Apple Watch pokazuje w zwolnionym tempie, jak woda wypływa z głośników (wideo)

THE Apple Watch to pudełko pełne najnowszej technologii. Smartwatche to narzędzia w skali mikronów, które pomagają nam na co dzień. THE Apple stworzył unikalne zasoby na tego typu maszynach. Przykładem, który zobaczymy teraz, jest zdolność zegarka do wydalania wody z głośników.

Jak już wykazaliśmy, Apple Watch, który jest wodoodporny, ma ciekawą technologię usuwania wody z wnęki dźwiękowej. Obejrzyj ten film, aby zobaczyć, jak to działa.

Obraz przedstawiający Apple Watch wydalanie wody w zwolnionym tempie

Inżynieria Apple pokazany w bardzo zwolnionym tempie

Nowy film z popularnego kanału YouTube „The Slow Mo Guys„Pokazuje nam bardzo interesującą funkcję, którą firma Cupertino umieściła na urządzeniu. Jak widać, we wnęce głośników zegarek odtwarza serię dźwięków w celu wydalenia płynów z obudowy urządzenia i samych głośników.

Dostępne we wszystkich modelach Apple Watch, z serii 2 do bieżącej Serii 5, tryb „wodoodporny” to opcja dostępna w Centrum sterowania, która zapobiega przypadkowemu dostaniu się akcji na ekran dotykowy podczas pływania lub korzystania z zegarka w pobliżu płynów. Ponadto czyści wodę z wnęki głośnika po zanurzeniu urządzenia.

Oto jak go użyć:

Ale jak działa mechanizm wyrzucania wody?

Podobnie jak większość systemów głośnikowych, zminiaturyzowany mechanizm zegara ma na celu propagację fal akustycznych w powietrzu. Gdy ciecze są wprowadzane do membrany lub w jej pobliżu, ikona sistema nie może dokładnie odtworzyć generowanego dźwięku, co powoduje stłumiony dźwięk.

Aby pozwolić Apple Watch działają w każdych warunkach i zachowują niezakłóconą mechanikę przepony, Apple wdrożył ekskluzywne rozwiązanie zdolne do wydalania wody, która może utknąć za siecią głośników.

Obraz głośnika dźwiękowego Apple Watch

Obraz głośnika dźwiękowego Apple Watch Seria 2, pierwszy z sistema | naprawię to

Według Apple, proces ten emituje „serię dźwięków”, która powoduje, że zegarek nakazuje kolumnie dźwiękowej emitowanie dźwięków o pewnych stosunkowo niskich częstotliwościach. To wibruje membranę i powoduje, że woda i inne ciecze wypływają z membrany i są wypychane z małej komory głośnika.

Zobacz w filmie, jak wszystko działa:

Jak widzimy, technologia ta pozwala utrzymać wodę z dala od zegarka, zapewniając zdrowe i wysokiej jakości użytkowanie.

Czytaj też: