Apple Stawia czoła miliardom grzywien za potencjalne nadużycie przepisów UE

Apple Stawia czoła miliardom grzywien za potencjalne nadużycie przepisów UE 1

Komisja Europejska ogłosiła, że ​​wszczyna nie jedno, ale dwa dochodzenia antymonopolowe przeciwko Apple. Jedno zapytanie dotyczy AppleW App Store, podczas gdy inni patrzą Apple Pay. Apple może spotkać się z miliardami grzywien, jeśli nie będzie w stanie obronić się przed tymi oskarżeniami.

Apple Sklep z aplikacjami

Komisja Europejska zbada, czy Apple działa jako strażnik i „zakłóca konkurencję” zgodnie z polityką App Store i jej Apple Pay system, pracując jako strażnik.

Dochodzenie w App Store pochodzi ze skargi złożonej przez Rakuten w marcu. W swoim zgłoszeniu Rakuten twierdził, że jest antykonkurencyjny Apple wziąć 30% sprzedaży e-booków, jednocześnie promując własną Apple Platforma książek.

„Apple określa zasady dystrybucji aplikacji wśród użytkowników iPhone’ów i iPadów. Musimy to zapewnić AppleZasady nie zakłócają konkurencji na rynkach, na których Apple konkuruje z innymi twórcami aplikacji … postanowiłem więc przyjrzeć się bliżej AppleZasady App Store i ich zgodność z regułami konkurencji UE ”.

Wiceprezes wykonawczy Komisji Europejskiej, Margrethe Vestager

Wcześniejsza skarga Spotify

Ta skarga jest podobna do wcześniejszej złożonej przez Spotify, która wyraziła zaniepokojenie ponad 30% Apple Podatek naliczany przez firmę za każdą subskrypcję zakupioną przez iOS App Store. Skarga Spotify jest nadal badana przez Komisję Europejską.

Apple spotkał się także z kolejną krytyką ze strony Tile, która twierdzi, że firma Cupertino ogranicza usługi śledzenia stron trzecich na korzyść AppleZnajdź moją aplikację. Ta ostatnia skarga może zyskać trochę trakcji, jeśli Apple wydaje swoje plotki, które oferują śledzenie podobne do kafelków dla urządzeń i innych obiektów.

Apple Pay

Komisja Europejska również prowadzi dochodzenie AppleUsługi płatnicze, aby sprawdzić, czy firma niesłusznie faworyzuje swoją Apple Pay Platforma. Komisja sprawdzi, czy ApplePraktyka blokowania dostępu do technologii NFC w swoich iPhone’ach stawia inne usługi płatnicze w niekorzystnej sytuacji konkurencyjnej.

AppleOdpowiedź

Appleze swojej strony nie zgadza się z tymi oskarżeniami i zdecydowanie zaprzecza wszelkim złym zachowaniom w tych sprawach.

„To rozczarowujące, że Komisja Europejska wysyła bezpodstawne skargi od garstki firm, które po prostu chcą bezpłatnej jazdy i nie chcą grać według tych samych zasad, co wszyscy inni”.

Apple przekodować

Stawki są wysokie jak Apple grożą grzywny w wysokości nawet 10 procent jej rocznych przychodów. Może również spotkać się z roszczeniami innych indywidualnych przedsiębiorstw, a nawet klientów, jeśli zostaną uznani za winnych.