Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Apple Watch Seria 6 Recenzja: „Czy nie ma nikogo innego?”

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Apple Watch Seria 6 Recenzja: „Czy nie ma nikogo innego?”

To jedna z najbardziej zapadających w pamięć sekwencji w filmie, która, szczerze mówiąc, była dość mieszana. W Troi Wolfganga Petersena Achilles grany przez Brada Pitta mierzy się z wojownikiem wrogiej armii, Bolagriusem. Na papierze wydaje się, że nie ma konkurencji. Bolagrius to ludzka góra zbudowana z falujących mięśni. Achilles jest mniejszy, ale zwinny i szybki. Logicznie rzecz biorąc, bitwa powinna być krótka i ostra.

To rzeczywiście krótka bitwa. Ale to Achilles zwycięża, zabijając Bolagriusa jednym uderzeniem miecza. Możesz zobacz całą sekwencję tutaj.

Gdy Bolagriusz upada, Achilles zwraca się do armii ustawionej przeciwko niemu i krzyczy:

„”

I zapada głucha cisza.

The Apple Watch jest trochę tak. Co roku widzimy, że inne marki wypuszczają smartwatche, które na papierze nie tylko pasują Apple Watch ale mają o wiele więcej funkcji i najczęściej niższą cenę. Na papierze powinni zmasakrować Apple Watchnie tylko dlatego, że podobnie jak Achilles i jego słynna pięta, Apple Watch ma ogromną i pozornie rażącą słabość – może działać tylko z iPhonem.

Jednak rzadko się to zdarza. Co roku jak w zegarku Apple Watch Achilles zabija przeciwnego Bolagriusa przy pozornie niewielkim wysiłku. Brak nagród za zgadywanie.

Wygląda znajomo, nadal wygląda fantastycznie

Pod względem projektowym zmiany nie są ogromne Apple Watch Seria 5. Mamy wariant aluminiowej obudowy Space Grey 44 mm i na pierwszy rzut oka wydaje się, że nic się nie zmieniło w porównaniu z serią 5. Otrzymujesz tę samą kwadratową ramkę z cyfrową koroną po prawej stronie i przyciskiem pod nią oraz ten sam czujnik z tyłu do monitorowania tętna.

To wszystko jest znajome. I z klasą jak zawsze. Kiedy już się pojawił, wielu naśmiewało się z niego Apple Watch za dziwne umiejscowienie korony i jej dość duży rozmiar. Cóż, z czasem rozmiar się zwiększył, choć ramki wokół wyświetlacza się skurczyły. Ale to charakterystyczne umiejscowienie korony stało się tak samo kultowe jak białe przewody iPoda (pamiętasz je?). Jest małe prawdopodobieństwo, że ktoś się pomyli Apple Watch na jakikolwiek inny. I to dotyczy Apple Watch Seria 6 również. Tak, jest kilka nowych tapet, ale jest to w zasadzie ten sam projekt, który służył Apple Watch cóż, od wieków. W połączeniu z bardzo solidną ramą – nadal jest wodo i pyłoszczelna (można z nią pływać!) oraz jaśniejszym, zawsze aktywnym wyświetlaczem, seria 6 to twój standard Apple Watch. Kiedy go zobaczysz, nie będziesz wiedział, który to serial, ale będziesz wiedział, że to jest Apple Watch i cóż, to naprawdę wystarczy.

Pobiera aktualizacje sprzętu

Jednak pod tym bardzo znajomym projektem kryje się kilka znaczących aktualizacji sprzętu. Po pierwsze, dość oczywisty jest nowy procesor – S6. Wyświetlacz pozostaje w tym samym rozmiarze i rozdzielczości co poprzednio, jednak zauważalna jest zmiana – zawsze włączony wyświetlacz jest znacznie jaśniejszy niż w modelu Apple Watch Seria 5, co czyni go jednym z najłatwiejszych w użyciu smartwatchów nawet w pełnym słońcu. Wyświetlacz OLED Retina pozostaje najlepszym, jakiego używaliśmy w smartwatchu i być może jest jedynym, na którym nawet nie mamy nic przeciwko czytaniu e-maili i SMS-ów – to jeden z powodów, dla których wolimy kwadratowy kształt zegarka Apple Watch i nie chcę, żeby podążał bardziej „zaokrągloną” ścieżką.

Dwa ważne dodatki do listy funkcji to zawsze włączony wysokościomierz, pozwalający określić wysokość, na której się znajdujesz; oraz aplikację do pomiaru tlenu we krwi, która pozwala sprawdzić procentową zawartość tlenu we krwi, co jest bardzo przydatne w czasach zakażonych Covid-19. The Apple Watch teraz jest także wyposażony w funkcję wykrywania snu. Poza tym masz czujniki tętna, EKG i zwykłe całodzienne (18 godzin) zapotrzebowanie na baterię. WatchOS 7 biegnie po nim, przynosząc wsparcie Apple Watchprzyjazne aplikacje na iPhone’a oraz własny App Store. Funkcjonalność pozostaje zasadniczo taka sama, ekran jest dotykowy, koronka umożliwia powiększanie i przewijanie (oraz powrót do ekranu głównego po naciśnięciu), a przycisk umożliwia wykonywanie wielu zadań jednocześnie między otwartymi aplikacjami. Masz opcje łączności Wi-Fi i 4G (przez eSim), możesz używać go jako krótkofalówki do rozmów z innymi Apple Watch właścicieli oraz wykonywać i odbierać połączenia oraz wysyłać i odbierać wiadomości. Wbudowane funkcje śledzenia kondycji i ćwiczeń. I zanim zapytasz, tak, nadal działa tylko z iPhonem.

Pomiar tlenu we krwi trafia do zegarka

The Apple Watch Seria 6 kontynuuje Apple Watchzgodnie z tradycją bycia najbardziej dyskretnym i niezbędnym akcesorium do iPhone’a. I tak, nie możemy wystarczająco podkreślić „istotnej” części. Czujnik tlenu we krwi wymaga, aby nadgarstek był nieruchomo i poziomo przez piętnaście sekund, co może być nieco męczące – przygotuj się na komunikaty o „nieudanym pomiarze”, które będą pojawiać się szybko i gęsto już po kilku pierwszych użyciach. Naszym zdaniem pomiar jest czasami nieco konserwatywny – zwykle uzyskiwaliśmy wyniki, które były kilkupunktowe i były męczące. poniżej tego, co otrzymaliśmy z prawdziwego pulsoksymetru, ale to i tak jest lepsze niż te niezwykle nieregularne, które widzieliśmy u innych.

To powiedziawszy, chcielibyśmy po prostu otrzymywać powiadomienia, gdy poziom tlenu we krwi spadnie powyżej pewnego poziomu (powiedzmy 90), tak samo jak w przypadku tętna. Co oczywiście prowadzi nas do samego czujnika tętna.

Super pomiar tętna, czuły wysokościomierz

Czujnik tętna pozostaje tak samo dobry jak zawsze, a jako osoba, która miała problem z dziwnymi napadami podwyższonego tętna, nie mogę przecenić znaczenia czujnika tętna. Apple Watch ostrzegając Cię, że Twoje tętno jest wyższe. EKG jest ponownie bardzo przydatnym dodatkiem dla każdego, kto cierpiał na stres i problemy z sercem w najmniejszym stopniu, a także jest doskonałym narzędziem zsynchronizowanym z alertem o podwyższonym tętnie. Jesteśmy trochę zachwyceni funkcją ostrzegania o myciu rąk, która informuje Cię o konieczności umycia rąk po powrocie do domu, a także zapewnia, że ​​myjesz ręce wystarczająco długo.

W chwili pisania tego tekstu nie jesteśmy zbyt pewni wysokościomierza. Covid trzyma nas w domach, ale widzimy, że ci, którzy lubią wspinaczkę górską lub treningi na wysokościach, uwielbiają to. Jest zdecydowanie bardzo wrażliwy – nasz trik imprezowy dla Apple Watch Seria 6 porusza nadgarstkiem w górę i w dół oraz pokazuje zmianę wysokości. Śledzenie snu jest dość proste – otrzymujesz tylko czas, w którym spałeś, bez statystyk dotyczących głębokiego snu, lekkiego snu i tym podobnych, ale jest to wystarczające dla większości użytkowników. Powiadomienie o upadku nadal istnieje i chociaż – na szczęście – nie mieliśmy okazji przekonać się, jak skuteczne jest to rozwiązanie, słyszeliśmy wystarczająco dużo przykładów tego, jak uratowało ono życie na całym świecie. I oczywiście zegarek nadal poinformuje Cię, jeśli poziom dźwięku wokół Ciebie będzie zdecydowanie za wysoki – kilka razy delikatnie popchnięto nas, abyśmy ściszyli głośniki w salonie!

To dobry moment, aby podkreślić, jak proaktywny jest zegarek – od ostrzegania o podwyższonym tętnie, przez polecenie umycia rąk, aż po zmniejszenie głośności – nadal uważamy, że jest to jedna z jego kluczowych mocnych stron, taki, który jego rywale mają trudności z wdrożeniem równie sprawnie.

