Apple TV+ izraelski thriller szpiegowski „Teheran” wygrywa najlepszy serial dramatyczny na 49. międzynarodowych rozdaniach nagród Emmy

Apple TV+ Izraelski thriller szpiegowski Teheran zdobył we wtorek nagrodę dla najlepszego serialu dramatycznego na 49. międzynarodowych rozdaniach nagród Emmy.

Apple TV+ izraelski thriller szpiegowski „Teheran” wygrywa najlepszy serial dramatyczny na 49. międzynarodowych rozdaniach nagród Emmy 1

Międzynarodowe nagrody Emmy przyznawane są nieanglojęzycznym programom telewizyjnym i programom, które pierwotnie były emitowane poza Stanami Zjednoczonymi. Serial izraelski był nominowany wraz z indyjskim serialem Aarya, chilijskim serialem El Presidente i brytyjskim programem There She Goes w kategorii najlepszy dramat.

Teheran, wyprodukowany przez publicznego nadawcę Kan i odebrany na całym świecie przez Apple TV+ śledzi agenta Mossadu, który udaje się pod przykrywką na misję w Iranie, aby wyłączyć reaktor jądrowy, i niespodziewanie zakochuje się w Irańczyku.

„Teheran to nie tylko serial szpiegowski, ale także o zrozumieniu człowieka stojącego za twoim wrogiem” – powiedziała producentka wykonawcza Dana Eden w swoim przemówieniu podczas ceremonii wręczenia nagród w Nowym Jorku.

W styczniu AppleTV+ ogłosiło, że Teheran jest odnawiany na drugi sezon.

Zwycięzcy międzynarodowych nagród Emmy zostali ogłoszeni podczas ceremonii na żywo w Nowym Jorku w poniedziałek. Niepewna siebie aktorka Yvonne Orji była gospodarzem wydarzenia z udziałem takich prezenterów, jak Vanessa Williams, Aidan Quinn, Brian d’Arcy James, Method Man, Piper Perabo, Emeraude Toubia, Wilson Cruz, Felipe Santana i Angélica.