Apple Watch uratował człowieka, który nie wiedział, że cierpi na migotanie przedsionków

A Apple pracuje nad rozwojem technologii odnowy biologicznej i zdrowia w celu wyposażenia Apple Watch. Jednak już teraz wiele osób uratowało się dzięki akcji Smartwatch firmy Cupertino. Ostatni dotyczył starszego mężczyzny, który nie miał pojęcia, że ​​ma problem z sercem. The Apple Watch zaalarmował go na czas o migotaniu przedsionków.

Migotanie przedsionków jest najczęstszą przewlekłą arytmią. Według danych warunek ten dotyka około 10% populacji w ciągu 70 lat.

Zdjęcie Apple Watch z wykrywaniem migotania przedsionków

Apple Watch wykrywa migotanie przedsionków

ABC News opowiada historię Roy'a Robinsona, 74-letniego mężczyzny z Lake Worth na Florydzie Apple Watch zaalarmował go o możliwym migotaniu przedsionków.

Robinson odwiedzał swoją rodzinę w Baltimore na wakacje. On i jego żona Dale poszli odwiedzić ich wnuczkę w szkole, co wymagało wspinania się po kilku schodach. Gdy jej dziadkowie dotarli na trzecie piętro, Roy był szczególnie zmęczony i zadyszany, co, jak mówią, było dla niego niezwykłe.

Żona Robinsona, Dale Robinson, wiedziała, że ​​coś jest nie tak, kiedy odwiedzili jej wnuczkę w szkole.

Chciała pokazać nam swoją klasę, więc poszliśmy na trzecie piętro, a Roy nie mógł złapać tchu, kiedy tam dotarł, co nie jest normalne z jego strony.

W tym momencie mężczyzna otrzymał ostrzeżenie Apple Watch mówiąc, że wykryto potencjalne migotanie przedsionków. Roy nie miał pojęcia, czym jest migotanie przedsionków.

Apple Watch uratował człowieka, który nie wiedział, że cierpi na migotanie przedsionków 1

Gadżet, który staje się strażnikiem medycznym

Po tym odcinku i zdając sobie sprawę z powagi, syn Roya natychmiast zabrał go na pogotowie. Do tego czasu wysłano kilka alertów ze smartwatcha Apple.

Odpoczywałem i nawet o tym nie myślałem. Ale później tego dnia zegar zaczął ostrzegać prawdopodobnie raz na godzinę, mówiąc: „Jest w migotaniu przedsionków” i nie miałem pojęcia, co to jest migotanie przedsionków.

Roy Robinson zrobił to, co zwykle robimy: przeszukał Google i zdał sobie sprawę, że to poważna sprawa.

Pierwszą rzeczą, jaką zrobiliśmy, było dokończenie naszej kolacji z okazji Święta Dziękczynienia. Musimy odpowiednio dostosować nasze priorytety. A po obiedzie mój syn powiedział: „Idziesz do szpitala”.

Gdy tylko przybyli do szpitala, Roy powiedział pielęgniarkom, że tam był, ponieważ „mój zegarek powiedział, że mam migotanie przedsionków”. W tym momencie mężczyzna został zabrany na elektrokardiogram, a następnie został przyjęty do szpitala.

Odbyła się parada lekarzy i stażystów, mieszkańców i pielęgniarek. Połowa z nich weszła i powiedziała: „Chcę zobaczyć człowieka, który został uratowany Apple Watch’ Myślę, że byłem małą celebrytką w szpitalu.

Oczywiście mężczyzna nie wie, czy to zegar go uratował. Wie jednak, że to dzięki niemu otrzymał terminowe leczenie stanu chorobowego, którego nie był świadomy. Ta sprawa trafiła do Tima Cooka, który życzył mu dobrze po wstrząsie.

Apple Watch może przewidzieć chorobę Parkinsona

Krótko mówiąc, gadżety, które „noszymy” noszą w coraz większym stopniu komponent „nadzoru medycznego”, a także rozrywkę i dobre samopoczucie. W tym sensie kilka plotek wskazuje, że następne Apple Watch może przynieść czujnik, który przewiduje chorobę Parkinsona.

Według patentu znalezionego kilka dni temu firma Cupertino zarejestrowała czujnik do zegarka, który może identyfikować chorobę Parkinsona. Dokument zawiera nawet obraz koncepcyjny ilustrujący formę działania nowości w działaniu.

Apple Watch uratował człowieka, który nie wiedział, że cierpi na migotanie przedsionków 2

Jak można odczytać z patentu, technologia ta będzie pasywnym monitorem Dyskinezy. W tym sensie czujnik zarejestrowany przez Apple może wykryć drżenia w nadgarstku użytkownika. Informacje te są wysyłane do serwera. Dane te są następnie porównywane z wieloma innymi w bazie danych w celu ustalenia możliwej diagnozy.

W ten sposób Apple Będziesz pracował nad funkcją, która znacznie pomoże chorobie Parkinsona we wczesnych stadiach.