Apple usunął tweet z kluczem szyfrującym iPhone'a za pomocą DMCA

Apple usunął tweet z kluczem szyfrującym iPhone'a za pomocą DMCA 1

Apple a społeczność bezpieczeństwa w ogóle nie widziała w przeszłości oko w oko, i wygląda na to, że te dwie istoty znów walczą o głowę, tym razem nad tweetem.

Jak donosi byMotherboard dziś to wygląda Apple Niedawno użyłem ustawy Digital Millennium Copyright Act (DMCA), aby pobrać tweet z sieci społecznościowej Twitter. Ten tweet najwyraźniej zawierał klucz szyfrujący iPhone'a, który został wysłany przez badacza bezpieczeństwa „Siguza”.

Według raportu ten klucz szyfrowania iPhone'a mógł zostać wykorzystany do inżynierii wstecznej wbudowanej w iPhone Secure Enclave. Ta konkretna funkcja obsługuje szyfrowanie na urządzeniu, więc to oczywiście coś Apple nie chciałbym unosić się na wolności.

Oryginalny tweet został wysłany w grudniu 7. Pracowała z kancelarią prawniczą Apple tylko dwa dni na wysłanie powiadomienia o usunięciu DMCA, które zostało otrzymane przez Twitter. Sieć społecznościowa usunęła tweeta wkrótce po otrzymaniu żądania od Apple.

Co ciekawe, po Apple poprosił o usunięcie oryginalnego tweeta, następnie poprosił o jego odłożenie z powrotem. A teraz oryginalny tweet Siguza powrócił na platformę. Możesz znajdź to tutaj.

ApplePostawa wobec społeczności z jailbreakiem zawsze polegała na żałosnej akceptacji, w zasadzie zrozumieniu, że społeczność istnieje i że niektóre osoby będą bardzo ciężko pracować, aby obejść standardowe funkcje Apple uruchamia się publicznie. Nic więc dziwnego, że to słyszę Apple najwyraźniej wysyła również roszczenia DMCA do Reddit, koncentrując się na społeczności r / jailbreak.

Do czasu wydania „checkra1n” nie było żadnego oprogramowania do łamania jailów dla nowoczesnych urządzeń. Ale tak już nie jest – nawet jeśli nie działa na urządzeniach udostępnionych publicznie w 2018 lub 2019 roku. Będzie jednak działać na starszych telefonach z systemem iOS 13.

Apple pójście tą konkretną drogą w celu ograniczenia tego rodzaju rzeczy nie jest niczym zaskakującym, prawda?