Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Apple usuwa aplikację głównej sieci społecznościowej w Rosji z App Store

Rosja nadal otrzymuje sankcje od wielu krajów i firm i jest Apple w tej roli. Główną siecią społecznościową w kraju jest VKontakte, która podobnie jak inne aplikacje tego samego dewelopera została usunięta z App Store.

Jaki będzie powód?

Apple  usuwa aplikację głównej sieci społecznościowej w Rosji z App Store

Aplikacja VKontakte, podobnie jak inne aplikacje tego samego programisty, zniknęła z App Store w Apple. Jest to najpopularniejszy portal społecznościowy w kraju, który bez wypowiedzenia wojny niszczy terytorium Ukrainy i naraża na niebezpieczeństwo rozkwitającą po trudnym okresie pandemii światową gospodarkę.

Ta aplikacja z milionami pobrań właśnie zniknęła ze sklepu z aplikacjami Apple.

VK, firma stojąca za aplikacją, podzieliła się w poniedziałek oświadczeniem wydanym przez Pograniczeskierowane do użytkowników w celu poinformowania, że ​​aplikacje zostały usunięte ze sklepu, w tym Mail.ru, VK Musis i Youla sklasyfikowane.

Oświadczenie mówi, że jeśli aplikacja jest już zainstalowana na kompatybilnym urządzeniu, będzie nadal działać. Użytkownicy mogą jednak napotkać problemy z powiadomieniami lub płatnościami. Wspomniano również, że możesz nadal korzystać z VKontakte za pośrednictwem przeglądarek w smartphones lub na komputerze.

Również w poniedziałek rząd Wielkiej Brytanii uchwalił nowe sankcje wobec rosyjskich oligarchów w odpowiedzi na fałszywe referenda, które Rosja przeprowadziła niedawno w niektórych częściach Ukrainy. Sankcje dotyczą 23 dyrektorów Gazprombanku, rosyjskiego banku powiązanego z VK. Według Applebędzie to odpowiedź firmy na sankcje Wielkiej Brytanii.

Jednak rosyjskie Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało państwowe media RT, że bada „przyczyny usunięcia aplikacji VK i kont deweloperów, podkreślając społeczne znaczenie i skalę korzystania z usług świadczonych przez rosyjską firmę”. Aplikacje VK są nadal dostępne w sklepie Google Play.