Apple Watch Konkursy aktywności są ustawione – ale Apple Można to naprawić

Apple Watch Konkursy aktywności są ustawione - ale Apple Można to naprawić 1

AppleKonkursy aktywności to świetny sposób Apple Watch użytkownicy motywują się nawzajem, aby pozostać aktywnym – Jeśli ignorujesz fakt, że są trochę niesprawiedliwi.

Aby zrozumieć, w jaki sposób „zawody” są „przygotowywane”, musisz wiedzieć, jak one działają i jak Apple nagradza punkty na podstawie poziomów aktywności. Zajmijmy się tym.

Konkursy aktywności

Apple Watch użytkownicy mogą udostępniać swoją aktywność znajomym i członkom rodziny. Jak już wspomnieliśmy, jest to świetny sposób na rozliczanie się i motywowanie się.

Użytkownicy mogą również dodać tę motywację dzięki Konkursom Aktywności, które są siedmiodniowymi wyzwaniami Apple Watch użytkownicy łeb w łeb, aby zobaczyć, kto może zdobyć najwięcej punktów.

Za AppleW dokumencie wsparcia w tej sprawie każdy użytkownik w konkursie otrzymuje jeden punkt za każdy procent które dodają do swoich pierścieni każdego dnia.

Użytkownicy mogą zarobić do 600 punktów dziennie lub 4, 200 do końca tygodnia, jeśli zamykają wszystkie pierścienie każdego dnia, plus dodatkowo aktywność.

To całkiem proste. Ale jak Apple oblicza, że ​​te punkty mogą zniechęcać niektórych użytkowników. Wyjaśnijmy.

Dlaczego system punktowy jest niesprawiedliwy

W przypadku godzin stojących i ćwiczeń matematyka jest dość prosta do obliczenia.

Jedna godzina na stoisko jest warta 8.33 punktów i jedna minuta ćwiczeń jest warta 3.33 punktów. Ktokolwiek wyróżnia się lub ćwiczy dłużej, zdobędzie więcej punktów.

Ale system punktowy celu Move nie działa w ten sposób, ponieważ użytkownicy mogą ustawiać własne cele Move. A jeden procent to jeden punkt, bez względu na cel.

Jeśli czyimś celem Move jest 1, 000 aktywnych kalorii, dostaną 100 punktów za spalenie ich w ciągu jednego dnia. Ale jeśli ich celem Move jest 500 aktywnych kalorii, nadal będą zdobywać 100 punktów – za wykonanie połowy pracy.

Z jednej strony ma to sens. Wynik jest oparty na indywidualnych celach i umiejętnościach danej osoby. Umożliwia rywalizację, a jednocześnie pozwala ludziom zdobywać własne cele zamiast czyichś.

Ale jeśli chodzi o konkurencję wśród nas, system jest oczywiście stronniczy w stosunku do użytkowników o niższych celach Move. I nie ma innego sposobu, jak to zmienić, poza odrzuceniem próśb konkurencji od kogokolwiek z niższym celem Ruchu niż ty.

W jaki sposób Apple Mógłby to naprawić

Jeśli dwa lub więcej Apple Watch użytkownicy poważnie podchodzą do swoich zawodów związanych z aktywnością. Obejściem tego problemu jest po prostu uzgodnienie ustawienia indywidualnych celów Move na tę samą liczbę kalorii.

Ale naprawdę powinna istnieć możliwość dostosowania systemu punktów, aby jeden punkt był równy jednej kalorii. To nie wydaje się zbyt wielkim obowiązkiem Apple aby dodać.

Użytkownicy mogą po prostu wybrać, czy chcą mieć konkurencję opartą na kaloriach lub procentach, zanim zaczną. W ten sposób użytkownicy mogą dostosować swoje zawody do aktywności do swoich konkretnych celów.

Czy to nie Apple doda jakiś rodzaj opcji, która jest niejasna. Ale jeśli wydaje ci się to dobrym pomysłem, zawsze możesz zostawić opinię AppleStrona internetowa.