…i jak zwykle super sprawa

Wszystkie inne funkcje są bardzo na swoim miejscu i na swoim miejscu. Nie jestem fanatykiem fitnessu, ale stwierdziłem, że zegarek śledzi moje spacery, podstawowe ćwiczenia i skakanie wystarczająco dokładnie. Muszę przyznać, że nie jestem jeszcze przekonany do ekosystemu aplikacji, bo częściej sprawdzam aplikacje na telefonie niż ich awatary na zegarku. To powiedziawszy, jest bardzo przydatny do wysyłania wiadomości (choć nie obsługuje WhatsApp) i odrzucania połączeń (akceptowanie ich może wyglądać głupio w miejscach publicznych, mimo że mikrofon został poprawiony) bez wyciągania telefonu – funkcja bazgrołów na wyświetlaczu pozostaje niezwykle łatwa w użyciu do szybkich wiadomości. Ci, którzy otrzymają wariant 4G, mogą oczywiście zyskać zupełnie nowy wymiar strumieniowego przesyłania muzyki i podcastów bez telefonu, ale prawdę mówiąc, nie widzimy ku temu przekonującego uzasadnienia.

Wydaje się, że żywotność baterii poprawiła się nieznacznie w porównaniu z serią 5. Udało nam się z łatwością przetrwać cały dzień użytkowania, ale tak, spanie z nim w celu monitorowania snu zwykle zużywało jedno całe ładowanie, co sprawia, że ​​rano wyruszasz na doładowanie. Ładowanie wydaje się jednak nieco szybsze – przeszliśmy od 0 do 100 w nieco ponad półtorej godziny (seria 5 było bliżej dwóch godzin).

Wciąż nie ma konkurencji, wciąż najlepsi

Miejmy to już za sobą – Apple Watch Seria 6 nadal jest smartwatchem do pobicia. W recenzji jednego z pierwszych Apple Watch, nazywaliśmy to „pomysłowym szturchaniem”, urządzeniem, które nie krzyczało o uwagę i po które tak naprawdę nie sięgało się, ale które delikatnie przypominało o jego istnieniu dziwnym dotknięciem i szturchnięciem. Cóż, to się nie zmieniło. The Apple Watch Seria 6 wsuwa się na Twój nadgarstek i wkracza do Twojego życia niemal bez szmeru, odzywając się tylko wtedy, gdy czujesz, że musisz na to zwrócić uwagę, chyba że zwariujesz w trybie powiadomienia.

Tak, nie jest idealnie. Tak, działa tylko z iPhonem. Tak, nadal nie ma tak szalonej gamy aplikacji, jakie wielu przewidywało, że pewnego dnia będzie dostępne. A przy cenie początkowej wynoszącej 40 900 Rs (399 USD w USA) nie jest to również super przystępne cenowo. Na papierze zmiany, jakie wnosi do tabeli, nie są zbyt znaczące.

Jednak w porównaniu z tym, co oferuje rozproszona opozycja, pozostaje ona klasą samą w sobie. Tak, istnieją zegarki, które mogą zapewnić tyle samo – jeśli nie więcej – i częściej niż wcale, za znacznie niższą cenę. Jednak w przypadku nich użytkownicy często stają w obliczu problemów takich jak skomplikowane interfejsy, które wydają się zmieniać z każdym nowym, odważnym, błędnym czujnikiem (jeden Apple Watch rywal strasznie źle liczy kroki, inny podaje tętno, które zabiłoby mniej ludzi) i prawie nieistniejące aktualizacje oprogramowania, z wyjątkiem naprawiania błędów.

To właśnie sprawia, że Apple Watch Seria 6 Smartwatch, po który warto sięgnąć. Cholera, zalecamy zakup iPhone’a, jeśli naprawdę chcesz doświadczyć smartwatcha, a nie trackera fitness z mięśniami, który został przebrany za zegarek z mózgiem. Nie, nie jest tani, ale to jedyny odtwarzacz, który zdaje się pokrywać większość baz smartwatchów i umiejętnie balansuje pomiędzy urządzeniem do powiadamiania w smartfonie a trackerem fitness. Inni mogą mieć specyfikacje i ceny, ale Apple Watch ma wydajność. Brzmi znajomo? iPhone znajduje się na podobnym terytorium. I jest to dobre miejsce, w którym warto przebywać.

I dlatego ponad pięć lat później Apple wypuścił Apple Watchwezwanie do konkursu pozostaje takie samo:

„”

Odpowiedzią wciąż jest ogłuszająca cisza.

Plusy

  • Niesamowicie płynna praca
  • Bezproblemowa integracja z iPhonem
  • Bardzo dobre czujniki
  • Aktywne powiadamianie o tętnie, hałasie i upadkach

Cons

  • (Nadal) drogie
  • Działa tylko z iPhonem
  • Śledzenie snu to podstawa