Apple Watch Ratuje człowieka z Florydy przed stanem, którego nie istniał

Apple Watch Ratuje człowieka z Florydy przed stanem, którego nie istniał 1

74-letni mężczyzna z Florydy przypisuje Apple Watch ratując mu życie przed stanem, o którym nawet nie wiedział.

Roy Robison z Fort Worth na Florydzie powiedział, że był na wycieczce, aby odwiedzić rodzinę, kiedy zaczął otrzymywać niezwykłe powiadomienia o swoim Apple Watch.

Pierwsze powiadomienie pojawiło się, gdy poczuł brak tchu po kilku schodach w szkole swojej wnuczki.

To dziwne, ponieważ Robinson powiedział, że uważa się za całkiem sprawnego. Samo powiadomienie również było niezwykłe; po prostu brzmi „Jesteś w A-fib”.

„Nie miałem pojęcia, co to jest A-fib”, powiedział Robinson dla lokalnych mediów WPBF.

Jego Apple Watch w dalszym ciągu wysyłał mu powiadomienia przez resztę dnia. Ale dopiero po tym, jak jego urządzenie do noszenia zaalarmowało go po raz szósty, gdy siedział na kanapie, postanowił wraz z rodziną zbadać, co się dzieje.

Robinson udał się do Google „A-fib” i po zjedzeniu obiadu Dziękczynienia udał się do pobliskiego szpitala Johna Hopkinsa.

„Pojawiliśmy się w szpitalu i powiedzieli:„ Dlaczego tu jesteś ”- powiedział Robinson, dodając, że powiedział lekarzom, że jego zegarek powiedział mu, że jest w A-Fib. „Więc podłącza mnie do elektrokardiogramu i po około 30 sekundach patrzenia na to, mówi:„ Przyjmujemy cię ”.

Podczas pobytu w ośrodku Robinson powiedział, że odwiedziło go wielu lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników, mówiąc, że wszyscy chcieli zobaczyć „faceta, który został uratowany przez Apple Watch. ”

„Nie jestem pewien, czy to uratowało mi życie” – podsumował Robinson. „Ale to na pewno pomogło.

Migotanie przedsionków lub A-fib to stan charakteryzujący się nieregularnym rytmem serca. Jeśli nie zostanie natychmiast leczony, A-fib może znacznie zwiększyć ryzyko udaru lub niewydolności serca.

The Apple Watch już wcześniej złapał wiele przypadków A-fib. Ostatnie badania Uniwersytetu Stanforda potwierdziły nawet, że urządzenie do noszenia może dokładnie wykryć stan za pomocą czujnika tętna.

Oprócz ostrzegania użytkowników o potencjalnie niebezpiecznych stanach zdrowia, Apple Watch ma inne funkcje bezpieczeństwa, takie jak możliwość automatycznego kontaktu ze służbami ratunkowymi w przypadku wykrycia poważnego upadku.

Jeśli nie skonfigurujesz na swoim urządzeniu powiadomień o nieregularnym rytmie serca Apple Watch, zdecydowanie zalecamy zrobienie tego – bez względu na wiek i zdrowie. Możesz włączyć tę funkcję w Oglądaj aplikację na iPhonie, przechodząc do Serce menu.