Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Apple udostępnia deweloperom i beta testerom wersję RC iOS 16.4

Kochani, iOS 16.4 już prawie tu jest! Firma Apple właśnie udostępniła wersję RC programistom i publicznym testerom wersji beta, co oznacza, że ​​jesteśmy o krok bliżej otrzymania ostatecznej wersji tej wspaniałej aktualizacji. Ale co oznacza RC i czego możemy się spodziewać po iOS 16.4? Zanurzmy się!

Pozwól, że wyjaśnię Ci koncepcję. RC, czyli Release Candidate, odnosi się do końcowego etapu testów przed oficjalną premierą. W tym przypadku Apple rozwiązało większość problemów i jest przygotowane na wydanie iOS 16.4. Zakładając, że nie wystąpią żadne nieoczekiwane komplikacje (które, mamy nadzieję, nie wystąpią), ta wersja będzie wkrótce dostępna dla wszystkich użytkowników.

I nie tylko iOS 16.4 został poddany obróbce RC. Apple udostępniło także kompilacje RC dla iPadOS 16.4, watchOS 9.4, tvOS 16.4, macOS Ventura 13.3, macOS Big Sur 11.7.5, iOS 15.7.4, iPadOS 15.7.4 i macOS Monterey 12.6.4! To mnóstwo aktualizacji, na które warto czekać!

Wersja iOS 16.4 Release Candidate: Wersja iOS 16.4 RC może poszczycić się imponującym rozmiarem wynoszącym około 5 GB, co jest wartością znaczną nawet jak na standardy Apple. Ta aktualizacja wydaje się być pełna ulepszeń i nowatorskich funkcji, które obiecują podnieść komfort użytkowania iPhone’a.

Apple udostępnia deweloperom i beta testerom wersję RC iOS 16.4

Jakie więc są te funkcje i ulepszenia? Cóż, nie wiemy jeszcze wszystkiego, ale wiemy, że iOS 16.4 zawiera wszystkie zmiany z wersji beta 1 do wersji beta 4, a także kilka dodatkowych gadżetów, które Apple mogło dodać w ostatniej chwili.

Mamy kilka nowych, świeżych emoji (woohoo!), nowy, elegancki Face ID (najwyższy czas!), kilka fajnych, przeprojektowanych widżetów (cholera!), trochę zaostrzonych ustawień prywatności (słodkie!) i mnóstwo więcej!

Przegląd najważniejszych wydarzeń

Wersja na iOS 16.4
Typ wydania RC (kandydat do wydania)
Dostępność Do programistów i publicznych testerów wersji beta
Data wydania 21 marca 2023 r
Inne wydania iPadOS 16.4 RC, watchOS 9.4 RC, tvOS 16.4 RC, macOS Ventura 13.3 RC, macOS Big Sur 11.7.5 RC 5, iOS 15.7.4 RC, iPadOS 15.7.4 RC i macOS Monterey 12.6.4 RC 5
Numer kompilacji 20E246
Rozmiar Około 5 GB
Zmiany Zawiera zmiany z wersji beta 1 do 4
Dostępność dla Użytkowników Zarejestrowani programiści i publiczni testerzy wersji beta
Kroki aktualizacji Ustawienia > Ogólne > Aktualizacja oprogramowania
Kroki przed aktualizacją Utwórz kopię zapasową ważnych danych, naładuj telefon do 50%

Co więcej, programiści i publiczni beta testerzy, którzy chcą pozostać w czołówce, mogą uzyskać natychmiastowy dostęp do wersji RC, przechodząc do opcji Ustawienia > Ogólne > Aktualizacja oprogramowania na swoim iPhonie. Przed rozpoczęciem procesu aktualizacji wykonaj kopię zapasową danych i naładuj urządzenie.

Ci, którzy nie są ani programistami, ani publicznymi beta testerami i wolą czekać na publiczne wydanie jako zwykły użytkownik (bez zamiaru oceniania), powinni spodziewać się pojawienia się iOS 16.4 na swoim iPhonie w najbliższej przyszłości. Będziemy dostarczać aktualizacje dotyczące harmonogramu tej wersji. Jakie aspekty stabilnej wersji iOS 16.4 ekscytują Cię najbardziej? Podziel się swoimi przemyśleniami na temat funkcji, które chcesz wypróbować, w sekcji komentarzy poniżej.