Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Apple Watch Seria 4: Twój przenośny system monitorowania stanu zdrowia?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Apple Watch Seria 4: Twój przenośny system monitorowania stanu zdrowia?

O godzinie 10:00 czasu PDT w środę 12 września Tim Cook, dyrektor generalny, Apple wszedł na scenę Steve Jobs Theatre w Cupertino, aby zaprezentować chętnej publiczności najnowsze produkty firmy. Pierwszym z nich był Apple Watch Seria czwarta, czwarta generacja Apple Watch dzięki bardziej eleganckiemu wyglądowi, większemu ekranowi, większemu naciskowi na grafikę i szczegóły oraz lepszym funkcjom komunikacji i aktywności (możesz zapoznać się z pełnym zestawieniem Apple Watch Seria 4 Tutaj).

Dbaj o swoje serce… i łapaj swój upadek

The Apple Watch, od samego początku posiadał wbudowane funkcje fitness i zdrowotne. Mierzy liczbę spalonych kalorii; monitoruje bicie serca, informuje, kiedy zbyt długo siedzisz; informuje Cię, ile ćwiczeń wykonałeś w ciągu dnia; może nawet powiedzieć, czy wypiłeś wystarczającą ilość wody. „” powiedział Jeff Williams, dyrektor operacyjny, Apple, prezentując zegarek czwartej generacji. Nowa seria, oprócz lepiej zaprojektowanych i szybszych funkcji, podnosi się o kilka stopni (gra słów całkowicie niezamierzona) poprzez dodanie akcelerometru i żyroskopu, które są w stanie wykryć upadki i skontaktować się z numerami alarmowymi. Zawiera elektryczne centrum tętna, które może wykonać elektrokardiogram za pomocą nowej aplikacji EKG, która uzyskała klasyfikację De Novo przez FDA. Aplikacja EKG pojawi się jeszcze w tym roku i będzie dostępna (na razie) tylko w USA.

Według ich własnej strony internetowej „” Oto list zatwierdzający De Novo uzyskany z FDA.

Do wykrywania upadków funkcja wykorzystuje akcelerometr i żyroskop nowej generacji, które mierzą siły do ​​32 g, a także niestandardowe algorytmy identyfikujące moment wystąpienia silnego upadku. Jeśli Apple Watch wykryje bezruch przez 60 sekund od powiadomienia, automatycznie wezwie służby ratunkowe i wyśle ​​wiadomość wraz z lokalizacją do kontaktów alarmowych.

„Najbardziej ekscytująca rzecz Apple ogłoszony”

Te dwa kluczowe dodatki już wywołują szum. Wiadomości CBS cytaty analityk technologiczny Patrick Moorhead, prezes Moor Insights and Strategy, przewiduje nowe Apple Watch „”, Ze względu na swoje właściwości zdrowotne mógł „”

Łupek zwany to „” dalsze powiedzenie „” podało CNBC Apple reklamy mogłyby być skierowane do osób z wyżu demograficznego, uwzględniając ich cechy zdrowotne i sprawność fizyczną.

Statystyki z sierpnia 2017 r pokazują, że amerykański rynek mobilnej opieki zdrowotnej (mHealth) został wyceniony na USD 40,19 miliarda w 2016 r. i przewiduje się, że będzie rósł w tempie CAGR wynoszącym 44.2% w okresie objętym prognozą. Zdrowie mobilne to praktyka polegająca na korzystaniu ze smartfona do śledzenia własnego samopoczucia, co ma poprawić wyniki i styl życia.

Na rosnącym rynku te funkcje urządzeń do noszenia będą miały coraz większe znaczenie. Byłoby ciekawie zobaczyć, czy funkcja EKG będzie dostępna w innych częściach świata. „Inteligentny opiekun zdrowia”, jak to opisuje Jeff Williams, powinien być terminem globalnym, prawda?