Apple uruchamia inicjatywę o wartości 100 milionów dolarów na rzecz promowania równości rasowej

THE Apple ogłosił uruchomienie AppleS Equity and Justice Initiative, program o wartości 100 milionów dolarów, którego celem jest promowanie równości rasowej.

Z powodu ostatnich wydarzeń w Stanach Zjednoczonych, które w konsekwencji spowodowały śmierć George’a Floyda, istnieje wiele głosów przeciwko rasizmowi. Od demonstracji po mniej odpowiednie akty wandalizmu po zabytki – wszystko było powodem do wyrażenia niezadowolenia.

Apple uruchamia inicjatywę o wartości 100 milionów dolarów na rzecz promowania równości rasowej 1

Nowy program od Apple ma na celu zwalczanie niesprawiedliwości rasowej

Wczoraj, 11 czerwca Tim gotuje ogłoszone za pośrednictwem oficjalnego konta Twitter że Apple uruchamia program AppleInicjatywa na rzecz równości rasowej i sprawiedliwości. Krótko mówiąc, ta inicjatywa ma 100 milionów dolarów, około 90 milionów euro, na zwalczanie rasizmu i promowanie równości rasowej.

Apple uruchamia inicjatywę o wartości 100 milionów dolarów na rzecz promowania równości rasowej 2

Tim Cook – Prezes Zarządu Apple

W tweecie CEO Apple pozostawia także wideo wyjaśniające potrzebę i znaczenie programu, który przyczynia się do sprawiedliwej sprawiedliwości dla wszystkich ras. Według Tima Cooka ta inicjatywa będzie zatem stanowić wyzwanie dla barier sistema które istnieją wokół możliwości i godności społeczności kolorów, szczególnie dla społeczności czarnych.

Cook dodaje, że ten program zachęci do zmian, które wpłyną na prawie wszystko.

Program będzie prowadzony przez Lisę Jackson, wiceprezes ds Apple który również udostępnił wiadomości na swoim koncie Twitter.

W przypadku tej inicjatywy Apple powinni tworzyć projekty programistyczne dla czarnych programistów i przedsiębiorców, aby mogli opracowywać lepsze pomysły Apple.

Tim Cook mówi również, że dzięki temu programowi firma Apple zamierza zainwestować więcej pieniędzy w partnerstwo prowadzone przez Czarnych.