiątek lub setek demonstracji w całych Stanach Zjednoczonych. Jednak niektóre z nich miały na celu pokojowe protestowanie, sprawienie, aby rasizm poczuł się większą plagą niż COVID-19. Wielu przestępców skorzystało z niestabilności na ulicach, aby zniszczyć i ograbić sklepy, w tym kilka z firmy Cupertino.

Powiedział, że Apple już śledzi skradzione urządzenia i aktywowane, aby odwieść napastników od handlu lub korzystania z wyników łupów.

Apple śledzi i wyłącza zrabowane urządzenia w USA 1

Apple mówi ci, co robisz, aby odwieść

Oprócz wyjaśnienia, że ​​urządzenia są śledzone i że lokalne władze zostaną powiadomione, Apple prosi posiadacza o zwrócenie urządzenia do sklepu, z którego zostało zabrane. Nie jest jasne, ile osób odpowie na to żądanie, ponieważ wiadomość nie wydaje się sugerować, że firma Cupertino wykaże łagodność, jeśli chodzi o zaangażowanie organów ścigania.

Apple śledzi i wyłącza zrabowane urządzenia w USA 2

Jak widzimy, ten i inne raporty w YouTube sugerują, że kilka sklepów w Applew Stanach Zjednoczonych zostały zrabowane przez protestujących. THE Apple nie skomentował jeszcze, jak długo te sklepy będą musiały pozostać zamknięte, aby rozwiązać szkody.

Oprócz walki z pandemią, bezrobociem, które nękały Stany Zjednoczone i innymi problemami związanymi z tą chorobą, firmy muszą jeszcze poradzić sobie z tymi atakami na swoje budynki.

Wiele firm, w tym Apple, sympatyzujący z protestującymi ruchu Black Lives Matter w ostatnich dniach. Tim Cook, dyrektor generalny firmy, powiedział pracownikom w notatce, że śmierć George’a Floyda przez policję była „nieuzasadniona” i ogłosił, że Apple przekaże darowizny na rzecz grup praw człowieka w odpowiedzi na tę sytuację.

Czytaj też: