Apple Teraz (oficjalnie) należy do firmy Intel z modemem do smartfonów – oto dlaczego jest to ważne

Apple Teraz (oficjalnie) należy do firmy Intel z modemem do smartfonów - oto dlaczego jest to ważne 1

W poniedziałek Intel ogłosił, że oficjalnie zakończył sprzedaż większości swoich modemów do smartfonów Apple.

$1 miliardowa sprzedaż, która została po raz pierwszy ogłoszona w lipcu, przeszła po uzyskaniu zgody organów nadzoru. Co ciekawe, Reuters odkrył dokumenty wskazujące, że Intel przyznaje się do „wielomiliardowej straty” w ramach umowy.

Jeśli chodzi o to, dlaczego sprzedał swój biznes, Intel zauważa, że ​​jego główny konkurent, Qualcomm, skutecznie „zdusił konkurencję” i zmusił go do opuszczenia rynku. (Prawdopodobnie po Apple i Qualcomm zawarł umowę na dostawę modemu.)

Podczas gdy Intel nadal może produkować modemy dla dowolnego urządzenia innego niż smartfon, sprzedaż ma znacznie większe implikacje Apple i jego użytkownicy.

Co to oznacza Apple

W ramach umowy Apple przejmuje „większość” działalności firmy Intel w zakresie modemów do smartfonów, w tym własności intelektualnej (IP), sprzętu i infrastruktury. Na około 2Dołącza również 200 pracowników Intela Apple.

Ważną częścią sprzedaży jest nabycie dużego portfolio patentów bezprzewodowych, które wcześniej były własnością Intela.

Teraz, Apple posiada ponad 17 000 patentów na technologie bezprzewodowe, w tym patenty na wszystko, od standardowych protokołów komórkowych po architekturę modemową.

To byłby ogromny dar AppleWysiłki w zakresie tworzenia chipów, ale prawdopodobnie będzie to jeszcze ważniejsze ze względu na obecną trudność firmy w tworzeniu własnego modemu.

Podczas Apple pracuje obecnie nad stworzeniem własnego modemu do smartfona, ostatnie raporty sugerują, że nie będzie on gotowy do 2025 r.

Przejęcie firmy zajmującej się modemami smartfonów Intela, która obejmuje zarówno inżynierów, jak i IP, niewątpliwie przyspieszy realizację tego projektu – i może skróci czas jego uruchomienia.

Jeśli tak się stanie, będzie to również oznaczać Apple osiągnąłby kolejny ze swoich celów: zmniejszenie zależności od ogromnych producentów zewnętrznych, takich jak Samsung czy Qualcomm.

Co to oznacza dla Ciebie

To nie tylko ApplePerspektywy biznesowe, które mogą skorzystać z tego przejęcia. Modemy ze smartfonami Intela prawdopodobnie zapewnią też użytkownikom wymierne korzyści.

Apple Właściciele iPhone'ów słusznie ponieśli w przeszłości gorsze wyniki w sieci komórkowej dzięki zawiłej prawnej walce firmy z Qualcomm. Dzięki wieloletniej umowie o chipie nie będzie tak dalej.

Ale an Apple- wyprodukowany układ oznaczałby, że firma i jej użytkownicy prawdopodobnie nie spotkają się w podobnej sytuacji w przyszłości.

Więcej niż to, AppleObecna sprawność wytwarzania chipów jest już imponująca. Firma rutynowo produkuje krzem, który znacznie przewyższa swoich najbliższych rywali.

AppleWiedza specjalistyczna w tworzeniu własnych układów scalonych smartfonów, w połączeniu z istniejącym doświadczeniem Intela w tej dziedzinie, może wyprodukować najwyższej klasy układ modemowy, który nie będzie miał żadnych bliskich konkurentów – zarówno pod względem wydajności, jak i wydajności energetycznej. Oczywiście to tylko spekulacje w tym momencie. Ale Apple tworzenie własnych modemów iPhone'a niewątpliwie będzie dużym dobrodziejstwem dla właścicieli iPhone'ów.